چگونه چهره ای درخشان داشته باشیم

چگونه چهره ای درخشان داشته باشیم

چگونه چهره ای درخشان داشته باشیم
همه ی ما خواهان چهره ای زیبا و درخشان هستیم. چهره ی درخشان نشان می دهد که ما خوشحال، موفّق و از زندگی خود راضی هستیم. خبر خوب این است که به دست آوردن این گونه چهره ای سخت نیست. اما باید به یاد داشته باشید که سلامتی شما و محصولاتی که استفاده می کنید، خیلی مهم است. ما در این مطلب، شش روش ساده را برای درخشان تر کردن چهره ی شما، پیشنهاد می کنیم.


۱٫ آب رسانی
اگر می خواهید صورتی زیبا و درخشان داشته باشید، اولین و مهم ترین چیز، آب رسانی مناسب به پوست است. چون هیچ آرایشی روی پوست خشک جواب نمی دهد. آب رسانی درونی، به اندازه ی آب رسانی بیرونی مهم است. بنابراین، مایعات زیاد مصرف کنید. شما باید روزانه بین ۶ تا ۸ لیوان آب بنوشید. یادتان باشد که به ازای هر یک لیوان قهوه، دو لیوان آب باید بنوشید، چون قهوه، آب بدن را کم می کند. به همین دلیل، از مصرف نوشیدنی های کربناتی مانند نوشابه و نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.
هنگامی که بحث به آب رسانی خارجی می رسد، فقط یک چیز برایتان داریم: مرطوب کننده. اگر می توانید، یک مرطوب کننده برای روز و یک مرطوب کننده برای شب تهیه کنید، چون عملکردشان متفاوت است.
قبل از شروع آرایش، از مرطوب کننده برای محافظت از پوستتان در برابر خشکی حاصل از آرایش استفاده کنید.
۲٫ حفظ سلامتی
شما باید سلامتی خود را به عنوان مهم ترین فاکتور برای درخشش صورت خود در نظر بگیرید. عادت های بد مانند کشیدن سیگار و مصرف الکل به پوستتان آسیب های زیادی می رساند. پس اگر اهل هر کدام از این ها هستید، هر چه سریع تر آن را ترک کنید.
غذاهای سالم مانند میوه، سبزیجات، گوشت سفید و ماهی مصرف کنید و از گوشت سفید و شِکَر دوری کنید. یادتان باشد، چیزی که می خورید در صورتتان نمایان می شود. پس غذاهای سالم بخورید تا پوستتان درخشان شود.
همیشه از کِرِم ضد آفتاب استفاده کنید. کِرِم ضد آفتاب مخصوص صورت تهیه کنید، چون با کِرِم ضد آفتاب مخصوص دست تفاوت دارد. در ضمن، کِرِم ضد آفتاب باید بدون الکل باشد، چون الکل پوست را خشک می کند.
اگر هم احساس کردید پوستتان مشکلی دارد، به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.
۳٫ محصولات تخصصی پوست
فکر نکنید که همیشه خریدن محصولات گران قیمت به معنی پوستی درخشان تر است. دفعه ی بعد که می خواهید ماسک صورت بخرید، حتماً به برچسب محتویاتش توجه کنید. چون تمام آن چیزهایی که ممکن است آن ها را نشناسید، مواد شیمیایی ای هستند که ممکن است برای پوستتان ضرر داشته باشد.
پس چرا می خواهید ریسک کنید؟ محصولات خانگی را امتحان کنید.
اگر پوستتان چرب است، با استفاده از آب، آب لیمو و رزماری، ترکیبی مقوّی بسازید. یک قاشق سوپ خوری برگ رزماری را در هاون خوب بکوبید تا خوب آب بیاندازد. سپس، این آب را با آب حاصل از یک عدد لیمو تُرش و یک فنجان آب، مخلوط کنید و هر روز عصر صورت خود را با آن بشویید و سپس، از مرطوب کننده استفاده کنید. این راه، هم ارزان تر است و هم سالم تر.
