چگونه عینک مناسبی انتخاب نماییم؟

چگونه عینک مناسبی انتخاب نماییم؟

چگونه عینک مناسبی انتخاب نماییم؟

نه تنها انتخاب عینک مناسب با توجه به کاربرد آن مهم است، انتخاب عینکی که به شما ظاهر مناسبی نیز ببخشد حائز اهمیت بسیاری می باشد. عینک شما شخصیت شما را منعکس می کند، بنابراین دقایقی را صرف نمایید تا دریابید که چه عینکی مناسب چهره شماست.

اشکال صورت

افراد دارای چهره های متفاوتی هستند. فرم صورت شما نوع عینکی را که مناسب شماست مشخص می نماید. برای انتخاب عینک به فرم صورت خود توجه نمایید، از این طریق می توانید عینکی را انتخاب نمایید که بسیار برازنده شماست. تعاریفی که ارائه می شود شما را راهنمایی می کند که بدانید صورتتان دارای چه فرمیست و چه نوع عینکی فرم صورت شما را تکمیل می نماید.

اشکال صورت

اشکال صورت

انتخاب فریم عینکی که فرم چهره شما را تکمیل نماید، یکی از مهمترین مواردیست که باید به آن توجه کرد. در زیر به معرفی  فرم های اصلی صورت و پیشنهاد فریم های عینکی که مناسب هریک از این چهره هاست می پردازیم.

بیضی

صورت بیضی با چانه و پیشانی گرد بسیار ایده آل است زیرا این فرم صورت بسیار متوازن می باشد. صورت بیضی کشیده است و پیشانی آن وسیع تر از فک است. برای حفظ این توازن طبیعی، فریم هایی به وسعت وسیع ترین بخش صورت و یا حتی بزرگتر، مناسب ترین گزینه می باشد. همچنین فریمهای گرد که زیاد پهن و یا زیاد باریک نیستند. با این حال صورت های بیضی شکل بسیار خوش شانس هستند چرا که بسیاری از فریمها برای شکل صورت آنها مناسب است و فقط باید به رنگ مو و چهره شان دقت نمایند.

مستطیل

اگر شکل صورت شما بیشتر به مستطیل شباهت دارد به این معنی که دارای صورت کشیده، چانه مربع شکل، خط روی فک و بینی کشیده هستید، فریم های بزرگ مربع شکل بهترین گزینه برای شماست و موجب می گردد که صورت شما کوتاه تر و متوازن تر به نظر بیاید. فریمی به همراه پلی با ارتفاع کوتاه کمک می کند که بینی کشیده شما کوتاه تر به نظر برسد و صورت را متوازن تر نشان دهد.

مثلث

صورت های مثلث دارای پیشانی وسیع هستند، عرض صورت از بالا به سمت پایین کم می شود و به چانه گرد و باریک ختم می گردد. فریم خوب عرض صورت را در قسمت بالا کاهش می دهد و چهره را در حالت کلی متوازن نشان می دهد. فریم هایی که در قسمت پایین بزرگ تر هستند (عریض تر)، این هدف را تامین می نمایند. این نوع فریم ها بر روی بخش پایینی صورت متمرکز می گردند.

فریم هایی با رنگ های روشن، فلزات سبک و همچنین عینک های بدون فریم نیز بسیار مناسب می باشند. همچنین فریم های کوچک مربع و یا گرد توازن بیشتری به چهره شما می دهند.

لوزی (الماس شکل)

صورت به شکل لوزی از نادرترین فرم های صورت است و به صورت پیشانی کوتاه، گونه های پهن و چانه باریک تعریف می گردد. این شکل صورت در خط چشم ها و چانه باریک تر و دارای گونه های برجسته می باشد. در این شکل از صورت توجه می باید به چشم ها معطوف گردد و این بخش از صورت وسیع تر به نظر برسد و در نتیجه چهره متوازن گردد. فریم هایی که دارای خطوط مجزای پیشانی هستند به شما کمک می کنند که به این مقصود برسید. همیچنین می توانید عینک های بدون فریم و یا بیضی شکل را انتخاب نمایید که توجه بیشتری را به سمت چشم ها جلب می نماید. فریم های بزرگ و نمایشی نیز برای این هدف مطلوب می باشند.

گرد

صورت گرد

صورتی مدور با گونه های پر و چانه گرد. صورت های گرد به فریمی نیاز دارند که چهره آنها را باریک تر و کشیده تر نشان دهد. طول و عرض صورت های گرد نسبتاً یکسان است و هیچ زاویه ای ندارد. هدف کشیده کردن و دادن حالت به چهره است، مانند کشیده تر نشان دادن چشم ها. فریم های باریک به شما کمک می کنند که توجه را به سمت چشم ها جلب نمایید و فریم هایی که مستطیل و پهن هستند فرم صورت را متوازن می نمایند.

هرمی

هرمی یکی از شکل های نامتعارف صورت است و به اندازه لوزی (الماس شکل) نادر نیست. این فرم چهره، دارای پیشانی باریکی ست که در قسمت گونه و چانه عریض می شود. در این شکل صورت باید توجه را به سمت چشم ها جلب نمود و تاکید بیشتری بر بخش سوم بالایی صورت نمود و آن را وسیع تر جلوه داد تا بتوان چهره متوازن تری داشت. فریم هایی که در بخش بالایی شان دارای تزئیناتی هستند و یا رنگ هایی به کار برده اند که موجب جلب توجه می گردد، این هدف را تامین می نمایند. فریم های چشم گربه ای نیز همین اثر را دارند. تاثیر نهایی این است که قسمت بالایی صورت را به اندازه بخش پایینی نشان دهند.

رنگ مو

همان طور که لباستان را بر اساس رنگ مو و چهره تان انتخاب می نمایید، به همان صورت می باید این اصول را در انتخاب عینک به کار ببرید. چنانچه موهای طلایی دارید از فریم های پلاستیکی، شفاف و یا فلزی استفاده نمایید.

عینک-موی-بلوند

رنگ مو و عینک

موهای مشکی و قهوه ای نیز با عینک هایی که جنبه تزئینی آن بیشتر است، مناسب تر می باشد.

عینک برای مو مشکی

مو-قهوه-ای-با-عینک

نظرات خود را با ما در سایت یک متخصص مد به اشتراک بگذارید 🙂

15

نظر دهید

*