هشت نکته برای آرایش چشم

هشت نکته برای آرایش چشم

چشم های خیره کننده: هشت نکته برای آرایش چشم
چشم های شما، مهم ترین ویژگی شماست. هنگامی که مردم به شما نگاه می کنند، چشم هایتان همه ی توجه ها را به خودشان جلب می کند. بنابراین، باید کاری کنید که بدرخشند.
۱٫ آستر
 آستر برای ارایش چشم

اگر می خواهید آرایشی داشته باشی که کلّ روز دوام بیاورد و خراب نشود، یک لایه ی آستر به آرایش خود اضافه کنید. این مرحله، معمولاً نادیده گرفته می شود اما مرحله ی مهمی است. پلک هایتان معمولاً اولین جای صورت است که چرب می شود و همه می دانیم که چه خرابی هایی می تواند به دنبال داشته باشد. اگر می خواهید چشم هایی مانند راکون نداشته باشید، این مرحله را جدی بیگرید.
روال اصلی به این صورت است: شستن صورت، استفاده از کِرِم چشم، پخش کردن لایه ی آستر و شروع آرایش. مطمئن شوید که کِرِم چشم قبل از اعمال لایه ی آستر، خوب خشک شده باشد. پس از اعمال لایه ی آستر، یک یا دو دقیقه وقت بدهید تا آستر خشک شود، سپس استفاده از سایه و خط چشم، آرایش را آغاز کنید.
آسترهای رنگی انتخاب مناسبی برای پوشاندن تیرگی و قرمزی دور چشم است. شما می توانید یک حلقه دور چشمتان بکشید. یک آستر خوب، تیرگی های زیر چشم را می پوشاند و سطحی مناسب برای آرایش ایجاد می کند.
به عنوان جانشین، کِرِم پودر نیز انتخاب خوبی است. آن را به اندازه ی سه نقطه در زیر چشم و دو نقطه بر روی پلک و پشت چشم بزنید و به آرامی بمالید تا همرنگ پوست شود. سعی کنید عادت کنید که این کار را با انگشت چهارم خود انجام دهید تا فشار بیش از حد وارد نکنید. اگر به هیچ یک از این ها نیز دسترسی نداشتید، استفاده از پوشاننده یا foundation مایع بهتر از اعمال آرایش روی پوست بدون محافظ است.
یکی از مزایای لایه ی آستر این است که پوست را نرم می کند و باعث می شود آرایش شما تَرَک نخورد. کِرِم پودر و دیگر پوشاننده ها این مزیت را ندارند.
۲٫ خط چشم

 خط چشم برای ارایش چشم
اگر هنوز تکنیک مناسب خط چشم خود را پیدا نکرده اید، از سایه ی چشم استفاده کنید. یک وسیله ی نوک تیز برای خط کشی پیدا کنید و نوکش را با چیزی شبیه فرچه، تَر کنید و روی سایه بکشید. این کار باعث می شود که سایه ی شما به خط چشم تبدیل شود.
قبلاز این که امید خود را از خط چشم از دست بدهید، همه ی روش ها و انواع مختلف مداد ها و مایع ها را امتحان کنید.
خط چشم های مایع به صورت قلم، نوک های اسفنجی و برُس های بلند عرضه می شوند. قلم ، ساده ترین روش اعمال خط چشم است. این قلم ها شبیه ماژیک هستند و مویی ندارند که با سیخ شدن، بخواهد آرایش را خراب کند.
مداد چشم بهتر از خط چشم مایع است. البته هر چند وقت یک بار باید تیز شوند تا مانند نوع مایع عمل کنند، اما اگر دستانی ثابت دارید که نمی لرزند، مداد چشم می تواند انتخاب خوبی باشد.
۳٫ سایه
معمولاً باید سه سایه ی مختلف را باهم استفاده کرد تا بیشترین تأثیر را داشته باشد.
ممکن است بخواهید با یک رنگ روشن شروع کنید. این رنگ سایه را به زیر ابروهای خود بزنید و تا چین چشم بکشید. رنگ متوسط را روی پلک خود از مژه تا چین چشم بزنید و سرانجام، برای این که در چشمانتان عمق ایجاد کنید، رنگ تیره را روی چین چشم بکشید.
رنگ ها را خوب با هم ترکیب کنید. اگر می خواهید سایه ها ماهرانه در هم آمیخته شوند، آن ها را خوب با هم ترکیب کنید.
۴٫ شکل چشم ها

