۵ دلیل برای این که نباید به حرف دیگران توجه کنید

۵ دلیل برای این که نباید به حرف دیگران توجه کنید

بارها شده که دیگران در مورد ظاهر شما نظر می دهند یا درباره کاری که میخواهید انجام دهید در این مطلب یه ۵ دلیل برای این که نباید به حرف دیگران توجه کنید می پردازیم . چه می شود اگر ما به داشته ها، شخصیت، ظاهر و میزان خوشحالی مان از دید دیگران بنگریم؟ این مطلب را بخواید تا متوجه شوید چرا نباید به حرف دیگران و این که چه فکری در مورد شما می کنند، توجه کنید.
همه دوست دارند که دیگران آن ها را دوست داشته باشند. اما آیا این موضوع که بخواهیم دیگران ما را تحسین و تأیید کنند، چیز خوبی است یا خیر؟
این موضوع به این بستگی دارد که شما چقدر می خواهید مورد تحسین و تأیید دیگران قرار بگیرید و چقدر از این تحسین ها شما را راضی می کند. اما باید دید پس از در نظر گرفتن موارد زیر، چقدر این ارضاء شدن، ارزش تلاش و انرژی شما را خواهد داشت؟
۱٫ مردم چیزی را باور می کنند که دوست دارند باور کنند
مردم


Dita Von Teese می گوید: ” شما می توانید رسیده ترین و آبدار ترین هلوی موجود در جهان باشید، اما باز هم شخصی وجود خواهد داشت که از هلو متنفر باشد.”
فرض کنید شما یک هلو هستید که دوست دارید توسط یک فرد خاص خورده شوید. مهم نیست که شما خود را چه میزان خوشمزه و وسوسه انگیز جلوه دهید، اما این فرد خاص حتی یگ گاز کوچک هم از شما نخواهد زد، چه برسد به این که شما را بخورد و شما نمی دانید چرا.
آیا شما کار اشتباهی انجام می دهید؟ آیا به این دلیل است که شما به اندازه ی کافی تلاش نمی کنید؟ شاید اگر کمی رسیده تر بودید ممکن بود وسوسه انگیزتر به نظر بیایید؟ اما چیزی که شما ممکن است ندانید این است که آن فردی که تلاش می کنید توسط وی خورده شوید، همه ی هلو ها را میوه ی شیطان می داند و بدون توجه به خوشمزگی شان، از همه نظر از آن ها دوری می کند.
همان طور که می بینید، انسان ها عموماً درباره ی چیزی مشخص که تغییرش سخت است، بدون توجه به تلاشی که می کنید، پیش داوری می کنند. غیر ممکن است که بتوانید بفهمید که مردم به چه چیز فکر می کنند، چه برسد به این که چرا به یک موضوع فکر می کنند.
البته ممکن است بتوانید با حرف ها و یا کارهایتان روی نظر مردم تأثیر بگذارید، اما فقط تا حد خاصی می توانید تأثیر گذار باشید. هرچقدر هم که تلاش کنید، هیچ وقت نمی توانید کنترل مطلق روی افکار کسی داشته باشید. پس چرا خودتان را خسته می کنید؟
۲٫ فکری که مردم درباره ی شما می کنند هیچ ربطی به شما ندارد
هرچه بیشتر به نظر مردم درباره ی خودتان فکر کنید، نظر مردم تأثیر بیشتری روی شما خواهد داشت. اگر باور اصلی شما بر اساس فکر دیگران است، سرانجام، نظرات آن ها تبدیل به اصالت شما می شود. آیا شما می خواهید خود را به شکل افکار دیگران در بیاورید؟ آیا می خواهید ناخودآگاه، حد و حدود خود را بر اساس نظرات دیگران درباره ی خود تعیین کنید؟
مردم آزادند که هر فکری که می خواهند راجع به شما بکنند، همان طور که شما آزادید هر فکری که می خواهید، راجع به آن ها بکنید. و همان طور که افکار شما به هیچ کس جز خود شما ربطی ندارد، افکار دیگران نیز یه هیچ کس جز خودشان ربطی نخواهد داشت ( حتی اگر راجع به شما باشد).
۳٫ مردم به اندازه ای که شما گمان می کنید، اهمیت نمی دهند
پشت سر شما حرف خواهند زد، درباره ی شما قضاوت خواهند کرد و شما را مورد انتقاد قرار خواهند داد، مخصوصاً اگر شخصی جالب و محبوب باشید. اما مهم نیست که چه مقدار پشت سر شما حرف بزنند، درباره ی شما قضاوت کنند و شما را مورد انتقاد قرار دهند، شما به اندازه ی کافی عزت نفس دارید که پذیرفتن و نپذیرفتن آن ها برایتان مهم نباشد.
این که شما به خودتان اهمیت بدهید و خود را مهم بدانید، لزوماً خودخواهی نیست. چون احتمال می رود هنگامی که شما سرگرم نگرانی برای این موضوع هستید که دیگران چه فکری درباره ی شما می کنند، دیگران نیز سرگرم این هستند به شما اهمیت ندهند.
شما به تأیید هیچ کس نیاز ندارید
این که مورد دوست داشتن، تحسین و تأیید دیگران قرار بگیرید حسی بی نظیر به شما می دهد. تأیید شدن توسط کسی به خاطر انجام کاری خاص و یا گفتن حرفی خاص نیز حسی عالی دارد. اما چون شما نمی توانید تفکرات انسان ها را کنترل کنید، سرانجام، این موضوع شما را دیوانه خواهد کرد.
اما شما باید بدانید که آن قدر ها هم که فکر می کنید، به تأیید کسی نیازی ندارید. در حالی که دوست داشته شدن توسط دیگران حس شگفت انگیزی دارد، توانایی پذیرفتن و اهمیت ندادن به این حقیقت که بعضی از مردم بدون هیچ دلیلی می خواهند که از شما بدشان بیاید، به مراتب حسی بهتر و شگفت انگیزتر دارد.
به مثال هلو بر میگردیم: کسانی که عاشق هلو هستند، ممکن است یک روز از هلو کمتر خوششان بیاید و به تدریج از آن متنفر شوند، و کسانی که از هلو بدشان می آید، ممکن است یک روز شروع به دوست داشتن آن کنند و شما عملاً هیچ کنترلی روی هیچ یک از این ها ندارید. پس هر کاری که انجام می دهید، برای رضایت خود انجام دهید.
اگر مردم شما را بهتر دوست داشته باشند، برای انجام کاری که برای رضایت خود کرده اید، خیلی خیلی بیشتر شما را تحسین می کنند. این را به عنوان یک جایزه در نظر بگیرید. به هیچ عنوان برده ی تأیید دیگران نباشید. تأیید شدن توسط دیگران اعتیاد آور است و شما ممکن است برای گرفتن این تأیید از دیگران، شخصیت خود را از دست بدهید.
کسانی که اهمیت می دهند، در واقع اهمیت نمی دهند و کسانی که اهمیت نمی دهند، در واقع اهمیت می دهند
پست سر حرف زدن

