گران قیمت ترین کُت و شلوارها و تاکسیدوها در دنیا

گران قیمت ترین کُت و شلوارها و تاکسیدوها در دنیا

گران قیمت ترین کُت و شلوارها و تاکسیدوها در دنیا
در مراسم های رسمی مانند عروسی، تاکسیدو به دلیل رسمی و با کلاس بودن هنوز رایج است. یک تاکسیدوی معمولی اغلب روی برگردان یقه ی خود روکش ساتن و روی درز بیرونی شلوار نیز یک نوار دارد. رنگ معمول تاکسیدو، مشکی است.
بعضی از با کلاس ترین تاکسیدوها را می توان از خیابان Savile Row خریداری کرد، ولی از عهده ی هر کسی بر نمی آید. بعضی از خانه های مد، نسخه های خاصّ خودشان را از تاکسیدو دارند که دست دوز و اندازه ی تن مشتری است.
ما نیز در سایت یک متخصص مد تصمیم گرفتیم که ۱۰ مورد از گران ترین تاکسیدوهای جهان را به شما معرفی کنیم.
۱۰٫ Issey Miyake : 2800$
Issey Miyake : 2800 دلار

Issey Miyake یک خانه ی مد ژاپنی است که به خاطر طراحی لباس و عطر با استفاده از تکنولوژی مدرن، معروف است. خود Miyake قبل از این که مراکز مد پاریس و نیویورک مشغول به کار شود، یک دانشجوی طراحی گرافیکی بود. وی سپس در سال ۱۹۷۰ استودیوی طراحی خود را با نام Miyake Design Studio تأسیس کرد. او مسئول دوخت لباس های یقه اسکی مشکی ای بود که استیو جابز می پوشید. وی برندها و خط های تولید فراوانی دارد، ولی تاکسیدوهایش به قیمت ۲۸۰۰ دلار فروخته می شود.
۹٫ $Jay Kos: 2800
9. Jay Kos: 2800 دلارJay Kos یک طراح بود که کار خود را از نیویورک شروع کرد. وی به خاطر رنگ ها، اُلگوها و میل شدیدش به بازی با چیزهای قدیمی و جدید معروف است. او از پارچه های مدل قدیمی برای طراحی های مدرن استفاده می کند. Jay یک دوزنده ی تاکسیدوی سنّتی نیست و نیازهای همه ی افراد، از خواننده ها و رَپِرها گرفته تا تاجران و بیزینس من ها را برآورده می کند و برای هر یک، چیزی منحصر به فرد دارد.
۸٫ Oxxford Clothes: 3000$

Oxxford Clothes: 3000 دلار

Jacob و Louis Weinberg کمپانی Oxxford Clothes را در سال ۱۹۱۶ در شهر شیکاگو تأسیس کردند. از آن هنگام، این کمپانی مشغول تولید تاکسیدو و کُت و شلوار است و چند بار نیز موفق به دریافت جایزه هایی در این مورد شد. در سال ۲۰۰۷، مجله ی Robb Report، محصولات این کمپانی را به عنوان بهترین کت و شلوار معرفی کرد. شش سال قبل از این ماجرا نیز مجله ی Forbes کت و شلوارهای Oxxford Clothes را به عنوان بهترین کت و شلوار های ایالات متحده معرفی کرد.
۷٫ Anderson & Sheppard: 3100$
7. Anderson & Sheppard: 3100 دلار

این کمپانی مبدع مدل London است که توسط Per Anderson توسعه یافت. Anderson این کمپانی را در سال ۱۹۰۶ تأسیس کرد و حلقه ی آستین کوچک را با خود همراه آورد. این حلقه ی کوچک باعث می شود که کُت به گردن نزدیک تر بماند و دست به راحتی به طرفین حرکت کند. این کمپانی قبلاً در خیابان Savile Row بود، اما از سال ۲۰۰۵ به خیابان Old Burlington نقل مکان کرد. از مشتری های این کمپانی می توان به Fred Astaire، Gary Cooper، Laurence Olivier، Ralph Fiennes، Manolo Blahnik، شاهزاده Charles و Tom Ford اشاره کرد.
۶٫ Ralph Lauren: 3295$
6. Ralph Lauren: 3295 دلار

