چگونه مطابق مد باشیم

چگونه مطابق مد باشیم

چگونه مطابق مد باشیم
راز مطابق مد بودن شامل دقت به مد و یافتن سبک مناسب خود در میان سبک های مختلف است به طوریکه با فرم اندام بودجه خریدار سازگار باشد. با وجود این به دلیل اینکه هر خانمی قادر نیست که همیشه چیزهای جدید و هیجان انگیز برای هرفصل خریداری نماید، در زیر ۱۰ راهکار برای داشتن کمدی مطابق مد ارائه  می گردد.

۱۰ نکته در زمینه مد
هر خریداری دوست دارد که بداند وقتی به سمت مد می رود چگونه بهترین تصمیم را بگیرد. بخش زیر شامل ۱۰ نکته است که خانمی قبل از خریداری موارد جدید برای کمد لباس خود نیاز دارد که بداند.
۱۰ نکته از بهترین نکات مد برای خانمها
۱-    تمرکز بر دوام
خریداران نیازمند دانستن الفبای مد هستند که شامل “برجسته نمودن، تعادل و پوشاندن” می باشد. خریداران همچنین می باید به دنبال سبکی باشند که نقاط قوت بدن آنها را برجسته نموده و نقاط ضعف آنها را بپوشاند. به عنوان مثال خریدارانی که اندامی به شکل ساعت شنی دارند، می باید لباسهایی بپوشند که ویژگی هایشان را برجسته نماید، مانند پیراهن های یقه ۷، لباسهای راه راه عمودی و پیراهن ها و دامن های کمربنددار. به عنوان مثال خانمهای قد بلند می باید از پوشیدن لباسهای راه راه اجتناب نمایند زیرا موجب می شود که قد آنها بلندتر به نظر برسد. همچنین برای حجیم تر نشان دادن برخی از قسمت ها بدنتان، می توانید از دامن ها و شلوارهای رنگی طرح دار استفاده نمایید.

نوع اندام خانمها
نوع اندام    توضیحات
اکتومورف    لاغر و کشیده که به عنوان مطلوب ترین نوع اندام طبقه بندی می شود
اندومورف    گلابی شکل. خانم هایی با این شکل اندام بیشترین میزان چربی در پایین تنه شان می باشد
مزومورف    دارای استخوان بندی درشت، دارای شانه های پهنی که معمولاً از رانهایشان حجیم تر است

۲-    کیفیت در برابر کمیت
همیشه خریدهای مد را بر اساس کیفیت انجام دهید. تعداد کمتری از خریدهای باکیفیتی که بر اساس مد انجام می دهید، به نسبت تعداد بیشتری از خریدهایی که باکیفیت نیستند، به شما ظاهر بهتری عطا می کند. یک روش دیگر: تعدادی خرید باکیفیت انجام دهید که ظاهر مناسبی به شما بدهد و سپس به مرور تعداد دیگری جنس باکیفیت خریداری نموده و به آنها بیفزایید.
کیفیت همیشه به معنای قیمت بالا نیست. خرید نام تجاری که به خوبی تولید شده و با ظاهر خریدار سازگار است و به نقاط قوت او میفزاید، می تواند تضمین مناسبی برای خرید صحیح باشد.

۳-    ظاهری ویژه خود بسازید
به دنبال طراحی لباس و سبکی باشید که بهترین ظاهر را به شما بدهد و در آن احساس راحتی نمایید. اگر لباسی ظاهر مناسبی به شما می دهد، بیش از یک دست از آن نوع بخرید. به عنوان مثال اگر شلوار جینی یافتید که جنبه های فریبنده اندام شما را برجسته می نماید، می باید رنگهای دیگری از همان مدل را در برنامه خرید خود جای دهید. بهترین راه تاثیرگذاری موثر و طولانی مدت از طریق مد این است که سبک مدی را درنظر بگیرند که دیگران آن را از خاطر نبرند.

۴-    چیزهای جدید را امتحان کنید
وقتی خیلی به چیزی که به شما ظاهر خوبی می دهد میچسبید، باید بدانید که مدهای جدید را نیز می باید امتحان کنید. یکی از راه های مطابق مد روز بودن بدون هزینه گزاف، خرید لباس های دست دومی است که شرایط ظاهری مناسبی دارند.

۵-    سادگی بهترین گزینه است
ساده بودن معمولاً راه مناسبی است. این سادگی شامل لباس و آرایش می باشد. زمانی که تردید دارید، لوازم زینتی کمتری استفاده نمایید و از سبک کلاسیکی که وابسته زمان نیست استفاده نمایید. همانند پیراهن مشکی به همراه کفش ساده قرمز. جهت آرایش، می باید تنها در حدی از لوازم آرایش استفاده شود که بهترین شاخصه چهره شما را برجسته نماید، به عنوان مثال: گونه ها، لب ها و یا چشم ها

۶-    قلک را نشکنید

قلک را نشکنید
لازم نیست که گران ترین گزینه ها را خریداری نمایید تا مطابق مد باشید، گزینه هایی که ارزان تر هستند نیز به همان خوبی کار میکنند، به خصوص اگربر اساس تقویت نقاط قوت خریدار انتخاب گردد. بنابراین به جای خرید یکی از پیراهن های گران قیمت ورساچه، می توانید از موارد ارزان تری استفاده نمایید.

۷-    به آخرین گرایشات مد توجه کنید

اخبار مد
باید همیشه حواستان به مدل های جدید باشد.سبکی را انتخاب نمایید که با اندام و شخصیتتان سازگاری داشته باشد. اگر مد جدید برازنده شما نباشد و نقاط قوت او را تقویت ننماید، اهمیتی ندارد که مدل روز باشد. مجلات و شبکه های مد را دنبال نمایید تا ازآخرین مدل ها آگاهی داشته باشید. این امر موجب می شود که شما از آخرین اخبار تغییرات مد به ویژه بر اساس تغییرات فصلی مطلع باشید.

۸-    استفاده از لوازم تزیینی جهت آراستگی ظاهر
کفش ها و سایر لوازم می توانند ظاهر شما را آراسته کرده و یا آن را خراب نمایند. یک کمربند خوب و یا یک تکه جواهر می تواند نمای ویژه ای به ظاهر شما بدهد. یک نکته مهم دیگر: در استفاده از لوازم تزیینی افراط نکنید. همانطور که قبلاً قید شد، ظاهرتان را ساده نگه دارید و این سادگی را در لوازم آرایش بیشتر استفاده نمایید. زرق و برق زیاد ظاهر شما، توجهات را به یکبارگی از شما برمی گرداند.

۹-    لباس خود را بدوزید
اگر از عهده اش بر میایید، بهتر است جهت دوخت لباس به خیاط مراجعه نمایید تا لباس را دقیقاً بر اساس اندام خودتان بدوزد.

۱۰-    ابزار اساس کار هستند
موارد اساسی که کمد لباس هر خانمی می باید شامل آن باشد: لباس مشکی، کت پشمی، شلوار جین و یا کتانی که کاملاً جذب اندام شما باشد، یک جفت کفش کلاسیک، کیف دستی مشکی/ قهوه ای و یا هردو، کت چرم و یک جفت کفش تخت. با داشتن این موارد ساده شما می توانید کاملاً ظاهری مطابق روز داشته باشید.
رنگ های خنثی، مشکی و قهوه ای، بهترین گزینه هایی هستند که شما کمک می کنند همواره شیک و مطابق روز بوده و به راحتی با بلوز و یا کفش سفید ست می شوند.

0

نظر دهید

*

English English Persian Persian