چیزی درباره ی کسانی که از شما خوششان نمی آید وجود دارد که باعث می شود بیشتر بخواهید کاری کنید که شما را دوست داشته باشند. چیزی درباره ی کسانی که شما را رد می کنند وجود دارد که باعث می شود بیشتر بخواهید کاری کنید که شما را تأیید کنند. شاید این یک چالش است. شاید شما می خواهید به آن ها ثابت کنید که اشتباه می کنند. اما هر چه که هست، یک چرخه ی بی انتهاست. همین که فردی را تحت تأثیر قرار دادید، می خواهید فردی دیگر شما را مورد تأیید قرار دهد. و همین که فردی شما را تأیید کرد، می خواهید فردی دیگر را مجبور کنید از شما خوشش بیاید و این موضوع همچنان ادامه خواهد داشت.
چرا وقتی کسانی هستند که شما را همان گونه که هستید دوست دارند، مزاحم دیگران می شوید؟ گاهی آن قدر روی کسانی که به ما اهمیت نمی دهند تمرکز می کنیم که آن هایی که به ما اهمیت می دهند را از یاد می بریم. این ها کسانی هستند که بدون توجه به چیزی، از شما حمایت خواهند کرد و  به شما اهمیت می دهند. این ها کسانی هستن که به شما حس خوبی می دهند و شما با آن ها احساس راحتی می کنید و نیازی به تحت تأیر قرار دادنشان ندارید. این افراد را پیدا کنید و بجای این که خود را خسته کنید، روی آن ها تمرکز کنید، نه فرد دیگر.
با تمامی این تفاسیر، اهمیت ندادن به معنی بی ادب بودن، بی احساس بودن و به شدّت خودخواه بودن نیست. به این معنی نیست که باید فردی باشیم که هر کاری که دلمان خواست انجام دهیم، چون دیگران اهمیت نمی دهند. دستتان را دور کسانی که دوست دارید بچرخانید ولی آن ها را نزنید! بالاخره ما در یک جامعه زندگی می کنیم و گاهی لازم است کسی به ما بگوید که کجا خط قرمز را رد کردیم و کجا زیاده روی نمودیم.
این مطلب به این معنی نیست که دیگر کلاً، به هیچ چیز اهمیت ندهیم. به این معنی است که تا حدی اهمیت ندهیم که بتوانیم تصمیمی مستقل بر اساس اولویت ها، ارزش ها و آرزوهای خودمان بگیریم، نه بر اساس نظر دیگران.