اگر پوست شما خشک است، با استفاده از چند عدد توت فرنگی و مقداری ماست پُر چرب، خمیری تهیه کرده و آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید حداقل به مدت نیم ساعت روی صورتتان باقی بماند. سپس، صورت خود را با آب گرم بشویید.
آیا کسی را می شناسید که آلوئه ورا پرورش دهد؟ آب کاکتوس را بگیرید و به عنوان ماده ای مقوّی از آن استفاده کنید. این آب، پوست شما را نرم و تمیز نگه می دارد. شما همچنین می توانید از محصولات دارای آلوئه ورای موجود در فروشگاه ها استفاده کنید.
۴٫ درخشش داخلی
بهترین پاسخ برای این پرسش که چگونه پوستی درخشان داشته باشیم این است: باید از درون بدرخشید. ممکن است کلیشه ای به نظر بیاید، اما کارساز است.
تا وقتی که فردی خوشحال باشید، این خوشحالی در چهره ی شما نمایان و باعث درخشش آن می شود. این خوشحالی آسان به دست نمی آید، اما ما به شما کمک می کنیم.
هر زمان که احساس ناراحتی کردید، به چیزهای خوب فکر کنید. حتماً در زندگی خود چیزهایی دارید که شما را خوشحال می کند. فهرستی از آن ها تهیه کنید. در این صورت، هنگامی که چشمتان به آن فهرست بیافتد، از درون خواهید درخشید و این درخشش در چهره ی شما نمایان خواهد شد. روی چیزهای مثبت تمرکز کنید. زندگی آن چیزی است که برای خود می سازید. زندگی خوب است، پس بگذارید بدرخشد.
۵٫ آرایش
هنگامی که حرف از درخشش چهره به میان می آید، آرایش کردن به بهترین دوست هر دختری تبدیل می شود. اما اگر به نکاتی که گفتیم، توجه نکنید، آرایش کمک خاصّی به شما نخواهد کرد. اگر واقعاً چهره ای درخشان می خواهید، به نکات زیر توجه کنید.
قبل از استفاده از رنگ زمینه، از مرطوب کننده استفاده کنید. از پوشش دهنده ی پوست نیز برای پوشاندن لکه ها و نواقص صورت خود استفاده کنید. رنگ زمینه را با دقت انتخاب کنید و از پولی که خرج می کنید، پشیمان نباشید. از محصولات آرایشی حرفه ای نیز دوری کنید چون خیلی قوی هستند و پوستتان را خشک می کنند. توجه داشته باشید که رنگ زمینه ای که انتخاب می کنید باید ضد آفتاب نیز باشد. تا می توانید کم و ملایم آرایش کنید، چون لوازم آرایشی، پوست شما را زودتر پیر می کند. به آینده فکر کنید. هر چقدر کمتر آرایش کنید، در دراز مدت بدون آرایش زیباتر به نظر می رسید.
۶٫ لبخند
صورت زیبا

در دنیا، هیچ چیز بیشتر از یک لبخند ساده به چهره ی شما درخشش نمی بخشد. هر ظاهر و آرایشی که داشته باشید، با یک لبخند صمیمی و بی ریا، بدون شک چهره ای زیبا و درخشان خواهید داشت، حتی اگر آرایش نداشته باشید. سعی کنید از جمع های خسته کننده دور بمانید.
نگران چروک های حاصل از لبخند نباشید. این چروک ها، زیباترین چروک هایی است که یک زن می تواند داشته باشد. این چروک ها نشان دهنده ی شادی و شخصیت دوستانه ی شماست. تا می توانید لبخند بزنید. چون نه تنها ظاهری زیبا به شما می بخشد، بلکه عمر شما را نیز طولانی تر خواهد کرد.
درخشان کردن چهره تان آسان تر از چیزی است که فکر می کردید. اگر به راهنمایی های ما عمل کنید، مطمئن باشید که چهره ای درخشان خواهید داشت.

0

نظر دهید

*

English English Persian Persian