چگونه چشم های آبی خود را زیباتر کنید

چگونه چشم های آبی خود را زیباتر کنید

چگونه چشم های آبی خود را زیباتر کنید
اگر چشم های آبی دارید، خوش به حالتان! این چشم ها یک ویژگی بزرگ در چهره ی شماست که با کمی کمک می تواند به مهم ترین ویژگی تبدیل شود.
چشم های آبی به گونه ای در دنیا کمیاب است. اگر شما چشم های آبی دارید، آن ها را به رخ بکشید! هنگامی که یاد بگیرید با استفاده از رنگ های مناسب، این چشم های زیبا را زیباتر کنید، مطمئناً با خودتان می گویید «چقدر با سایه ی مشکی وقت خودم را تلف کردم!»
سایه ی چشم
سایه ی چشم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رنگ های گرم با چشم های روشن فوق العاده خواهد شد. قهوه ای رُسی و طیف های طلایی را امتحان کنید. اگر کمی از هنر سر رشته داشته باشید، می دانید که نارنجی دقیقاً متضاد آبی است. طیف های نارنجی، ظاهر شما را دراماتیک می سازد و تضادی زیبا با رنگ آبی چشم های شما ایجاد می کند.
اگر به دنبال چیزی زنده هستید، رنگ ارغوانی را امتحان کنید. آبی و سبز، چشم های شما را کمرنگ می کند. معمولاً می گویند خانم هایی که چشم های آبی دارند، باید از آرایش های آبی رنگ خودداری کنند. اما این موضوع در بعضی موارد نادرست است. اگر طیف های پُر رنگ آبی را دوست دارید، می توانید از آن ها استفاده کنید.
مهم ترین چیز، پیدا کردن تضاد رنگ درست است. چون شما دوست ندارید که رنگ آرایشتان دقیقاً رنگ چشم هایتان باشد. اگر رنگ چشم هایتان آبی تیره است، آبی آسمانی را امتحان کنید. اگر چشم هایتان روشن است، آبی نفتی، سورمه ای یا آبی مایل به ارغوانی را امتحان کنید.
اگر از آرایش دودی برای چشم خوشتان می آید، به جای مشکی، آن را با قهوه ای انجام دهید. مشکی در کنار آبی کمی خشن است و  می تواند توجهات را از چشم های آبی شما دور کند. برای داشتن چهره ای فوق العاده، از قهوه ای شکلاتی و طلایی استفاده کنید.
برای آرایش دودی برای روز، از سایه ی چشم برنزی استفاده کنید. برای خط چشم هم از یک پرده ملایم تر از برنزی استفاده شده برای سایه استفاده کنید. برای این که ظاهرتان برای روز کمی خنثی تر باشد، می توانید از بنفش کم رنگ و قرمز گُلی استفاده کنید. این رنگ ها آبی را برجسته می کنند و ترکیبی فوق العاده با سایه های قهوه ای و برنزی ایجاد می کنند.
یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که یک مجوعه ی سایه با رنگ های متنوع داشته باشید. این ها، رنگ هایی هستند که ممکن است به دنبالشان باشید: خاکستری مایل به قهوه ای، قهوه ای شکلاتی، یاسی، بنفش، طلایی، نقره ای، مسی، خاکستری و قرمز گُلی. این رنگ ها می توانند ظاهری متفاوت به چشمانتان بدهند.
خط چشم
خط چشم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای این که چشم هایتان بزرگ تر به نظر برسد، از یک مداد روشن کننده استفاده کنید. از سفید معمولا برای خطِ مژه ی پایینی استفاده می شود ولی برای چشم های آبی زیاد مناسب نیست. برای داشتن چشم های پَهن طبیعی، از رنگ بِژ استفاده کنید.
در حالی که خط چشم آبی می تواند چشم های شما را خراب کند، طیف های فیروزه ای و کبودِ آبی می تواند ظاهر شما را فوق العاده کند.
برای داشتن ظاهری افسون گرانه تر، از خط چشم های رنگ فلز استفاده کنید. طلایی و نقره ای انتخاب هایی مناسب هستند.
دفعه ی بعد که خواستید خط چشم بخرید، نگاهی به این رنگ ها نیز بیاندازید: قهوه ای، خاکستری مایل به قهوه ای، بنفش کم رنگ، نقره ای، خاکستری، سورمه ای و بنفش.
اگر نمی خواهید پول زیادی صرف خرید خط چشم جدید کنید، می توانید سایه را به خط چشم تبدیل کنید. کار خیلی ساده ایست و راه های زیادی برای انجامش وجود دارد. ابتدا یک تثبیت کننده ی خط چشم تهیه کنید. بُرُس خط چشم را بردارید و داخل سایه ی چشم بزنید. کمی تثبیت کننده را روی دست خود یا روی ظرف بریزید و سپس، به آرامی بُرُس را داخلش بچرخانید. این گونه، سایه ی چشم شما کاربردی دوگانه دارد.
اگر تثبیت کننده ی خط چشم ندارید، می توانید از آب یا پارافین استفاده کنید. اگر از آب استفاده می کنید، به سادگی بُرُس خط چشم خود را در آن خیس کنید و روی سایه ی چشم خود بکشید. برای ماندگاری بیشتر، بُرُس را بردارید و کمی روی آن پارافین بزنید. هنگامی که بُرُس کمی از پارافین پوشیده شد، آن را روی سایه ی چشم خود بکشید.
ریمل
ریمل