0

۲۲ نظر ها

 1. مهشید - مهر ۱۱, ۱۳۹۳

  بسییییییییااااااررررررر عاااللللیییی

 2. حمید - مهر ۱۵, ۱۳۹۳

  دوست عزیز خیلی استفاده کردم.

 3. بهزاد بهفر - آبان ۲, ۱۳۹۳

  سلام..میشه لطفا این صفحرو بصورت جزوه تهیه کنم؟یک دنیا ممنون میشم

 4. mp - آذر ۱۸, ۱۳۹۳

  this text was very good for me.
  thank you alot

 5. علیرضا - دی ۶, ۱۳۹۳

  سلام
  واقعا عالی بود
  من داشتم به خاطر این موضوع که همکلاسی هام تو دانشگاه راجع به من چی فکر میکنن دیوونه میشدم اما حالا خیلی بهترم.
  دستت واقعا درد نکنه.

  • امیر عمادی - دی ۶, ۱۳۹۳

   سلام خواهش می کنم خوشحالم که این مطلب برای شما مفید بوده … ممنون که نظر دادید همیشه شاد و سلامت باشید

  • مهدی آزادی نیا - دی ۹, ۱۳۹۳

   سلام. من ۱۲ سالمه. زندگیم درگیر نیش و کنایه و حرفای بچه های مدرسه هست . مثلا: من دروازبانم و تا گل نخوردم همه میگن عالی اما امروز که ۲ تا گل خوردم یکی که قلدر هست و بازیشم خوبه اومد گفت بهم : فهمیدم در حدی هستی . انقدر افه نیا . ادعا

