چگونه گوشواره هایی مناسب انتخاب نماییم

چگونه گوشواره هایی مناسب انتخاب نماییم

چگونه گوشواره هایی مناسب انتخاب نماییم که مناسب چهره، مو و شخصیتمان باشد؟‎

آیا تا به حال شده که نقش مهم گوشواره را در داشتن یک ظاهر برازنده نادیده گرفته باشید. چنانچه تا به حال بدون گوشواره احساس کردید که چیزی کم دارید، می دانید که نقش آن را در آراستن ظاهرتان دست کم بگیرید.
وقتی گوشواره هایتان را هوشمندانه انتخاب می نمایید می بینید که بهترین شاخصه های شما را برجسته تر می نماید و توجه ها از نکات نه چندان مطلوب ظاهر شما منحرف می سازد. می توان گفت نقش آن به اندازه رنگ و ظاهر لباس اهمیت دارد. نکات مهمی وجود دارد که که موقع انتخاب گوشواره باید به آنها توجه نمایید و انتخاب بر اساس اینکه فقط چشمتان آن را گرفته است، کافی نیست!
به نکاتی در این زمینه که چگونه باید گوشواره هایتان را انتخاب نمایید که با شکل صورتتان، مو و شخصیت شما سازگار باشد، توجه فرمایید:
•         در انتخاب گوشواره به رنگ موهایتان توجه نمایید

گوشواره و رنگ مو
گرچه قانون مشخصی برای انتخاب گوشواره براساس رنگ مو وجود ندارد، چنانچه دارای موهای بلوند می باشید گوشواره های طلایی برایتان مناسب تر . همچنین خانم هایی که دارای موهای تیره هستند، گوشواره های نقره و طلای سفید برای آنها رنگ های مکمل می باشد. اگر دارای موهای قرمز رنگ می باشید، رنگ طلایی به شما جذابیت خاصی می بخشد ولی ممکن است که این جسارت را داشته باشید که از مس استفاده نمایید تا ظاهری متفاوت و غیرمعمول به خود بدهید. تلفیق طلایی و نقره ای و یا نقره ای و مسی، به اکثر افراد ظاهر جذابی می بخشد.

•         در انتخاب گوشواره رنگ موهایتان را درنظر بگیرید

در انتخاب گوشواره رنگ موهایتان را درنظر بگیرید
اگر دارای موهای بلندی هستید و از گوشواره کوچکی استفاده نمایید، مسلماً در میان موهای شما گم خواهد شد. شما می توانید از آویزهای بلند و یا گوشواره های چندشاخه استفاده نمایید. اگر موهای کوتاهی دارید، خوش شانس هستید چون می توانید گوشواره های خود را بی آنکه موهایتان آن را بپوشاند، به نمایش بگذارید. شما می توانید از هرنوع گوشواره ای استفاده نمایید، یک گوشواره دکمه ای کوچک و ساده، گوشواره ای حلقه ای و یا یک گوشواره آویزی زیبا. گرچه برای استفاده شما از گوشواره ها هیچ محدودیتی وجود ندارد، چنانچه موهای بسیار کوتاهی دارید، یک گوشواره حلقه ای بسیار بزرگ و یا یک گوشواره آویزی که قد آن تا شانه هایتان باشد، چندان مطلوب به نظر نمی رسد. چنانچه می خواهید از یک گوشواره نمایشی متفاوت استفاده نمایید، به خاطر داشته باشید که استفاده از سایر جواهرات را محدود نمایید.

