دندان های سفید برای یک لبخند زیبا

دندان های سفید برای یک لبخند زیبا

دندان های سفید برای یک لبخند زیبا :
آیا  می خواهید بدون صرف هزینه و پول  برای درمان های سفید کننده  ،دندان های خود را سفید کنید؟ باید چه کار کنید؟   چه باور کنید و چه باور نکنید ،  راههای ارزان زیادی برای  سفید کردن طبیعی داندان ها وجود دارد که در منزل قابل انجام هستند.  با این روش های ساده و سریع  می توانید طبیعی دندان های خود را سفید کنید.
خرابی دندان می تواند بر لبخند های شما تاثیر داشته باشد. آن چه که روزی سفید و براق بود ،  اکنون ممکن است به دلایل مختلف از جمله خوردن و آشامیدن سیاه و زرد شود. بسیاری از مردم در  در اولین گزینه به  درمان های سفید کننده گران قیمت روی می آورند، اما راه هایی برای سفید کردن دندان در منزل وجود دارد. در اکثر این راهها   برای داشنتن دندان های سفید  به مدت طولانی  تنهابه مواد اولیه رایج خانگی  و  چند دقیقه در روز نیاز خواهید داشت.
۱-جوش شیرین:

جوش شیرین
غالب مردم می دانند که جوش شیرین  برای محصولات سفید کننده شهرت دارد ، اما افراد کمی استفاده از آن را  برای سفید کردن دندان ها برمی گزینند و کم تر روش این کار را می دانند. اما، اگر به عنوان یک براق کننده دندان استفاده شود می تواند یک ماده بسیار قوی برای از بین بردن لکه های سطحی  به حساب آید و  در نهایت به یک لبخند سفید تر منجد می گردد.
با ترکیب  یک دوم  قاشق چای خوری جوش شیرین و یک دوم نمک   کار براق کردن را انجام دهید. هر گونه پس ماند بر روی دندان شما به وسیله  واکنش نرم اسطحکاکی و شییمیایی جوش شیرین و آب   پاک خواهد شد   و لکه های سطحی را  براق خواهد کرد. توجه داشته باشید که برای   جلوگیری از بروز خسارت به مینای دندان  استفاده از آن تنها یک بار هفته توصیه می شود.
۲- هیدروژن پروکسید :
بسیاری می دانند که هیدروژن پروکسید می تواند مو را براق کند اما می تواند چنین تاثیری نیز بر روی دندان داشته باشد. زمانی که با آب مخلوط و به عنوان ماده شستو دندان استفاده شود  تاثیر سفید کنندگی زیادی بر دندان هایتان خواهد داشت.
محلولی بسازید که نیمی از آن هیدروژن پروکسید (  ۲ قاشق چای )   و  نیم دیگر آن آب باشد. حدود یک  دقیقه دهان خود را با این محلول بشویید.  کف و  حباب ها را احساس خواهید کرد و این به این معناست که واکنش برای حذف لکه های سطحی در حال انجام است.  دهان خود را خالی کنیدو برای خنثی کردن واکنش آن را با آب بشویید.
۳-پوست موز:

aa
پس از لذت بردن از یک اسنک خوشمزه پوست موز را بلافاصله دور نیادازید. اگر به دنبال تاثیر پاک کنندگی ملایم تر هستید ،مالش  پوست موز بر روی دندان می تواند  مزایای سفید  کننده ای به همراه داشته باشد .
پوست موز  حاوی سفید کننده هایی مانند پتاسیم ،مگنزیم و منگنز  است   که جذب دندان می شود به مرور زمان آن را سفید می کند.
۴- تمام  خمیر دندان های سفیدکننده طبیعی:
خمیردندان هایی وجود دارد که از مواد اولیه طبیعی استفاده می کنند و همچنان مزیت های سفید کنندگی ارائه می کنند. یک  شرکت تجاری معروف و بسیار توصیه شده TOMS  است که  لکه ها را با استفاده از سودیم فلورید  پاک می کند . این ماده از سنگ معدن (فلوریت)  و سیلیکا تشکیل شده است که از زمین تصفیه می شود.این خمیر دندان هیچ ضخیم کننده شیمیایی ندارد  و کاملا ایمن و سالم است.
۵- افزودن عوامل موثر به رژیم غذایی:
غذاهای خاصی حاوی  عوامل طبیعی است که می تواند سلامت فیزیکی  شما را ارتقاء دهد  و  لبخندهای شما را سفید کند.
برگ های  سبز خوراکی مانند اسفناج و کلم  حاوی ترکیب های معدنی است که لایه بر روی دندان شما می سازد. آن لایه  به عنوان مانعی برای  لکه دار شدن دندان های شما عمل می کند.
میوه هایی مانند  توت فرنگی و سیب ها  اگر به رژیم های غذایی شما اضافه شوند به عنوان عوامل سفید و براق کننده طبیعی عمل می کنند . توت فرنگی حاوی یک ماده قابض و ویتامین C است.این ماده قابض لکه های سطحی را پاک می کند در حالی که ویتامین C   در نابودی باکتری ها موثر است. سیب ها حاوی مالیک است که در  نابودی لکه های سطحی تاثیرگذار است ، درحالی که فرایند واقعی جویدن سیب پس ماند ها را از بین می برد.
۶- حذف عوامل مضر:

حذف عوامل مضر
نیازی به گفتن نیست که یکی از بهترین راه ها برای سفید کردن طبیعی  دندان ها  توقف رفتار ها و فعالیت های  ضد این فرایند است.
این یعنی کاهش و به حداقل رساندن  نوشیدنی هایی مانند قهوه  ،چای، شراب قرمز  یا نوشابه  که همگی حاوی تانین ها هستند. و اگر مجبور به مصرف این مواد هستید ،  استفاده از نی برای  نوشیدن مواد را از دندان هایتان دور  نگه می دارد و لکه ها را از بین می برد.
این ترک سیگار را نیز شامل می شود که به رنگ رفتگی دندان های شما منجر می گردد و به وسیله درمان های طبیعی قابل بازگشت نیست.
۷- رعایت بهداشت دهان:
البته راحت ترین راه برای سفید کردن دندان هایتان  و سفید نگه داشتن آن ها رعایت  بهداشت دهان است.  دو مرتبه  مسواک زدن  در روز، شستشوی دندان و  استفاده از نخ دندان  به جلوگیری از جمع شدن باکتری  ها  کمک می کند و  لکه های سطحی  که دندان را زرد می کنند را از بین می برند. این کار ها برای  سفید کردن  مطلوب دندان ممکن است زمان بر باشند.
چرا خودتان دست به کار نمی شوید و  به دور از  هزینه  روش ها ی سفید کننده دندان پزدشی و  به راحتی   لبخندتان را سفید نمی کنید . فقط یکی از این روش های می تواند بسیار موثر باشد ، پس آن ها را امتحان کنید. از تاثیرش شگفت زده خواهید شد.

0

۴ نظر ها

  1. نیما - اسفند ۲۵, ۱۳۹۲

    مطلبتون حرف نداشت

    مثل همیشه عالی

  2. ساقي - مهر ۲۷, ۱۳۹۳

    سلام مطالبتون خیلی کاربردی و جدیده مرسی

نظر دهید

*

English English Persian Persian