چگونه یک مانیکور عالی داشته باشیم

چگونه یک مانیکور عالی داشته باشیم

آیا وقتی بیرون می روید، ناخن هایتان را از مردم مخفی می کنید؟ آیا از خراب شدن لاک روی ناخنتان خسته شده اید؟ دوست دارید ناخن هایتان ظاهری سالم، درخشان و مانیکور شده داشته باشند؟ ما شما را برای داشتن یک مانیکور عالی، راهنمایی می کنیم.
ناخن ها، یکی از معدود چیزهایی است که به وسیله ی آن می توان تأثیر مثبت ایجاد کرد. شما با عمل به راهنمایی های ما می توانید به مردم نشان دهید که خلاق، شیک پوش و خوش سلیقه هستید

مرحله ی اول: سطح تمیز ناخن

برای شروع، سطح ناخن ها باید تمیز باشد. یعنی باید هر گونه لاک را از ناخن هایتان پاک کنید. اگر نگران تأثیر استون هستید، می توانید از داروخانه ها، پاک کننده ی بدون استون تهیه کنید.
کمی پنبه را گلوله کرده و وارد مایع پاک کننده کنید. سپس، به آرامی روی ناختان بکشید. دقت کنید که اگر خیلی محکم روی ناخن هایتان بکشید، ممکن است به آن ها آسیب بزنید.

مرحله ی دوم: انتخاب فرم ناخن

مرحله ی دوم: انتخاب فرم ناخن

قبل از انجام هر کاری، باید یک فرم خوب برای ناخنتان انتخاب کنید.
پنج فرم رایج برای ناخن ها وجود دارد
بیضی
مغز بادامی
مربعی
دایره ای (گرد)
بیضی- مربعی
بیضی، یک فرم سنتی برای ناخن است که نوک آن به سمت داخل، خمیده است.
بیضی- مربعی ترکیبی جدید از مربع و بیضی است. به این صورت که از بیضی، مربعی تر و از مربع، گرد تر است. احتمالاً در حال حاضر، این فرم ، شیک ترین و زیباترین فرم موجود است.
فرم مربعی، رایج ترین فرم برای استفاده از اکریلیک است که در آن، نوک ناخن به شکل مربع می باشد.
فرم گرد، کمی نوک تیز تر از بیضی است، اما اطراف ناخن در هر دو فرم شبیه هم هستند.
نهایتاً، ناخن بادامی شبیه ناخن خون آشام ها در فیلم هاست

مرحله ی سوم: گرفتن ناخن

هنگامی که فرم مورد نظر خود را انتخاب کردید، باید ناخن خود را به اندازه ی دلخواه کوتاه کنید. مطمئن شوید که ناخن خود را در یک مرحله بصورت افقی کوتاه کنید تا پله ای نشود. برای زیباتر شدن کار، ناخن ها را یک اندازه کوتاه کنید.
خیلی آزار دهنده است که یک ناخنتان بشکند و دیگر ناخن هایتان عالی به نظر برسند. اما ناخن های خود را به صورت یک تیم در نظر بگیرید. اگر یکی از اعضای تیم مشکلی برایش پیش بیاید، دیگر اعضاء برایش فداکاری می کنند. مهم نیست ناخن هایتان بلند باشند، باید آن ها را به یک اندازه کوتاه کنید تا ظاهری بهتر داشته باشند

مرحله ی چهارم: سوهان زدن

2

 

اکنون، نوبت به سوهان زدن رسیده است. سوهان زدن ناخن ها با سوهان شیشه ای خیلی بهتر است. چون سوهان زدن با این وسیله هم آسان تر است و هم سریع تر. همچنین، ناخن ها را کمتر اذیت می کند.
از سوهان های فلزی دوری کنید، چون به راحتی به ناخن ها، به خصوص ناخن های نازک و شکننده آسیب می رساند.
انتهای دسته ی سوهان را بین انگشت های شصت و اشاره بگیرید. ممکن است در ابتدا کمی عجیب به نظر برسد، اما باعث می شود کنترل خوبی بر فرآیند سوهان زدن داشته باشید.
سوهان را به آرامی به یک سمت حرکت دهید و از رفت و برگشت خودداری کنید، چون به ناخن ها آسیب می رساند. در ابتدا، با حرکت دادن سوهان در جهت افقی، لبه ی بالای ناخن خود را صاف و هموار کنید ( باز هم تکرار می کنیم: از حرکت رفت و برگشتی خودداری کنید). سپس، هنگامی که طول ناخن و راست بودن آن برایتان رضایت بخش بود، می توانید لبه ها را تیز کنید.
یک نکته ی مفید درباره ی سوهان زدن لبه ها این است که سوهان خود را در یک زاویه ی خاص نگه دارید و لبه ها را در آن زاویه سوهان بزنید. البته زاویه باید با فرم مورد نظر برای ناخن، مطابقت داشته باشد. کل آن ناحیه را سوهان بزنید تا به فرم دلخواهتان در آید.
نکته: اگر ناخن هایتان به راحتی ترک بر می دارد و می شکند، قبل از پاک کردن لاک، آن ها را سوهان بزنید تا حین سوهان زدن، ترک برندارند.

