نکات مهمی برای جوان نگاه داشتن پوست در زندگی روزمره

نکات مهمی برای جوان نگاه داشتن پوست در زندگی روزمره

نکات مهمی برای جوان نگاه داشتن پوست در زندگی روزمره
۱-      روزانه ازکرم ضدآفتاب استفاده نمایید. قرار گرفتن در معرض آفتاب یکی از اولین علل پیری پوست می باشد.  برای جلوگیری از بروز چین و چروک در پوست، سعی کنید در معرض آفتاب قرار نگیرید.

url

۲-      استفاده از ضد آفتاب را در تمامی بخش هایی از بدنتان که در معرض آفتاب قرار میگیرند، در دستور کار خودقرار دهید. سرطان های پوست تنها با استفاده از ضدآفتاب برروی پوست صورت از شما دور نخواهند شد.
۳-      SPF های لوازم آرایشی برای محافظت از پوست در برابر اشعه خورشید، کافی نیستند.
۴-      در محیط های دودآلود قرار نگیرید. دودها از جمله دود سیگار همان تخریبی را بر پوست انجام می دهند که اشعه خورشید. پس چنانچه سیگار میکشید آن را ترک نمایید و همچنین در مجاورت افراد سیگاری قرار نگیرید. چنانچه به ناچار در مجاورت هوای دود آلود هستید نظیر زندگی در شهرهای بزرگ صنعتی، استفاده روزانه از آنتی اکسیدان ها، مانند چای سبز را از خاطر نبرید.

green-tea-face-tonic
۵-      از دست زدن و تخلیه جوش های صورت خودداری نمایید، یکی از دلایل آن برجا ماندن جای جوش و لک شدن پوست شماست.
۶-      مراقب حرکات صورت خود باشید. حرکات تکراری صورت موجب ایجاد چین های عمیق در پوسیت صورت می گردد. خطوط اخم و خنده از این جمله هستند. علاوه بر آن عاداتی مانند سیگار کشیدن و جویدن آدامس موجب چروک دور لب می گردد که در نتیجه تخریب کلاژن های دور لب، ایجاد می گردد.

webmd_rf_photo_of_woman_smoking
۷-      از پاک کننده های مناسب برا یپوست خود استفاده نمایید که موجب برداشتن لایه های مرده پوست شما شده و در نتیجه پوستی صاف تر و شفاف تر خواهید داشت.

skin_cleaning_s
۸-      به نوع پوست خود دقت کنید و چنانچه برایتان قابل تشخص نیست به متخصص مراجعه نمایید. استفاده از کرم های مناسب، از مهم ترین نکاتی ست که می باید در نظر داشته باشید.
۹-      از ماسک های طبیعی برای رساندن رطوبت لازم به پوست خود استفاده نمایید. استفاده از میوه های تازه جهت آبرسانی و نرم پوست را در نظر داشته باشید.

diy-beauty-5
۱۰-   شب ها از کرم ضدچروک استفاده نمایید. بهترین این کرم ها، کرم هایی هستند که شامل ویتامین A باشند. این کرم ها موجب بازسازی پوست شده و تاثیر شگفت آوری در صاف کردن خطوط سطحی پوست دارند.

0

نظر دهید

*

English English Persian Persian