چگونه ساپورت بپوشیم؟

چگونه ساپورت بپوشیم؟

چگونه ساپورت بپوشیم؟
ساپورت، آیتمی تطبیق پذیر در کمد هر خانمی است. ولی هر کسی نحوه ی استفاده ی درست از آن را نمی داند. ساپورت را باید بخشی از یک ظاهر و یک دست لباس دانست و اگر به جای این که زیر یک لباس دیگر مانند دامن پوشیده شوند، فقط به عنوان شلوار استفاده شوند، کارایی و زیبایی لازم را نخواهند داشت. با ترکیب و سِت کردن رنگ ها و انتخاب کفش مناسب، ساپورت را می توان در هر فصلی پوشید. با طی مرحل زیر، مطمئن باشید که ساپورت شما در استایلیش ترین شکل ممکن پوشیده می شوند.
متد اول: شناسایی قوانین ساپورت
شناسایی قوانین ساپورت

۱٫ ساپورت خیلی تنگ و یا خیلی گشاد نپوشید: ساپورت باید به اندازه ای تنگ باشد که به پاهای شما بچسبد، ولی نه تا حدّی که دیگران بتوانند حتی جوش های پاهایتان را ببینند. مراقب باشید که خیلی هم گشاد نباشد تا روی پاهایتان چین بخورد. چون این گونه به هیچ وجه زیبا نخواهد بود.
•    ساپورت های چرمی راحت تر چین می خورند و زشتی بیشتری ایجاد می کنند.

ساپورت های چرمی راحت تر چین می خورند

۲٫ ساپورت شلوار نیست: درست که با یک شلوار و یک تی شرت می توانید به یک مهمانی بروید، ولی با ساپورت نمی توانید این کار را انجام دهید. با ساپورت ظاهر شما ناقص خواهد شد و هر چقدر فکر کنید که زیبا شده اید، دقیقاً عکس آن خواهد بود.
•    ساپورت را با یک تی شرت و برای بیرون با یک مانتوی بلند سِت کنید. تازه حتی اگر تی شرت تا ران شما بیاید، باز هم انگار که چیزی به تن ندارید.
•    ساپورت را با یک دامن و یا یک لباس یکسره بپوشید.

ساپورت را با یک تی شرت و برای بیرون با یک مانتوی بلند سِت

۳٫ در انتخاب کفش ، دقّت کنید: هنگام پوشیدن ساپورت، انتخاب کفش مناسب بسیار مهم است. ساپورت با بوت زیر زانو، صندل و حتی بوت کوتاه بسیار زیبا خواهد شد. اگر ساپورت را با کفش پاشنه بلند می پوشید، مطمئن شوید که با رنگ پیراهنتان سِت باشند و ظاهری جِلف نداشته باشند.
•    ساپورت را همچنین می توان با کفش بدون پاشنه ی باله و بدون پاشنه ی چرمی در صورتی پوشید که با ظاهر شما هماهنگ باشد، پوشید.انتخاب کفش

۴٫ مطمئن شوید که ساپورت شما به اندازه ی کافی بلند است: ممکن است در گذشته با یک ساپورت مشکی بسیار زیبا شده باشید، ولی پس از این که صد بار آن ها را شستید، ممکن است چند سانتی متر آب رفته باشند.
•    حال که متوجه این موضوع شدید، وقت آن رسیده که این ساپورت ها را برای داخل خانه استفاده کنید.
مطمئن شوید که ساپورت شما به اندازه ی کافی بلند است

۵٫ ساپورت را با شلوارهای تنگ شبیه جین اشتباه نگیرید: این شلوارها، ساپورتِ جین و چیزی بین شلوار و ساپورت هستند. این شلوارهای تنگ و لطیف، می توانند به ظاهر معمولی شما آب و رنگی تازه ببخشند و شما می توانید آن ها را مانند شلوار بپوشید.
•    در حالی که ساپورت و یک تی شرت تا کمر به هیچ عنوان توصیه نمی شود، شما می توانید یک تی شرت کوتاه را با ساپورت جین بپوشید.
•    فقط مطمئن شوید که ساپورت جین با شما می آید و ظاهرتان را زیبا می سازد. چون این شلوارها خیلی تنگ هستند و با هر کسی نمی آیند.

