راه های لطیف نگه داشتن پوست دست

راه های لطیف نگه داشتن پوست دست

راه های لطیف نگه داشتن پوست دست
از هر راهی که برای جوان سازی ظاهر خود استفاده کنید و از هر نوع آرایشی استفاده کنید، باز هم این دستان شماست که سن شما را بازگو می کند. شاید این موضوع در بیشتر موارد درست باشد، ولی نباید تبدیل به یک اصل شود. روش هایی وجود دارد که بوسیله ی آن ها می توانید دست های خود را نرم و لطیف کنید.
ممکن است در فضای مجازی و انیترنت راه های زیادی بیابید، ولی ما در این مطلب ۷ روش علمی و واقعی را برایتان فراهم کرده ایم. این ها راه هایی است که خودم به شخصه سال هاست که آن ها را انجام می دهم و تا کنون نتیجه گرفته ام.
۱٫ دوستی به نام دستکش
به محض این که هوای بیرون سرد شد، همیشه یک جفت دستکش در کیف خود داشته باشید. ممکن است فکر کنید که به آن ها نیازی ندارید، ولی هوای سرد آسیب های فراوانی به پوست شما می رساند و باعث خشکی و ترک پوست می شود. بنابراین، داشتن دستکش در زمستان اجباری است!

دوستی به نام دستکش

دوستی به نام دستکش

هرگز بدون استفاده از دستکش های مخصوص، خانه ی خود را با مواد شوینده تمیز نکنید. این مواد نه تنها پوست شما را خشک می کند، بلکه باعث سوختگی پوست نیز می شود. اگر هم ماشین ظرفشویی ندارید و باید ظرف ها را با دست بشویید، حتماً از دستکش استفاده کنید.
هنگام آشپزی نیز استفاده از دستکش را توصیه می کنم. چون خودم هنگام پختن غذاهایی که در آن ها فلفل و مواد تند وجود داشته باشد از دستکش استفاده می کنم. دستکش ها از دستانم در برابر تندی این مواد محافظت می کنند.
من هنگام کار با کدو و بادمجان نیز از دستکش یک بار مصرف استفاده می کنم. بنا بر دلایلی، مایعات موجود در این سبزیجات پوست دستم را خشک می کند و باعث ایجاد خارش می شود. این موضوع راجع به همه صادق نیست و ممکن است نوعی حساسیت باشد، اما اگر مواردی مشابه این را تجربه کردید، حتماً از دستکش های یک بار مصرف استفاده کنید.
۲٫ آب رسانی
آب رسانی مناسب به پوست عنصر اصلی داشتن دستانی نرم و لطیف است. دانشمندان می گویند که باید روزانه ۸ لیوان آب نوشید. ولی ممکن است از نظر من خیلی زیاد باشد.
خوب است که این مقدار آب بنوشید، ولی خودتان را مجبور نکنید. نگذارید که در شما احساس تشنگی بوجود آید و همیشه در طول روز یک لیوان آب در کنار خود داشته باشید. این گونه، آب بیشتری مصرف می کنید.
۳٫ مرطوب کننده ها

مرطوب کننده ها

مرطوب کننده ها

آب رسانی بیرونی نیز به اندازه ی آب رسانی درونی مهم است. اینجاست که مرطوب کننده ها وارد میدان می شوند.
بیشتر خانم ها یک کِرِم مرطوب کننده ی دست با خود همراه دارند و در روز بارها و بارها از آن استفاده می کنند. اگرچه این کرم ها پوست دست شما را نرم می سازد، ولی نباید در استفاده از آن ها زیاده روی کرد. اشتباه برداشت نکنید، نمی گویم که اصلاً از کرم استفاده نکنید. فقط می گویم که دست ها هر چند وقت به چند وقت به استراحت نیاز دارند.
حد ایده آل استفاده از کرم ها دو بار در روز است، یک بار صبح و یک بار عصر. البته اگر در روز کارهای سخت انجام می دهید، دستانتان به مرطوب سازی اضافه نیاز دارند و نباید این موضوع نادیده گرفته شود.

۴٫ آب داغ نه!
حتماً شنیده اید که آب داغ خیلی برای پوست خوب نیست. چون پوست را خشک و نیازمند رطوبت بیشتر می کند. دست ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
دست های خود را با آب ولرم رو به گرم بشویید، نه با آب داغ. آب داغ پس از ترکیب شدن با صابون های قوی، آسیب های فراوانی به پوست می رساند.
۵٫ انتخاب صحیح صابون

 انتخاب صحیح صابون

انتخاب صحیح صابون

صابون بزرگترین دشمن نرمی پوست است. به همین دلیل، انتخاب درست صابون امری مهم است.
این موضوع تا حد زیادی به نوع پوست و تلُرانس بعضی از مواد تشکیل دهنده ی صابون بستگی دارد. چند صابون مختلف را امتحان و صابونی را انتخاب کنید که برایتان مناسب است.
در هر صورت، از صابون های قوی و آنتی باکتریال دوری و صابونی را انتخاب کنید که روی آن نوشته شده باشد مرطوب کننده یا مخصوص پوست های حساس.
۶٫ بسته یا پکیج
هنگامی که یک مرطوب کننده ی ساده جوابگوی پوست شما نبود، می توانید از بسته های مخصوص استفاده کنید. پکیج های فراوانی برای خریداری وجود دارد ولی باید پکیج مناسب خودتان را انتخاب کنید.
این پکیج ها معمولاً در شب استفاده می شوند. پس از استفاده از آن ها، باید دستکش های مخصوص خود را بپوشید و بخوابید. این گونه، هنگام صبح پوست دست شما نرم و لطیف می شود.
۷٫ کِرِم ضد آفتاب

 کِرِم ضد آفتاب

کِرِم ضد آفتاب

همه ی ما اهمیت استفاده از کِرِم های ضد آفتاب را می دانیم، ولی بیشتر ما از آن استفاده نمی کنیم، چون پوست دست ما را چرب و چسبناک می کند و معمولاً پس از استفاده از آن مجبور می شویم که دستانمان را بشوییم.
آفتاب پوست شما را خشک می کند. بنابراین، دفعه ی بعد که قرار است در معرض نور خورشید قرار بگیرید، کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید. اگر واقعاً نمی توانید کرم ضد آفتاب را در کف دستانتان تحمل کنید، آن را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید، ولی دیگر بخش ها را دست نخورده بگذارید.
حال، اگر دستانی نرم و لطیف می خواهید، این ۷ راه در اختیار شماست. اگر ه می خواهید ایده های خود را با ما در میان بگذارید، آن ها را در بخش نظرات می توانید به اطلاع ما برسانید.

 

0

نظر دهید

*

English English Persian Persian