چه مدل موی کوتاه به شما می آید؟

چه مدل موی کوتاه به شما می آید؟

چه مدل موی کوتاه به شما می آید؟
همیشه پیش می آید؛ موهایتان در حال رشد کردن است؛ روز به روز زیباتر می شود؛ شما در تصمیم خود جدی هستید؛ همین هنگام است که اتفاق می افتد، طول موها که به شانه ها می رسد، انگار دیگر رشد نمی کند. مرتب کردنش هم خیلی وقت می گیرد. حال به این نتیجه می رسید که « باید موهایم را کوتاه کنم!» آشناست، نه؟ اما دست نگه دارید. با این که مرتب کردن و مدل دادن موهای کوتاه خیلی راحت تر و همچنین، خیلی زیباست، اما برای هر فُرم صورتی، یک مدل موی کوتاه وجود دارد. پس مدل درست را انتخاب کنید.
اول باید کمی در مورد کوتاه کردن مو، تأمل کنید. آیا این یک خواسته ی قلبی است یا از نداشتن صبر و حوصله برای مرتب کردن موها سرچشمه می گیرد؟ آیا محصول یا روشی وجود دارد که موهایتان راحت تر مرتب شوند و مدل بگیرند؟ آیا تغییری ضعیف تر مانند موهای چتری یا رنگ کردن موقت مو برای ظاهرتان وجود ندارد؟ اگر پاسخ تمامی این پرسش ها ” خیر” است و واقعاً موهای کوتاه می خواهید، ادامه ی این مطلب را بخوانید و سپس، به آرایشگر همیشگی خود رنگ بزنید و وقت بگیرید.
اگر فُرم صورت شما گِرد است:

 

صورت گرد

صورت گرد

مدل pixie cut را امتحان کنید. ابعاد این مدل، چشم های شما را برجسته کرده و در نتیجه، صورت شما را پُر تر نشان می دهد. اگر فکر می کنید که صورت شما زیاد از حد برای یک مدل خیلی کوتاه، گِرد است، اشتباه می کنید. چون دقیقاً برعکس است. موهای کوتاه تر باعث می شود صورتتان لاغرتر نشان دهد.
اگر موهای نازک و صافی دارید که به راحتی می خوابند، این مدل برای شما ایده آل است. در غیر این صورت، باید با استفاده از یک تیغ اصلاح، کمی از لایه های موی خود را بردارید تا به راحتی بخوابند.
اگر فُرم صورتتان شکل قلب است:
باز هم مدل pixie cut یک گزینه ی ایده آل است. اما در اینجا، برای داشتن چتری آزادی بیشتری دارید. موهای چتری صورت های قلب شکل را به زیبایی قاب می گیرد و چشم ها را برجسته می سازد.
باز هم یادآوری می کنیم! اگر موهایتان صاف است یا موج خیلی خیلی کمی دارد به دنبال این مدل بروید. این مدل ممکن است برای کسانی که موهای فِر دارند، به راحتی قابل مرتب کردن نباشد، مگر این که هر روز از اطوی مو استفاده کنید که در دراز مدّت باعث از بین رفتن موها  می شود. می بینید؟ موهای کوتاه نیز اگر به درستی انتخاب نشوند، نگه داری از آن ها سخت خواهد بود.
اگر صورتتان کشیده است:
مدل A-line bob گزینه ای مناسب برای شماست. این مدل در قسمت پشت کوتاه و در قسمت جلو مخروطی است و با موهای صاف، بسیار زیبا می شود. اگر ظاهری آراسته تر و به اصطلاح اطو شده تر می خواهید، این مدلِ کلاسیک برای شما ایده آل است.
همچنین، اگر این مدل را دارید، با استفاده از یک بابلیس کوچک، موهای خود را فِر کنید تا صورتتان کمی پهن تر به نظر بیاید.
اگر فُرم صورتتان بیضی است:
خیلی خوش شانس هستید، چون بیشتر مدل ها با فُرم صورتتان می آید. اگر می خواهید موهایتان را چتری بگذارید، باید مطمئن شوید که طول چتری با طول پیشانی شما هماهنگ باشد. به یاد داشته باشید که شما اختیار تام دارید، پس مدلی خلّاقانه، جذّاب و زیبا انتخاب کنید. در این مورد می توانید با آرایشگر خود مشورت کنید.
این دو روش هم برای هر فُرم صورتی مناسب هستند:
مدل Long Bob

مدل Long Bob

مدل Long Bob

اگر نمی خواهید موهای خود را خیلی کوتاه کنید،از این مدل استفاده کنید. این مدل جذّاب، کوتاه است و با آن می توان موها را پشتِ سر بَست . اگر هنوز تصمیم خود را برای کوتاه کردن موهای خود نگرفتید، این مدل، مدل ایده آلی برای شما با هر فُرم صورت و نوع مو است.
کلاه گیس
برای روزهایی که یک چیز متفاوت می خواهید، یک کلاه گیس زیبا تهیه کنید. ممکن است کمی گران باشد، اما اگر نمی خواهید باز هم برای رشد موهایتان صبر کنید، گزینه ی مناسبی است. به علاوه، با یک کلاه گیس دیگر نیازی به نگرانی درباره ی این که آیا با فُرم صورت شما می آید یا خیر، نیست. چون کلاه گیس ها با مدل ها، رنگ ها و انواع مختلف عرضه می شوند.
موها دوباره رشد می کنند. پس اگر می خواهید موهایتان را کوتاه کنید، این کار را انجام دهید. فقط مطمئن شوید که موهایتان تا حد مطلوب شما کوتاه شوند. به جای این که به یک باره موهای بلند خود را خیلی کوتاه کنید، موهای بلند تا روی شانه را به مدل bob، یا bob را به pixie cut تغییر دهید. این نصیحت را نیز برای روزهای زمستان که در پیش است، از ما بپذیرید: در روزهای سرد زمستان موهای خود را خیلی کوتاه نکنید، مگر این که یک کلاه ضخیم داشته باشید.
آیا اکنون موهای کوتاه زیبایی دارید و از آن راضی هستید؟ آیا نکته ای به نظرتان می رسد که باید به مطلب ما اضافه شود؟ آن را در بخش دیدگاه ها بنویسید تا دیگر کاربران عزیز سایت یک متخصص مدhair نیز از آن ها بهره مند شوند.

10

نظر دهید

*

English English Persian Persian