   خواهش میکنم راهنمایی کنید

   • امیر عمادی - دی ۱۸, ۱۳۹۳

    سلام خوبه که تو این سن و سالتون به اینترنت دسترسی دارید و می تونید این مطالب رو بخونید وقتی من خودم هم سن و سال شما بودم به این حجم اطلاعات دسترسی نداشتم و این برای نسل جدید می تونه خیلی خوب باشه از این بابت خوشحالم و امیدوارم که این نسل بتونه از این امکانات به درستی استفاده کنه … در مورد مسئله ای که گفتید متاسفانه تو جامعه ایران افراد بیمار زیادی وجود دارن مثلا شما موردی رو مثال زدید که با توجه به سن و سال و موقعیت خودتون تو یک بازی اتفاق افتاده ولی مواردی شبیه همین که گفتید روزانه برای خیلی ها اتفاق میوفته حتی برای بزرگتر های خانواده خودتون تو محل کار تو اجنماع و جاهای مختلف … افرادی هستن که کمبود دارن و شروع می کنن به مقایسه خودشون با دیگران حالا این موضوع می تونه تو بازی گل زدن باشه تو زندگی خرید ماشین باشه تو محل کار ارتقا شغلی باشه و تو شرایط مختلف متفاوت هستش … و متاسفانه افراد بیمار زیادی هستن که تو شرایط مختلف مشکلاتی رو برای افرادی که سرشون تو کار خودشون هست به وجود میارن و این موارد هم بسیار ریشه ای هستن که حل کردنش تو رفتار شخص به این سادگی نیست … هر کدوم از افراد جامعه تو خانواده ای با فرهنگ و شخصیت و شرایط زندگی متفاوتی رشد کردن و تربیت شدن که اتفاقات خیلی زیادی می تونه تو رفتارشون ناثیرگذار باشه که بحثش بسیار زمان بر و پیچیده هستش… این توضیحات رو برای شما دادم که شاید دیدتون به این موضوع کمی بهتر بشه و ار موارد کوچیک و بزرگی که تو زندگی براتون پیش میاد حواستون به این موضوع هم باشه که هر شخصی از سطح خانوادگی و فرهنگی و تربیتی متفاوتی ممکنه باهاتون در ارتباط باشه و ممکنه کمبود هایی داشته باشه که باعث بشه رفتار خاصی از خودش نشون بده یا کار خاصی انجام بده … اینجور بهت بگم مهدی عزیز که تو این جامعه مریض برای اینکه خودت رو اذیت نکنی و بهتر بتونی با مردم کنار بیای باید با هر شخص با توجه به موقعیت و شخصیتی که داره برخرد کنی تا بتونی به خواسته هات تو زندگی برسی و کمتر اذیت بشی مثلا با همین شخصی که باهات همچین رفتاری می کنه بهتره طوری برخرد کنی کمتر نسبت بهت حساس باشه اصلا بگو اره تو خیلی خوب بازی میکنی شایدم اصلا خوب بازی نکنه ! ولی می تونی طوری برخرد کنی و حرف بزنی که از شر کل کل کردن باهاش راحت بشی و نسبت بهت حساس نباشه و اینقدر فکرت رو مشغوله بازی کردن یک شخص دیگه نکنی و از زندگیت لذت ببری و به چیزای خیلی بهتر و مفید تر فکر کنی. اینکه فکرت رو درگیر حرف دیگران کنی باعث میشه فکرت به این موارد محدود بشه و قدرت ذهنت رو درگیر مواردی بکنی که برای ایندت و زندگیت هیچ فایده ای نداشته باشه بچه ها رو با حرفاشون بذار کنار بازیت رو قوی کن اصلا اگر به فوتبال علاقه داری برو کلاس فوتبال هم برای روحیت و شاد بودنت خوبه هم بازیت قوی میشه شایدم اینقدر قوی باشه که همه بچه ها بخوان از تو یاد بگیرن چطور بازی کنن …. خوب درس بخون سعی کن اطلاعاتت رو زیاد کنی و برای اینکه دوست داری در آینده چه حرفه ای داشته باشی برنامه ریزی کنی و علایق خودت رو استعداد های خودت رو پیدا کنی و دنبالشون باشی … مهدی جان زندگی خیلی زیباست خیلی می تونی توش شاد باشی به شرطی که بتونی درست فکر کنی و درست گام برداری و وقتت رو هدر ندی و با حرف کنایه دیگران زمانت رو تلف نکنی.. شاید تو این پاسخی که بهت دادم حرف هایی زدم که هنوز تجربه نکردی و حرفم رو خوب متوجه نشده باشی ولی سعی کردم تا اونجا که می تونم بهت پاسخی بدم که مشکلت حل بشه 🙂 اگر پدر و مادرت هم هم صحبت های خوبی هستن می تونم با اونا هم مشورت کنی و نظرشون رو بپرسی … امیدوارم تو زندگیت همیشه موفق و شاد و سلامت باشی.

 6. علی - دی ۸, ۱۳۹۳

  ممنون از مقاله خوبتون، استفاده کردم

 7. محمدیان - بهمن ۲۵, ۱۳۹۳

  ممنون ازمقالتان واقعاجالب بوداستفاده کردیم .انشالله که ازمقاله های دیگرتان نیز استفاده کنیم موفق باشی.

