نکات آرایشی برای پوست های تیره

نکات آرایشی برای پوست های تیره

نکات آرایشی برای پوست های تیره
صنعت لوازم آرایشی معمولاً زیبارویان تیره پوست را فراموش می کند، اما یاد بگیرید که چگونه با این نعمت خدادادی، زیبایی خیره کننده ای ایجاد کنید.
آرایش برای بیشتر خانم ها مانند نقاشی روی یک تکه کاغذ موج دار است، اما برای خانم های دارای پوست تیره، ممکن است چالشی سخت باشد. البته ممکن است برخی از روش های اساسی آرایش روی شما کار ساز نباشد، اما تسلیم نشوید، چون می توانید بیاموزید که چه روش هایی برای شما کارساز است.
خانم های تیره پوست معمولاً لب های پُر، رنگ پوستی زیبا و چشمانی نافذ دارند، بنابراین، هزاران هزار راه برای جلوه دادن به آن ها وجود دارد. به علاوه، آرایش مانند یک بازی است. پس سعی کنید هر روز یک جور بازی کنید.
اساس آرایش
چون دست یابی برای یک رنگ پوست متعادل خیلی ضروری است، بنابراین خرید یک رنگ پایه ی مناسب، مهم ترین چیز است. یک رنگ پایه ی طبیعی تهیه کنید، حتی اگر مجبور شوید چند رنگ پایه را باهم ترکیب کنید. آرایشگران حرفه ای معمولاً یک پرده روشن تر با اختلاف خیلی کم از رنگ پوستتان را انتخاب می کنند.
تمام تلاش خود را به کار گیرید تا به خوبی آن را روی صورت خود اعمال کنید. شما ممکن است برای داشتن کنترل بیشتر، از یک قلم مو یا اسفنج آرایشی استفاده کنید. اما خیلی از خانم ها، استفاده از انگشت خود را برای اعمال رنگ و ترکیب بهتر آن، راحت تر می دانند. همان طور که از اسمش بر می آید، رنگ پایه باید خیلی ملایم اعمال شود و جوری نباشد که چند کیلوگرم از آن را روی صورت خود احساس کنید.
در این مورد، رنگ های پایه ی مات NARS (NARS Sheer Mate Foundation ) می تواند انتخاب خوبی باشد. کمی گران است اما ارزشش را دارد.
پودر
خانم های تیره پوست، معمولاً با چرب شدن پوستشان مشکل دارند. بله، بدشانسی بزرگی است، ولی محصولات زیادی وجود دارند که می توانند این مشکل را حل کنند یا حداقل کاهش دهند. اگر نیاز فوری به حل این مشکل دارید، از پودرهای سالم قدیمی استفاده کنید. چون خیلی سریع به پوست شما، ظاهری تازه می بخشد. اما سعی کنید از پودرهای نیمه شفاف و ماتی که هیچ گونه زردی یا اثری مشابه ندارند، استفاده کنید. با دقت انتخاب کنید. حتی گاهی پودرهای با کیفیت را می توان جایگزین رنگ پایه کرد.
پودر فشرده ی NC40 M.A.C (M.A.C Sheer Pressed Powder in NC40) انتخابی مناسب برای شما خواهد بود.
رژ گونه
ممکن است کمی اغراق آمیز باشد، اما خانم های تیره پوست می توانند از رژ گونه استفاده های فراوانی داشته باشند. چون رژ گونه توسط خانم های روشن پوست زیاد استفاده می شود، کمی معمولی به نظر می رسد. اما وقتی که یک خانم با پوست تیره از آن استفاده کند، خود به خود به وی زیبایی خاصّی می بخشد. مناسب ترین رنگ ها برای خانم های با پوست تیره، پرده های تیره ی قرمز و نارنجی می باشد.
مدل های مختلف رژ گونه، چیزهای مختلفی را در چهره ی شما برجسته می کند. مثال: اگر استخوان گونه ای برجسته دارید، رژ گونه را درست بالای آن ها بزنید. اگر گونه ای نرم و صورتی گِرد دارید، رژ گونه را دقیقاً بین خط گونه ها و خط چانه اعمال کنید.
در این مورد نیز می توانید از پودر های رژ گونه ی M.A.C استفاده کنید. برای داشتن ظاهری خیره کننده، رنگ و استایل مناسب را برای گونه های خود انتخاب و سپس از رژ گونه استفاده کنید. پس از اعمال رژ گونه، برای این که ظاهری طبیعی داشته باشد، آن را تا نزدیک خط موهایتان بکشید.
لب ها

لب ها

لب ها

اگر چه استفاده از رنگ های متضاد می تواند جالب باشد، اما استفاده از رژ لب با رنگ خیلی روشن به هیچ وجه برای خانم های با پوست تیره توصیه نمی شود. چون نه تنها ظاهری جذّاب و پرنشاط به شما نمی بخشد، بلکه شما را بیمار جلوه می دهد! سعی کنید تضاد رنگ را با انتخاب رنگ هایی مانند ارغوانی پر رنگ، قهوه ای و – صد البته – قرمز کلاسیک، به حداقل برسانید. بدون در نظر گرفتن رنگ، برق لب های شفاف، چهره ی شما را تقویت کرده و به لب هایتان طراوت می بخشد.
رژ لب های CoverGirl می توانند انتخابی مناسب برای شما باشند.
چشم ها
چشم های خود را برجسته تر کنید. در دیگر موارد، تضاد رنگ ها کمی خطرناک بود. اما در اینجا، جذّاب می شود. رنگ تیره ی پوستتان در واقع یک زمین بازی برای رنگ های مختلف سایه ی چشم است.
شما به راحتی می توانید با سایه های چشمِ سایه روشن و رنگ هایی مانند کَدویی، طلایی یا صورتی، ظاهری جذّاب به رنگ پوستتان بدهید. برای خط چشم، از رنگ های درخشان مانند نقره ای که ظاهرتان را زیباتر می سازد و چشم هایتان را برجسته نشان می دهد، استفاده کنید. همچنین سایه ی چشم مشکی یا دودی، پوست های تیره و چشم ها را به شدّت جذّاب نشان می دهد.

0

نظر دهید

*