شکل چشم ها

اگر چشم های بادامی دارید، تقریباً هر استایل آرایشی با این چشم ها می آید. شما، هم با  آرایش چشم دودی و هم با روش استاندارد سایه ی سه رنگ، چهره ای زیبا خواهید داشت.
اگر پلک هایی پهن دارید، از سایه های براق کننده استفاده کنید. برای پلک ها از سایه ی مات و برای گوشه ی چشم ها از رنگ های براق انعکاسی استفاده کنید.
اگر چشمانتان گِرد است، از سایه های روشن تر استفاده کنید. اگر می خواهید ظاهری تیره تر داشته باشید، سایه را به وسط پلک خود زده و به آرامی به اطراف بکشید.
اگر چشم های شرق آسیایی دارید، از سه پرده از یک رنگ استفاده کنید. از رنگ تیره تر برای خط بالای مژه و از رنگ متوسط برای پلک استفاده کنید. سپس، رنگ روشن را از چین تا ابروی خود بکشید.
اگر چشمانتان کوچک و کمی نزدیک به هم است، از رنگ روشن در مرکز استفاده کنید و هر چه به لبه ها نزدیک می شوید، رنگ را تیره تر کنید.
۵٫ رنگ چشم ها

رنگ چشم ها در ارایش چشم

اگر رنگ چشم هایتان قهوه ای است، برای سایه از هر رنگی می توانید استفاده کنید. اما باید به رنگ پوست خود نیز توجه کنید. اگر رنگ پوستتان روشن است، باید از سایه های روشن تر استفاده کنید. اگر هم رنگ پوستتان تیره است، به دنبال رنگ های پر طراوت باشید.
اگر رنگ چشم هایتان آبی است، به دنبال سایه های نارنجی، ارغوانی، آبی و خاکستری باشید. توجه داشته باشید که آبی روشن چهره ی شما را رنگ پریده نشان می دهد ولی آبی تیره عالی است.
اگر رنگ چشم هایتان سبز است، سایه های قهوه ای شکلاتی، ارغوانی و صورتی را امتحان کنید. همچنین می توانید از سبز روشن نیز استفاده کنید، اما سبز برّاق استفاده نکنید.
اگر رنگ چشم هایتان میشی است، تقریباً می توانید از هر سایه ای استفاده کنید. اگر رنگ چشم هایتان مایل به سبز یا آبی است، از سایه هایی که برای این رنگ ها ارائه کردیم، استفاده کنید. اگر هم مایل به قهره ای بود، از سایه های ارائه شده برای چشم های قهوه ای استفاده کنید.
اگر حس هنرمندانه دارید، نگاهی به دایره ی رنگ ها بیاندازید. رنگ چشم خود و رنگ متضاد آن را در جدول پیدا کنید. رنگ متضاد رنگ چشم شما، بیشترین زیبایی را برای چهره ی شما ایجاد می کند.
دایره ی رنگ ها برای همه ی طرفداران مد و زیبایی عالی است. پس اگر با این دایره ها آشنا نیستید، هر چه سریع تر دست به کار شوید. اگر به دنبال ترکیب رنگ های جدید برای کمد خود هستید نیز می توانید از روش دایره ی رنگ ها استفاده کنید.
۶٫ مراقب سایه ها باشید
مراقب سایه چشم باشید

 

