کمی پول پس انداز کنید!

کمی پول پس انداز کنید!

 کمی پول پس انداز کنید
در این مطلب، راه هایی را به شما ارائه می کنیم تا بتوانید از خرید بیجا و اضافه جلوگیری و کمی پول پس انداز کنید.
چند بار پیش آمده که فقط برای خرید یک یا دو چیز، به یک فروشگاه بروید و پس از مدتی، خود را با سبدی پُر از وسایل ببینید؟ این موضوع برای همه پیش می آید. بله، شما قربانی خرید اضافه شده اید.
نه تنها با این کار، پول خود را از دست می دهید، بلکه پس از مدتی، خانه ی شما پُر از وسایلی می شود که هیچ نیازی به آن ها ندارید.
ما به شما روش هایی را ارائه می کنیم که از خرید اضافه جلوگیری و کمی پول پس انداز کنید.
دخل و خرج خود را حساب کنید
اگر بصورت هفتگی یا ماهانه حقوق می گیرید، این وضعیت خیلی کم برایتان پیش می آید. دریافت حقوق به این صورت باعث می شود که وضعیت پولتان همیشه جلوی چشمتان باشد و قبل از این که یک وسیله را بخرید، دو بار در این باره فکر کنید که آیا این وسیله برای شما لازم و حیاتی است یا خیر.
به علاوه، اگر هوای پول خود را خوب داشته باشید، خیلی خیلی کم پیش می آید که فراتر از جیبتان خرید کنید. باید بدانید که هر ریال از حقوقتان در ماه صرف چه هزینه ای می شود تا خدای نکرده در تنگنا قرار نگیرید.
برنامه ریزی
برنامه ریزی

اگر در یک فروشگاه هستید و وسیله ای را پیدا می کنید که زندگی بدون آن سخت است، بجای خرید سریع آن، به خانه بروید و برای خریدش یک برنامه تهیه کنید.
با این کار، دو حالت رخ خواهد داد. یا به این نتیجه می رسید که این وسیله را نمی خواهید، یا به راهی می رسید که بتوانید زمانی آن را بخرید که دچار محدودیت مالی نشوید.
حال، ممکن است بگویید چون کار سختی است، فعلاً این کار را نمی کنم، ولی با نفس خود مبارزه کنید. چیز های خیلی کمی ( خیلی خیلی کم!) هستند که ارزش محدودیت مالی را دارند. یک لحظه ی کوتاه خوشحالی، ارزش چندین ساعت اضافه کاری طاقت فرسا برای جبران یک بی احتاطی را ندارد.
از فروشگاه های چند منظوره دوری کنید
هنگامی که وارد یک فروشگاه می شوید که محصولات مختلف و متنوعی دارد، توانایی خرید اضافه ی شما به حد قابل توجهی زیاد می شود. چرا؟ چون به جای این که به یک فروشگاه تخصصی که وسیله ی مورد نظر شما را دارد بروید، وارد فروشگاهی شده اید که محدوده ی وسیعی از وسایل مختلف با کارایی های مختلف را پوشش می دهد.
بنابراین، به فروشگاه هایی بروید که حداکثر، یک یا دو چیز مختلف را می فروشند. این گونه، با چیزهای مختلفی برای بدنتان، منزلتان، ماشینتان و دفتر کارتان مواجه نمی شوید و این گونه، ظرف ۲۰ تا ۳۰ دقیقه، مقدار قالب توجهی پول از دست نخواهید داد.
با پول نقد به خرید بروید
با پول نقد به خرید بروید

کارت های اعتباری و عابر بانک در عین کارآمد بودن، می توانند توانایی شما را در پول خرج کردن بالا ببرند.
بنابراین، با مبلغی مشخص به خرید بروید. ممکن است سخت باشد که قبل از خرید رفتن، از عابر بانک پول بگیرید، اما بهتر از این است که در آخر، حساب بانکی خود را خالی کنید.
به علاوه، می توانید یک جعبه ی کوچک تهیه و هنگامی که از خرید برگشتید، بقیه ی پول را در آن پس انداز کنید. این گونه، دو حساب پس انداز دارید، یکی در بانک و دیگری در خانه.
خود را کور کنید!
ممکن است سخت به نظر بیاید، ولی کار ساز است. هنگامی که می خواهید به یک فروشگاه بروید تا چند چیز خاص بخرید، این اجازه را به خود ندهید که به چیزهای دیگر نگاه کنید. چون این گونه، به خرید چیزی که نمی بینید، وسوسه نمی شوید.
اگر می خواهید یک تی شرت بخرید، از شلوار یا چیزهای مشابه دوری کنید. اگر به دنبال عطر مورد علاقه ی خود هستید، کوچک ترین نگاهی به زیور آلات و بدلیجات نکنید.
فروشندگان درآمد زیادی از خریدهای اضافه دارند. شما دیگر به درآمدشان اضافه نکنید. مطمئن هستم آنقدر برای پول خود زحمت می کشید که نخواید آن را برای یک چیز غیر ضروری دور بیاندازید.

0

نظر دهید

*

English English Persian Persian