Ralph Lauren یک طراح مد است که به خاطر برند معروف Polo Ralph Lauren شناخته شده است. وی را با دارایی ۶٫۵ میلیارد دلار به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد جهان می شناسند. او توسط برادران Brooks و Norman Hilton آموزش دید و آن ها در تأسیس یک فروشگاه کراوات به وی کمک کردند. خط تولید لباس های مردانه ی این برند توانسته جوایز معتبری را مانند COTY Awards کسب کند.
۵٫ Giorgio Armani: 3595$
5. Giorgio Armani: 3595 دلار

Giorgio Armani یک طراح مد ایتالیایی است که به خاطر لباس های مردانه اش بسیار معروف و محبوب است. طرح های Giorgio به خاطر درزهای تمیز و دقیقش بسیار محبوب است. وی پس از طراحی لباس برای یکی از فیلم های سال ۱۹۸۰ وارد عرصه ی سینما شد و توانست خود را در هالیوود تثبیت کند.
۴٫ $BottegaVeneta: 3800
4. BottegaVeneta: 3800 دلار

این برند بیشتر به خاطر محصولات چرمش معروف است. BottegaVeneta ابتدا در ایتالیا تأسیس و در سال ۲۰۰۱ توسط گروه Gucci که خود اکنون بخشی از گروه Kering است، خریداری شد. این کمپانی که به خاطر احتیاط و نداشتن لوگو خیلی معروف است، اولین نمایش لباس های مردانه ی خود را در سال ۲۰۰۶ برگزار کرد. محصولات این شرکت توسط نمایندگی ها و فروشگاه های مختلف در سراسر دنیا به فروش می رسد. این کمپانی در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آسیا و اروپا حضور دارد.
۳٫ Canali: 4200$
3. Canali: 4200 دلار

Canali یک کمپانی تولید لباس است که در ایتالیا تأسیس شد و تخصصش در تولید لباس های مردانه است. Giovanni و Giacomo Canali این کمپانی را در سال ۱۹۳۴ تأسیس کردند و در سال ۱۹۵۰ بود که توانست توجه عموم را به خود جلب کند. این شرکت فروش خارجی خود را در میانه ی دهه ی ۷۰ آغاز کرد و در سال ۱۹۸۰، نیمی از فروشش به مشتریان خارجی بود. در سال ۱۹۹۳، گروه Brioni این کمپانی را خریداری کرد. گروه Kering فرانسوی نیز Brioni را در سال ۲۰۱۱ خرید. این کمپانی روزانه چیزی حدود ۱۴۰۰ دست کت و شلوار تولید می کند. نمایندگی های این کمپانی نیز در نیویورک، هنگ کنگ، مالزی، هند و استرالیا قرار دارد.
۲٫ Brioni: 48000$
2. Brioni: 48000 دلار

Brioni یک خانه ی مد ایتالیایی است که تخصصش در کت و شلوارهای دست دوز است. Nazareno Fonticoli و Gaetano Savini این کمپانی را در سال ۱۹۵۴ و پس از جنگ جهانی دوم تأسیس کردند. این کمپانی حدود ۲۵۰۰۰ مشتری خاص دارد که یک چهارم از کلّ محصولاتش به آن ها تعلق دارد. محدوده ی قیمت این کت و شلوارها نیز از ۶۵۰۰ دلار تا ۴۷۵۰۰ دلار است. گران ترین گت و شلوار این کمپانی نیز یک کت و شلوار راه راه است که جنس پارچه ی آن از پشم گران قیمت ویکونا ( یک حیوان کمیاب آمریکای جنوبی) و جنس نخ های آن از طلاست. قیمت این کت و شلوار ۴۸۰۰۰ دلار است.
۱٫ Kiton: 50000$
1. Kiton: 50000 دلار

Kiton یک کمپانی تولید لباس های مجلل است که تخصصش در تولید تاکسیدوهای دست دوز است. Ciro Paone و Antonio Carola این شرکت را در سال ۱۹۵۶ در ایتالیا تأسیس کردند. محصولات این کمپانی به عنوان گران تولید کننده ی قیمت ترین کت و شلوارهای دنیا با محدوده ی قیمت ۲۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار شناخته می شود. Kiton همچنین یک خط تولید کت و شلوارهای آماده با قیمت۸۰۰۰  دلار و یک خط تولید کت و شلوارهای قدیمی با قیمت ۵۵۰۰ دلار دارد. فروشگاه اصلی این کمپانی در شهر نیویورک قرار دارد و دیگر شعبات آن در ۱۴ کشور دنیا مشغول به کار هستند.

6

نظر دهید

*

English English Persian Persian