مرحله ی پنجم: جذاب تر کردن ذراتی که در انتهای ناخن جمع می شوند

ما خیلی به این ذرات اهمیت نمی دهیم، اما واقعیت این است که این ذرات از ناخن هایمان در برابر آلودگی محافظت می کنند.
به همین دلیل، باید از آن ها مراقبت شود. برای انجام این کار، می توانید به بستر ناخن، کرم دست و صورت و یا حتی نرم کننده ی موی سر بزنید. سپس، ناخن ها را به مدت سه یا چهار دقیقه در آب گرم فرو ببرید.
هنگامی که این ذرات نرم شدند، به راحتی می توانید آن ها را بردارید. در بعضی از سالن ها، آن ها را می برند، اما، ما این کار را به جای بریدن پیشنهاد می کنیم تا خطر ابتلا به عفونت کاهش یابد.
شما همچنین می توانید با استفاده از یک وسیله ی مناسب پیچیده شده در پنبه و یا یک حوله ی نرم، این ذرات را به آرامی بردارید.

مرحله ی ششم: جلا دادن

آخرین مرحله قبل از لاک زدن و رنگ دادن به ناخن، پرداخت کردن و جلا دادن لبه ها و نوک ناخن هاست. یک جلا دهنده ی خوب باید سطوح مختلفی داشته باشد که معمولاً با عدد مشخص می شود، مانند ۱٫ سوهان زدن ۲٫ صاف کردن ۳٫ جلا دادن و ۴٫ یک دست کردن سطح لاک خورده.
بگذارید اعداد شما را راهنمایی کنند. اما اگر عدد در دسترستان نبود، روی صفحات دست بکشید. سخت ترین صفحه در کنار سوهان زدن وظیفه ی صاف کردن لبه های ناهموار را نیز به عهده دارد. صفحه ای که کمی نرم تر از صفحه ی قبلی است، بالای ناخن ها را یک دست می کند و نرم ترین صفحه مخصوص جلا دادن ناخن ها و همچنین یک دست کردن سطح لاک است.
برای جلوگیری از آسیب رسیدن به ناخن هایتان، سعی کنید ماهی یک بار آن ها را جلا دهید

مرحله ی هفتم: لاک زدن ناخن ها

3

برای این که لاک ناخن، بی نقص از آب در آید، باید به سه چیز توجه کرد: پوشش اولیه یا آستر، لاک و روکش.
با اضافه کردن پوشش اولیه، عمر مانیکور خود را افزایش داده و از ناخن هایتان محافظت کنید.
به عنوان روشی برای لاک زدن، می توانید ناخن خود را لاک بزنید و دور و اضافه ها را با سوهان تمیز کنید. بعضی از حرفه ای ها، یک قطره لاک را روی نوک ناخن می چکانند وآن را به آرامی به سمت پایین حرکت می دهند. اما روش های مختلفی برای لاک زدن وجود دارد. بهترین کار، امتحان کردن همه ی این روش ها و پیدا کردن آن روشی است که ناخن شما را زیباتر می سازد. همیشه بهترین مانیکور، راحت ترین مانیکور نیست. همه ی کسانی که مانیکوری عالی انجام می دهند، برای به دست آوردن مهارت خود ساعت ها تمرین و تلاش کرده اند.
پس هر زمان که وقت دارید، تمرین کنید و از مانیکور کردن لذت ببرید، ولی به هیچ عنوان عجله نکنید.
روکش یا پوشش پایانی را می توانید حدود دو دقیقه پس از اعمال آخرین لایه ی لاک، اضافه کنید. باید مطمئن شوید که لایه ی روکش به همه جای ناخنتان برسد تا ناخنتان ترک نخورد.

مرحله ی هشتم: تثبیت لاک

این مرحله معمولاً از قلم می افتد، در حالی که مهم ترین مرحله است. شما می توانید یک ساعت سخت و پر زحمت را صرف لاک زدن ناخن هایتان کنید، اما اگر اجازه ی خشک شدن را به ناخن هایتان ندهید و هنگام بیرون رفتن خراب شوند …، همه می دانیم که چقدر دردناک خواهد بود.
با تثبیت لاک ناخن خود، از این موضوع جلوگیری کنید. شما می توانید این کار را با استفاده از یک تثبیت کننده که معمولاً با اسپری و یا قطره ای اعمال می شود، انجام دهید. همچنین، می توانید این کار را به روش قدیمی انجام دهید و دست خود را به مدت سه دقیقه در آب یخی که تکه های یخ در آن شناور هستند، قرار بدهید.
روش قطره ای و آب یخ، رایج ترین روش ها هستند، اما شما آزادید که روش دلخواهتان را انتخاب کنید.
مرحله ی نهم: میانبری به سوی زیبایی
آیا همیشه لاک ناخنتان روی دستتان کشیده می شود؟ نگران نباشید. بگذارید لاکتان خشک شود. سپس، یک میله با سر نازک بردارید و نوکش را با پنبه بپوشانید و وارد مایع لاک پاک کن کنید. سپس، با دقت تمامی لاک های روی پوست دستتان را پاک کنید. همچین، می توانید با این روش، لبه های ناخن را نیز تمیز کنید تا مانیکوری زیباتر داشته باشید.
خانمی، روشی را به ما معرفی کرد که در نوع خود جالب است. او گفت که من قبل از این که بخوابم، ناخن هایم را بدون توجه به تمیزی یا شلختگی، لاک می زنم. سپس با مراقبت از اینکه ملافه هایم کثیف نشود، می خوابم. صبح، هنگامی که از خواب بیدار می شوم، لاک های اضافه ی دور ناخنم را جدا می کنم. طبق ادعای آن وی، این کار، نتیجه ای باورنکردنی دارد. ولی ما کمی درباره ی تأثیر این مورد شک داریم. اما اگر دوست دارید، می توانید این روش را امتحان کنید.
به یاد داشته باشید، حتی یک مانیکور عالی نیز بدون رفتار مناسب، بی فایده است. پس، همیشه لبخند بزنید، سر خود را بالا بگیرید و سطح خود را بالاتر.

0

نظر دهید

*

English English Persian Persian