•         با درنظر داشتن شکل صورتتان گوشواره هایتان را انتخاب نمایید

 با درنظر داشتن شکل صورتتان گوشواره هایتان را انتخاب نمایید  با درنظر داشتن شکل صورتتان گوشواره هایتان را انتخاب نمایید
گوشواره هایی که شما انتخاب می کنید تاثیر ظریفی بر روی شکل صورت شما دارد. به طور کلی اشکال صورت به این ترتیب هستند: گرد- بیضی- مربع- مثلث برعکس- کشیده
صورت گرد:
پهنای صورت شما (در برخی موارد خیلی شدید) به اندازه طول صورت شماست. بنابراین شما تمایل دارید که صورتتان را کشیده تر نشان دهید، به همین خاطر بهتر است که از گوشواره های آویز بلند استفاده نمایید که صورت شما را کشیده نشان می دهند. به یاد داشته باشید که از آویختن گوشواره های حلقه ای و دکمه ای گرد خودداری نمایید زیرا صورتتان پهن تر به نظر خواهد رسید.
صورت بیضی:
صورت شما خوش فرم است و هر نوع گوشواره ای به آن می آید. به عنوان مثال یک جفت گوشواره مروارید شما را متمایز می سازد.
صورت مربع:
شما باید گوشواره ای بسیار زنامه انتخاب نمایید که خط زمخت فک شما را ملایم تر نشان دهد. گوشواره هایی با شکل قطره اشک برای شما مناسب است. از آویختن گوشواره هایی که لبه های تیز مشخص دارند، مانند ستاره، بپرهیزید زیرا مربع بودن صورتتان را به شکل افراطی نشان می دهند و از حالت زنانه شما می کاهند.
صورت های مثل برعکس:
این فرم صورتها دارای پیشانی عریض و بزرگ ولی دارای چانه ای کوچک می باشند. برای ایجاد تعادل در این فرم صورت از گوشواره های حلقه ای و یا چندشاخه استفاده نمایید.
صورت کشیده:
صورت شما باریک است و بسیار کشیده به نظر می رسد. برای ایجاد تعادل در این شکل صورت، از گوشواره های حلقه ای و هرنوع گوشواره مشابهی که حجم صورت شما را افزایش داده و موجب می گردد که صورت شما پرتر به نظر برسد، استفاده نمایید.

•         گوشواره هایتان را بر اساس سایر لباس هایتان انتخاب نمایید

 گوشواره هایتان را بر اساس سایر لباس هایتان انتخاب نمایید
چنانچه لباس رنگی و طرح دار پوشیده اید، از گوشوار های ساده استفاده کنید که از شلوغی و زرق و برق بیش از حد جلوگیری نمایید. چنانچه لباس تک رنگ پوشیده اید می توانید از گوشواره های متفاوت و رنگی برای جلوه بخشیدن به لباس های خود استفاده نمایید. همچنین به خاطر داشته باشید که باید به سایر جواهراتی نیز که به کار برده اید دقت نمایید. اگر یک گردنبند خاص و متفاوت آویخته اید، اجازه دهید که مرکز توجه به ظاهرتان تنها همان گردنبند باشد و یک گوشواره ساده به کار ببرید. به همین ترتیب چنانچه گوشواره های چندشاخه بلندی آویخته اید، از به کار بردن گردنبند بسیار بزرگ بپرهیزید، زیرا ظاهرتان را بسیار اغراق آمیز و بیش از اندازه پرزرق و برق جلوه خواهد داد.

•         گوشواره هایتان را براساس شخصیت خود انتخاب نمایید

 گوشواره هایتان را براساس شخصیت خو انتخاب نمایید P00087212-Crystal-embellished-earrings--STANDARD vintage-golden-south-sea-pearl-earrings-gewf-lg
گوشواره ها باید جذاب بوده و نمایانگر شخصیت شما باشد. برای یافتن گوشواره جذاب در میان گوشواره های هنرمندانه و خاص جستجو نمایید. شما می توانید گوشواره هایی را انتخاب نمایید که نشان دهنده علاقمندی های شماست. اگر چیزی می خواهید که کاملاً منحصر به فرد باشد، می توانید به نزدیکترین فروشگاهی که مهره می فروشد مراجعه نموده و بیاموزید که چگونه گوشواره های دلخواه خود را بسازید. طراحی گوشواره ساده و سریع است و به شما اجازه می دهد که از خلاقیت خود بهره بگیرید.
پس به خاطر داشته باشید که گوشواره ها جذاب هستند و به اندازه کمد لباسهایتان اهمیت دارند

4

نظر دهید

*