 

 

 

 

 

 

 

ریمل سورمه ای، انتخابی عالی برای خانم های چشم آبی است. مشکی کمی خشن است، اما برای آرایش دودیِ شب می توانید از آن استفاده کنید.
اگر رنگ پوست و موهایتان هم روشن است، می توانید از قهوه ای مدیوم یا تیره برای روز استفاده کنید. ارغوانی و سورمه ای را هم می توانید برای یک ظاهر عالی، با هم ترکیب کنید.
بقیه ی صورت
بقیه ی صورت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معمولاً شما می خواهید روی بخش های زیبای صورت خود مانُور دهید. اگر موهای شما روشن و چشم هایتان آبی است، روی چشم هایتان تمرکز کنید. موهای بلوند یا قهوه ای روشن معمولاً با مژه های نازک و گاهی اوقات ابرو های کم پُشت، همخوانی ندارند. پس سعی کنید روی این مناطق نیز تمرکز کنید.
اگر می خواهید توجهات را به سمت چشم های خود جلب کنید، لب ها و گونه های خود را ساده نگه دارید. از رنگ های لطیف و ملایم استفاده کنید. طیف های هلویی یا صورتی روشن برای رُژ لب و رُژ گونه خیلی مناسب هستند. شما که نمی خواهید چشم هایتان با لب هایتان رقابت کنند. بنابراین، بیشتر تمرکز خود را روی سایه، خط چشم و ریمل بگذارید.
ملایم
اگر برای روز های گرم تابستان ظاهری ساده می خواهید، سایه های مختلف قهوه ای را امتحان کنید. کمی رنگ برنزی، چشم های شما را برجسته تر می کند. اگر رنگ پوستتان خیلی روشن است، از یک رنگ که دو پرده تیره تر از رنگ طبیعی پوستتان است، استفاده کنید.
قبل از این که از رنگ برنزی استفاده کنید، نیاز به زیر سازی مناسب دارید. برای زیر سازی، یک پرده تیره تر از رنگی را که معمولاً استفاده می کنید، انتخاب کنید. فقط باید خوب تا گردن و شقیقه های خود بکشید تا طبیعی به نظر برسد.
برای اعمال رنگ برنزی، از یک بُرُس خوب استفاده کنید. می توانید از یک بُرُس بزرگ مخصوص گونه استفاده کنید. ولی سعی کنید یک بُرُس مخصوص برای این رنگ داشته باشید تا باقی مانده های رُژ گونه با این رنگ، مخلوط نشود.
هنگامی که صورت خود را زیرسازی کردید، بُرُس را به شکل عدد ۳ انگلیسی روی دو طرف صورت خود بکشید. ابتدای عدد ۳ را از پیشانی خود شروع کنید. از شقیقه عبور کرده و یک دور، دورِ گونه بچرخانید. سپس به سمت پایین و خط گردن حرکت کنید. هدف از این کار این است که رنگ برنزی را به جایی اعمال کنید که بطور طبیعی در معرض نور خورشید است، مانند پیشانی و گونه ها.
از لباس های خود کمک بگیرید