سایه ی چشم های سایه روشن عالی به نظر می سند، اما مراقب باشید چون تمامی نقص های صورتتان را نمایان می کند.
اگر این موضوع شما را کمی نگران ساخته است، دست از سایه روشن نکشید. فقط سعی کنید برای استخوان ابرو از رنگ های طلایی، نقره ای و یا برنزی استفاده کنید.
آرایش چشم تیره و دودی، ظاهر کلاسیک دیگری است که کاملاً اشتباه است و به ندرت پیش می آید که به فردی زیبایی ببخشد. برای داشتن آرایش دودی عامه پسندتر، سایه ی تیره را روی پلک و کنار خط زیرین مژه ها بزنید.
۷٫ در یک چاله گیر نکنید
روش های مختلفی برای آرایش چشم وجود دارد. هیچ بهانه ای برای استفاده از یک روش برای تمامی روزها وجود ندارد. پس در اینترنت به دنبال روش های مختلف بگردید. یک فروشگاه لوازم آرایشی خوب به شما اجازه می دهد لوازمشان را بررسی کنید. پس سری به آن ها بزنید.
حتماً لازم نیست چیزی بخرید تا از آن ایده بگیرید. اگر بودجه ی مناسبی در دست دارید، به یک فروشگاه درجه یک بروید و ایده جمع کنید. تصمیم بگیرید که چه استایلی دوست دارید، سپس به فروشگاه بروید و چیزهای مورد نیاز خود را خریداری کنید.
لوازم آرایش ارزان قیمت بهترین روش برای آزمایش است. اگر قبلاً یک رنگ خاص را امتحان نکردید، قطعا نمی خواهید پول گزافی صرف آن بکنید که اگر خوشتان نیامد، پشیمان شوید.
 ۸٫ استایل های مختلف
سایه چشم

همه درباره ی آرایش دودی چشم می دانیم اما برای چشم، آرایش های بسیار بیشتری وجود دارد و بهتر است بیش از دو روش استاندارد برای آرایش چشم بلد باشیم. آرایش چشم می تواند یک ظاهر ملایم و خنثی را بسیار پر طراوت بسازد.
برای به روز کردن استایل تان راهی ساده وجود دارد. خط چشم با رنگ های با نشاط را با لباس های ساده استفاده کنید. لباس های زنانه را با آرایش چشم گربه ای، زیباتر کنید.
تکنیک “ombré” را با سایه های جدید امتحان کنید. احتمالاً شما از این تکنیک با رنگ های قهوه ای و مشکی استفاده کرده اید، اما چرا از رنگ های دیگر استفاده نکنید؟ از یک سایه ی با طراوت برای مژه های خود استفاده کنید. سپس رنگ را تا ابروهای خود بکِشید. ممکن است به کمی تجربه برای انجام این کار نیاز داشته باشید، اما هنگامی که آن را دست انجام می دهید می بینید که ارزشش تلاش را داشت. سایه های زمرّدی، ارغوانی و آبی رنگ های زیبایی برای این استایل هستند.
اگر فکر می کنید تکنیک “ombré” به کار زیادی نیاز دارد، چیزی ساده تر را که تأثیر زیادی دارد، امتحان کنید. یک سایه ی چشم سایه روشن پیدا کنید و به پلک خود بزنید. قرمز پر رنگ در فصول گذشته بسیار پر طرفدار بوده و همه ی توجه ها را به سوی چشم هایتان جلب می کند. فقط مطمئن باشید که بقیه ی آرایش صورتتان خیلی ساده باشد ( رژ لب رنگ پوست بدن و رژ گونه ی ملایم).
چشم های گربه ای برای سال ها محبوب بود و برای این محبوبیت دلیل موّجهی داشت، چون ظاهری ساده و اغراق آمیز ایجاد می کند! خط چشم مایع کمی به تمرین نیاز دارد اما با استفاده از مداد چشم می توانید تقلّب کنید. اگر هم ظاهری دراماتیک می خواهید، می توانید از مژه های مصنوعی استفاده کنید.

7

نظر دهید

*