 8. mosavi - اسفند ۱۹, ۱۳۹۳

  salam man ye dokhtare 24 sale hastam…nazdike 4,5 mahe pish be ye maghaze raftam,baraye kharid…mikhastam chador bekharam ke vaghti foroshande motevaje shod man chador mikham maro seda kard ke berim az maghazeye oon chador bekharim..vaghti 2 ta az chadoraro sar kardam didam khosham nemiado be foroshande goftam khosham naymade,,oonam behesh bar khordo shoroo kard be harfe bad zadan,,manam asabani shodamo bahash bahs kardam..oonam dar javab be man goft ghiafasho bebin,,,ah ah halam az ghiafat beham khordo azin harfa ..hala azoon moghe tahala harmoghe yade harfesh mioftam vaghean daghoon mishamo fekram hamash mashghoole…hamash asabiyamo…kholase kheyli narahatam…torokhoda komakam konido ye rahi pishe pam bezarid ta azin fekre maskhare nejat peyda konam..vaghean daghoonam

  • امیر عمادی - اسفند ۲۱, ۱۳۹۳

   سلام شما می دونید که فروشنده ها بخاطر منافع خودشون خیلی حرف ها میزنن تا بتونن جنس خودشون رو بفروشن و این مورد رو تو بیشتر مغازه ها می تونید مشاهده کنید حتی از شخصی تعریف تمجید کنن یا به دروغ بگن این مدل لباس خیلی بهتون میاد و واقعا شما زیبا هستید یا امسال این حرف ها…. پس در مورد فروشنده این رو در نظر داشته باشید که بیشترشون شاید نظر درستی بهتون ندن و بیشتر برای اینکه به هدف خودشون برسن حرف هایی رو میزنن… حالا این شخصی که شما می گید این رفتار خیلی زشت رو باهاتون داشته ایا اگر همون جنسی رو که بهتون پیشنهاد داده بود رو شما خریداری می کردید باز هم همچین برخردی میکرد؟ یا بهتون می گفت قابلی نداره خیلی لطف کردید و روز خوبی داشته باشید و از این حرفا ؟اون فروشنده از اینکه نتونسته نظرتون رو جلب کنه و بهتون جنس بفروشه عصبانی شده و چون شخصی بوده که تربیت و شخصیت خوبی نداشته و عصبی بوده باهاتون همچین برخردی کرده و نتونسته خودش رو کنترل کنه وگرنه هیچ شخصی عادی و عاقل و بالغی همچین رفتاری که شما میگین رو نمیکنه حتی اگر مشتری یه شخصی باشه که ازش خوشش نیاد و جنس هم خریداری نکنه! علاوه بر این چرا شما فکرتون و زمان ارزشمندتون رو میذارید که به حرفای اون فروشنده فکر کنید… دیدتون رو به دنبا تغییر بدید و از زمانی که خداوند در اختیار شما گذاشته استفاده کنید … من خودم همیشه از تمامی لحظات زندگیم استفاده می کنم همیشه مشغول یاد گرفتن و مطالعه و استفاده از ثانیه ثانیه های زندگیم هستم حتی همین لحظه که دارم براتون این متن رو تایپ می کنم دقایقی از عمرم سپری شد شما این طور فکر نمیکنید؟ وقتتون رو تو زندگی هیچوقت هدر ندید خداوند این لطف رو کرده که زیبایی های دنیا همچون عشق و طبیعت و قدرت تفکر و …. رو برامون افریده و به ما قدرت داده تا تو زندگیمون ازادانه تصمیم بگیریم و با این زیبایی ها از زندگیمون لذت ببریم…. واقعا حیف نیست که شما هر لحظه از زندگیتون حتی اگر خیلی هم کوتاه باشه بخوایید به حرف دیگران یا مثلا حرف اون فروشنده فکر کنید؟ و خودتون رو اذیت کنید اونم شخصی که اینقدر فکرش محدود بوده و فقط برای فروختن یه جنس باهاتون همچین برخردی کرده واقعا براش متاسفم … من شخصا خودم هر لحظه از زندگیم که ازش می گذره رو دوست دارم بیشتر و بیشتر یاد بگیرم و از نعمت هایی که خداوند بهم داده استفاده کنم …. باورتون نمیشه حتی بعضی وقت ها از اینکه روزی ۸ ساعت تو خواب هستم ناراحتم و بعضی وقت ها خوابم کمتر میشه و مشغول مطالعه یا مسائلی هستم که بهشون علاقه دارم یا اصلا ترجیح میدم اگر زمانی اضافه اوردم برم کنار دریا و دریا رو تماشا کنم و از صدای زیباش لذت ببرم یا …پس دیدتون رو به زندگی عوض کنید و خودتون رو بخاطر همچین مسئله ای ناراحت نکنید و فکرتون و وقتتون رو بخاطر همچین شخص بی ارزشی تلف نکنید به زندگیتون ادامه بدید و به اهداف و آیندتون فکر کنید و برنامه ریزی کنید شاید این فرصت هایی که دارید از دست میدید دیگه بهتون داده نشه ! امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید .

 9. نیلا - فروردین ۱, ۱۳۹۴

  سلام ممنون از مطلب عالی تون… من یه برادر ۲۶ ساله دارم که بیماری عصبی از نوع حاد داره واسه همین موضوع تو جمع و فامیل خیلی خجالت می کشم و همش نگران حرف و دلسوزی اونام…هر چقدر می خوام نسبت به حرف اونا بی تفاوت باشم نمیشه..خواهش میکنم راهنماییم کنید…

  • امیر عمادی - فروردین ۳, ۱۳۹۴

   سلام خواهش می کنم … اول از همه امیدوارم برادرتون بهبود پیدا کنه … در مورد اینکه میگید خجالت می کشید دلیل خجالتتون رو درک نمیکنم … به این دلیل که بیمار بودن شخص ممکنه عوامل متعددی داشته باشه و مسلما خود شخص علاقه ای نداره که بیمار باشه و رنج ببینه و هیچ شخصی هم از عمد کاری نمیکنه که بیمار باشه .. پس برادرتون کار اشتباهی نکرده که بخواد باعث خجالت شما بشه ! اگر می گفتید برادرتون مثلا کار اشتباهی کرده یا کلاه برداری کرده یا کار دیگری کرده که همه سرزنش می کنن و باعث خجالت و ناراحتی شما شده باز اون وقت متفاوت بود … ولی بیماری که دست افراد نیست بخصوص همچین بیماری هایی…. افراد دیگر هم چیزی میگن شاید فقط می خوان باهاتون همدردی کنن و هدف بدی از این حرف ها نداشته باشن… ولی در کل اگر نگران برادرتون هستید سعی کنید هر طوری که ممکنه کمکش کنید دیگران چه حرفی بزنن چه نزنن هیچ کمکی به اون بنده خدا نکردن … دیدتون رو نسبت به بیماری و مشکلی که برادرتون داره متفاوت کنید و اصلا از این موضوع خجالت نکشید و بدونید که بیماری نزدیکان و عزیزان برای هر شخصی می تونه بسیار ناراحت کننده و عذاب اور باشه و تنها حسی رو که نسبت بیماری نزدیکان نباید داشته باشید خجالت هستش! اگر حس ناراحتی دارید طبیعی و نرماله … من خودم با همچین مشکلاتی دست و پنجه نرم کردم و از نزدیکترین افراد خانوادم بیمار بودن واقعا روزهای سختیه و باید همیشه با روحیه قوی و فکر باز با این مسائل مواجه شد طوری که شخصی که بیمار شده واقعا در کنار ادم حس دلگرمی و امنیت داشته باشه و کمی تسکین پیدا کنه… امیدوارم تونسته باشم پاسخ مناسبی بهتون بدم … همیشه شاد و سلامت باشید.

 10. sahar - تیر ۳۰, ۱۳۹۴

  salam mamnoon az matalebe khoobeton.man ye dokhtare 23 salam ghadam 1/55 digaranam migan khoshgelam albate khodam ghabol daram amma yeki az doostam kheyli azam irad migirehamasham bishtar vase ghadam mige mige ghadet kootahe man ta ghabl az in moshkeli nadashtam ama badesh etemad be nafsamo az dast dadam harchand k be roosh nemiyaram ama too khodam daghoon misham aslan nemifahmam dalile inkarash chiye chon az tarafi kheyli behem khoobi karde va mige doosam dare ama az tarafi injori barkhord mikone vaghean alan khodam fek mikonam ghadam kheyli kootahe kheyli etemad b nafsamo az dast dadam khahesh mikonam komakam nemikham deldari beshnavam harchi hast mikham bedonam shayad vaghean onjori k oon mige hastamdar zemn kheyliha in nazaro nadaran ama on room kheyli tasir gozashte