از لباس های خود کمک بگیرید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر می خواهید چشمانتان بدرخشد، لباس های خود را ساده انتخاب کنید. مهم نیست چشمانتان چه رنگ است، اگر از لباس های پُر رنگ یا شلوغ استفاده کنید، چشم هایتان باید برای جلب توجه با لباس هایتان رقابت کند.
رنگ های  کلاسیک مانند مشکی، سفید و سورمه ای برای چشم های آبی فوق العاده هستند. رنگ هایی مانند ارغوانی تیره و طلایی نیز با چشم های شما همخوانی بسیاری دارند. همان قانونی که برای آرایش گفتیم، برای لباس هم صادق است. طیف های قهوه ای با ته رنگ های نارنجی ظاهری بی نظیر به شما خواهد داد.
قاب
قاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر می خواهید چشم هایتان زیبا باشد، نباید ابروهای خود را فراموش کنید. اگر ابروهایتان آشفته است، باید فکری به حالشان بکنید. برای همخوانی با فُرم صورت و رنگ موهایتان، هیچ رنگی بهتر از سبز و قهوه ای برای ابرو وجود ندارد.
اگر رنگ موهایتان روشن است، از یک مداد ابرو که یک پرده تیره تر از رنگ طبیعی موهای شماست، استفاده کنید. اگر رنگ موهایتان تیره است، از یک پرده روشن تر از رنگ طبیعی موهایتان استفاده کنید.
حواستان باشد که نمی خواهید توجهات را به ابروهای خود جلب کنید، بلکه می خواهید چشم های خود را قاب بگیرید. مراقب باشید در ابروهایتان موی سیخ شده وجود نداشته باشد.
روش طبیعی
یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید بکنید، این است که موهای خود را به سمت عقب بدهید. با این کار، تمامی توجهات به سمت چهره ی شما جلب می شود. نگذارید موهایتان مانع دیده شدن زیبایی چهره ی شما شود.
اگر چشم هایتان قرمز باشد یا پُف داشته باشد، هیچ آرایشی نمی تواند آن ها را زیبا کند. برای جلوگیری از پُف کردن چشم ها، باید شب ها خواب کافی داشته باشید. اما گاهی این امر امکان پذیر نیست. ولی نگران نباشید، چند راه قدیمی وجود دارد که با آن ها می توان این مشکل را حل کرد.
تکّه های خیار یا چای کیسه ای را برای چند دقیقه درون یک ظرف یخ بگذارید تا خنک شود. سپس، آن ها را به مدت ۱۰ دقیقه روی چشم هایتان قرار دهید.
اگر هیچ یک از این دو را نداشتید، یک کیسه ی نخود فرنگی یخ زده را می توانید روی چشم های خود قرار دهید. یخ معمولاً کار خود را به درستی انجام می دهد، اما دلیل انتخاب نخود فرنگی این است که به خاطر اندازه ی کوچکشان، به راحتی دور چشم هایتان قرار می گیرند.
اگر وقتتان کم است، از قطره ی چشم استفاده کنید، چون می تواند تغییری چشم گیر ایجاد کند.

0

نظر دهید

*