شلوارهای تنگ

متد دوم: پوشیدن ساپورت در محل رسمی تر

۱٫ مطمئن شوید که می توانید ساپورت را در محل رسمی تر بپوشید: حتی بهترین ساپورت ها نیز می توانند ظاهری خودمانی داشته باشند. بنابراین، قبل از تصمیم گیری برای پوشیدن ساپورت در همچین جاهایی، مطمئن شوید که برای آن محیط مناسب هستند.
•    دقت کنید و ببینید که دیگران چه مانتو و لباسی با ساپورت در همچین موقعیت هایی می پوشند.
۲٫ ساپورت با جنس عالی بپوشید: ساپورت های نخی هیچ مشکلی ندارند. ولی اگر می خواهید برای محل کار خود لباس بپوشید، باید ساپورت جیر، چرم و یا کتان بپوشید. داشتن انواع مختلف ساپورت می تواند در سِت کردن لباس های مختلف به شما کمک کند.
•    اگر عاشق ساپورت نخی هستید، از رنگ مشکی استفاده کنید.
۳٫ از پوشیدن ساپورت های طرح دار خودداری کنید: برای محل رسمی تر سعی کنید از ساپورت مشکی و یا رنگ های سنگین استفاده کنید. پوشیدن ساپورت طرح دار در محل کار بسیار زشت و جِلف است!

پوشیدن ساپورت طرح دار
•    ساپورت مشکی خال خال یک استثنا است و می توان خیلی کم در این موقعیت ها پوشید.

۴٫ سِت کردن ساپورت با مانتوی مناسب: پوشیدن مانتوی مناسب با ساپورت در محل رسمی تر می تواند ظاهر شما مناسب آن محل سازد.
•    از پوشیدن ساپورت با مانتوی کوتاه در محل کار یا جاهای عمومی و رسمی تر خودداری کنید. چون این ظاهر به هیچ عنوان مناسب محل کار نیست.
•    رنگ های مانتو را نیز سعی کنید سنگین و با وقار انتخاب کنید تا ظاهری متشخّص به شما بدهد.

متد سوم: پوشیدن ساپورت برای جذّابیت بیشتر

۱٫ سِت کردن ساپورت با یک لباس زیبا: یک لباس بهاری و یا تابستانی کوتاه زیبا را با یک ساپورت نخی هماهنگ با رنگ لباس، سِت کنید. منظور از هماهنگ این نیست که هم رنگ باشند. منظور این است که رنگ ساپورت با رنگ لباس بیاید. رنگ ساپورت و لباس نباید یکی باشد. به عنوان مثال، اگر لباس از پنج رنگ مختلف تشکیل شده است، ساپورت باید با یکی از آن رنگ ها بیاید.
•    اگر لباس شما رنگ های زیادی دارد، از یک ساپورت تک رنگ استفاده کنید.
•    اگر لباس شما تک رنگ است، از ساپورت طرح دار و یک شال گردن نخی تک رنگ استفاده کنید.
سِت کردن ساپورت با یک لباس زیبا

۲٫ پوشیدن ساپورت با دامن: دامنی را انتخاب کنید که با ساپورت بیاید. مراقب باشید که رنگ دامن و جنس آن با ساپورت ناهماهنگ نباشد. اگر قرار است دامن گشاد بپوشید، یک تی شرت تنگ بپوشید.
•    اگر دامنتان طرح دار است، ساپورت ساده بپوشید. اگر ساپورتتان طرح دار است، دامن ساده بپوشید.
 پوشیدن ساپورت با دامن