  • امیر عمادی - تیر ۳۱, ۱۳۹۴

   سلام خواهش می کنم … متاسفانه بعضی افراد هستن که بیشتر نکات منفی رو میبینن و رو نکات منفی مانور میدن و کاری می کنن حتی اون شخص دیگه نتونه نکات مثبت رو ببینه دقیقا همین حالتی که الان شما پیدا کردید … تا حالا شده همین دوستتون بهتون بگه که چقدر چشم های زیبایی دارید؟ یا بگه چقدر باهوشی و می تونی از هوشت برای فلان کار استفاده کنی؟ یا کلا هر نکته مثبتی که دارید رو بهتون گفته و ازتون تعریف کرده ؟ اگر دوستتون یه دوست واقعی باشه هم نکات منفی رو میبینه هم نکات مثبت … اگر شخصی صرفا به نکات منفی اشاره می کنه و نکات مثبت رو نمیبینه یا بیان نمیکنه شاید اصلا موضوع چیز دیگری باشه یا دلایلی مثل حسادت وجود داشته باشه … وگرنه یه دوست واقعی همه نکات رو در مورد دوستش میبینه هم مثبت هم منفی …. علاوه بر این اصلا بذارید فکر کنیم واقعا اینطور هستش مگر درجه بندی زیبایی و لیاقت افراد بر اساس قدشون سنجیده میشه !؟ برداشت از افراد فقط از ظاهرشون که نیست خیلی مواقع شخضی با ظاهر خیلی اراسته و زیبا ممکنه با اخلاق و افکار و گفتاری که داره اینقدر غیر قابل تحمل و زننده باشه که کسی دوست نداشته باشه لحظاتش رو کنار اون تلف کنه حتی اگر معیار سنجش شما زیبایی و ظاهر افراد باشه باز هم با افراد زیادی مواجه شدم و حتی تعداد خیلی زیادی از خانم ها با قد متوسط و کوتاه در مرکز مشاوره یک متخصص مددر خواست مشاوره دادن که خیلی هم افراد بامزه و زیبایی بودن و خیلی هم اعتماد به نفس داشتن حتی خیلی از اقایون هستن که بیشتر از خانم ها با همچین سبک اندامی خوششون میاد … ممکنه شخصی قدش زیاد بلند نباشه چشم زیبا و موی زیبا داشته باشه یا بر عکس اصلا شخصی باشه قدش خیلی بلند باشه ولی خیلی ظاهر زنانه خوبی نداشته باشه …پس حتی اگر قدتون هم کوتاه باشه و شما رو از لحاظ ظاهری نگران میکنه باید به نکات زیبای دیگه که حتما در شما وجود داره هم دقت کنید و خیلی مواقع اصلا ریز اندام بودن خانم ها خودش یه مزیت می تونه باشه و میشه از این دید به این قضیه نگاه کرد که خیلی ریز و بامزه هستن ! میبینید با یه جمله میشه همین مورد قد رو که دوستتون همش به عنوان یه صفت منفی بیان میکنه بهش دید زیبایی داشت …. به هر حال نمیتونه دلیل این باشه که شما اعتماد به نفستون رو کلا از دست بدید …. واقعا درگیر حرف هر شخصی نشید حتی همین لحظاتی که دارید صرف خوندن این متن میکنید دیگه برامون تکرار نمیشه نه برای من نه برای شما …. قدر لحظاتتون رو بدونید و زمان رو تلف نکنید زندگی خیلی کوتاه تر از اون چیزی هستش که فکر می کنید پس زمان به نظرم اونقدر ارزشمند هستش که نخوایم با توجه به این حرف ها تلفش کنیم …. برای زندگی خودتون برنامه ریزی کنید و اهداف خودتون رو بررسی کنید و با یه برنامه درست به زندگیتون ادامه بدید … ورزش و تغذیه مناسب هم حتما در برنامه خودتون داشته باشید …مطمئن هستم میتونید خیلی هم اعتماد به نفس بالایی داشته باشید و کاری نباشه که نتونید توش قدم بردارید …. امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید .

نظر دهید

*

English English Persian Persian