بستن موهای کوتاه و متوسط پشت سر

بستن موهای کوتاه و متوسط پشت سر

بستن موهای کوتاه و متوسط پشت سر
آیا از این که قبل از هر مهمانی به آرایشگاه بروید، خسته شده اید ؟ نگران نباشید. در این مطلب، سه مدل آسان و زیبا را به شما معرفی می کنیم.
اگر طول موهایتان متوسط است، خیلی خوش شانس هستید، چون می توانید مدل های مختلفی ( در واقع، عملاً هر مدلی را که دوست داشته باشید) به موهای خود بدهید. اگر دوست دارید موهایتان را پشت سرتان ببندید، ما سه مدل سریع و آسان را به شما معرفی می کنیم که بسته به موقعیت و ابزارهای آرایشی که در اختیار دارید، می توانید هر کدام را انتخاب کنید.
وسایل مورد نیاز: برُس مو، سنجاق سر، کش مو، تافت، کلیپس.
آماده سازی موها
موهای خود را بشویید و مواد و نرم کننده هایی را که همیشه استفاده می کنید، به موهای خود بزنید. سپس، بگذارید موها خود به خود خشک شود ( از خشک کننده ها و سشوار استفاده نکنید). نگذارید موها کامل خشک شود و کمی از رطوبت موها را حفظ کنید. برای فِر کردن موها می توانید از بابلیس سایز متوسط و یا بیگودی سایز متوسط استفاده کنید. حال، وقت آن است که مهارت های آرایشگری شما و یا مهارت های دوست، خواهر یا مادرتان را امتحان کنید.
گیس بوهِمیان (Bohemian Braids)
گیس بوهِمیان (Bohemian Braids)

۱٫ ۳ سانتی متر از موهای بالای گوش خود را ببافید. سپس، این موی بافته شده را از بالای سر خود برده و پشت گوش دیگر سنجاق بزنید.
۲٫ همین کار را با سمت دیگر و گوش دیگر انجام دهید.
۳٫ حال، از مقابل یکی از گیس ها، یک دست مو را برده و در ابتدای گیس، سنجاق بزنید. هدف از این کار این است که ابتدای یک گیس و انتهای گیس دیگر مخفی شود.
۴٫ بقیه ی موهای خود را بپیچانید و بصورت دُم خرگوشی شُل، پشت گردن خود سنجاق بزنید.
۵٫ برای داشتن ظاهری رومانتیک تر، می توانید چند تار مو را اطراف صورت خود آویزان بگذارید.
شینیون
شینیون

۱٫ موهای خود را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و از پشت، هر کدام را دُم اسبی ببندید تا دو عدد دُم اسبی در پشت سر خود داشته باشید. چتری جلوی مو را کاری نداشته باشید.
۲٫ یکی از دُم اسبی ها را پیچانده و یک دُم خرگوشیِ شلخته درست کنید. همین کار را با دُم اسبی دیگر انجام داده و هر دو را با سنجاق، محکم کنید.
۳٫ دُم خرگوشی ها را نزدیک هم ببندید تا مانند یک دُم خرگوشی بزرگ به نظر بیایند. همچنین، سعی کنید سنجاق ها را با مو بپوشانید. این هم از شینیون!
پیچیده

پیچیده

۱٫ جلوی موهای خود را به سه بخش تقسیم کنید، یکی بالای سر و دوتای دیگر در کناره ها. این سه بخش را با کلیپس از هم جدا کنید.
۲٫ حال، بخش بالایی موها را به دو بخش تقسیم کنید. موهای این دو بخش را گرفته و از ابتدا تا انتها بپیچانید و پشت سر خود سنجاق بزنید.
۳٫ موهای یکی از بخش های کناری را بپیچانید و پشت سرتان سنجاق بزنید. همین کار را با بخش دیگر انجام دهید.
۴٫ سرانجام، همه ی این موهای پیچانده شده را با هم جمع کنید و بصورت یک دُم خرگوشی شُل و آشفته پشت سر خود ببندید و با سنجاق سر، محکم کنید. سعی کنید هرچقدر که می توانید، سنجاق ها را با موهای خود بپوشانید.
نکته های پایانی
اگر کمی موهایتان آشفته باشد، این مدل ها زیباتر می شوند. پس از اتمام مدل، موهای خود را تافت بزنید و مطمئن شوید که سنجاق ها مخفی شده اند. از سنجاق های نگین دار و زیبا نیز می توانید استفاده کنید.

8

نظر دهید

*

English English Persian Persian