۳٫ پوشیدن ساپورت با شلوارک: با این کار، به خودتان ظاهری خودمانی و جذّاب می دهید. از یک ساپورت ساده با یک شلوارک جین سفید با مشکی استفاده کنید. شلوارک نباید خیلی تنگ باشد. چون در این صورت، با ساپورت یکی می شود.
•    با این ترکیب، کفش های معمولی بپوشید، کفش پاشنه تخت، بوت کوتاه، صندل و حتی کتانی.
•    شما می توانید یک کُت یا یک پیراهن با یک تاپ تنگ یا یک تی شرت بپوشید.
•    به یاد داشته باشید که با پوشیدن شلوارک و ساپورت، کار زیادی انجام داده اید. پس هم می توانید ظاهر خود را با لایه های مختلف لباس، پُر کنید و هم می توانید ظاهر خود را ساده نگه دارید. ولی بهترین گزینه، چیزی بین این دو است.
•    اگر سوئی شرت و بوت، ساده و تک رنگ هستند، از ساپورت های طرح دار استفاده کنید.
پوشیدن ساپورت با شلوارک

۴٫ ساپورت های طرح دار: ساپورت های گورخری و پلنگی و یا ساپورت های طرح دار دیگر می تواند به شما ظاهری جالب و درخشان دهد. باید حواستان باشد که آن ها را با دامن، لباس، شلوار و یا کفش ساده بپوشید. بگذارید ساپورت شما مجلس را از آن خود کند و نگذارید طرح های آیتم های دیگر ظاهرتان، مزاحم این کار شود.
•    اگر می خواهید یک ساپورت با طرح های شلوغ بپوشید و بالاتنه را ساده نگه دارید، ساپورتتان را با زیور آلات شلوغ، سِت کنید.

ساپورت های طرح دار

0

۴ نظر ها

 1. شیرین - مرداد ۱۸, ۱۳۹۳

  خیلی عالی بود من همیشه ساپورتو بدون مانتومی پوشم خیلی خوشگل میشه همه تعریف می کنن می بوسمتون

  • امیر عمادی - مرداد ۱۸, ۱۳۹۳

   سلام حتما پاها و اندام زیبایی دارید که همینطوری میپوشید جذاب میشین چون پوشیدن ساپورت به این شکل برای هر کسی جذابیت نمیاره و حتی ممکن ایراد اندام هم نشون بده … ممنون که نظر دادید همیشه شاد و زیبا و جذاب باشید

 2. نسرین - فروردین ۵, ۱۳۹۴

  سلام.من اندام لاغری دارم.دامن کوتاه بالای زانوچین داروساپورت کوتاه بپوشم بازهم لاغریم نمایان میشه؟توی زورنال دخترهای لاغرترازخودم بااین تیپ قشنگ شدن ولی هنوزخودم امتحان نکردم…..

  • امیر عمادی - فروردین ۷, ۱۳۹۴

   سلام احتمال زیاد مشکلی نیست شما قد و وزنتون چقدره ؟ اگر کمبود وزن زیاد داشته باشید ممکن خوب به نظر نرسه البته حتی افرادی رو با ۵ کیلو کمبود وزن هم دیدم پاهای زیبایی داشتن… اگر کمبود وزن زیاد هم داشته باشید و می تونید از ساپورت تیره و بدون طرح استفاده نکنید… اگر کمبود وزنتون زیاده و خواستید طرح دار استفاده کنید باید خوب دقت کنید که به لباستون هم بیاد و زیادی رنگارنگ نشه اگر خیلی تصمیم داشتید تیره یا مشکی انتخاب کنید می تونید از مدل های سایه روشن دار که مثلا راه راه یا طرح دار سایه ای از پا رو نشون میدن هم استفاده کنید … البته این در صورتی هستش که رنگ لباستون خاص باشه و رنگی باهاش ست پیدا نکنید…میتونید از مرکز مشاوره هم اقدام کنید تا مشاوره و پاسخ دقیق تری بگیرید و براتون با ذکر مثال توضیح داده بشه… همیشه شاد و سلامت باشید.

نظر دهید

*

English English Persian Persian