۱۰ راز یک رابطه ی موفق و قوی

۱۰ راز یک رابطه ی موفق و قوی

۱۰ راز یک رابطه ی موفق و قوی
آیا نمی دانید چگونه عشق خود را آتشین نگه دارید؟ ما در این مطلب چیزهایی را که زوج های خیلی موفق برای سالم و شاد نگه داشتن رابطه ی خود انجام می دهند، به شما ارائه می کنیم.
معمولاً پس از مدّتی، شما وارد یک نوع آزار می شوید و انگار کوچک ترین حرکاتتان، طرف مقابل را آزار می دهد و دعوا و جدل تنها کاری است که انجام می دهید.
نگران نباشید. این موضوع به هیچ وجه غیر عادی نیست. هر زوجی در زندگی خود وارد این حالت می شود. ولی اگر مراقب نباشید، ممکن است تا ابد در این حالت باقی بمانید.
زوج های موفق می دانند که چگونه از این اتفاقات جلوگیری کنند، این گونه:
۱٫ به راحتی ارتباط برقرار کنید
یکی از مهم ترین چیزهایی که باید در هر رابطه ای به یاد داشته باشید، این است که بتوانید به راحتی با همسرتان ارتباط برقرار کنید. اگر از چیزی متنفر هستید ولی به خاطر همسرتان وانمود می کنید که از آن لذّت می برید، پس از مدّتی، کلّی دعوا و مرافعه درباره ی این که چقدر از آن چیز متنفر هستید و دیگر نمی خواهید وی را تحت تأثیر قرار دهید، خواهید داشت و هیچ کس را نمی توانید غیر از خودتان سرزنش کنید.
از اول و در کّل رابطه صادق بودن و راستگویی، رابطه ی شما را سالم نگه می دارد.
به همین جا ختم نمی شود. اگر چیزی شما را آزار می دهد، صادق باشید و به زبان بیاورید. یک مکالمه ی آرام و منطقی درباره ی احساساتتان خیلی سازنده تر از وانمود کردن به دوست داشتن چیزهایی است که از آن ها متنفر هستید. همسر شما که توانایی خواندن ذهن شما را ندارد!
۲٫ اگر اعتماد ندارید، هیچ چیز ندارید
اگر-اعتماد-ندارید،-هیچ-چیز-ندارید

مهم ترین چیز در یک رابطه اعتماد است. زوج های موفق می دانند که اگر نتوانند به همسرشان اعتماد کنند، تنها کاری که می توانند بکنند شک و حسادت است.
مخفیانه موبایل همسرتان را زیر و رو نکنید. با عینک دودی وی را تا باشگاه یا جاهای دیگر تعقیب نکنید. فکر نکنید داد زدن سر وی به خاطر صحبت با همکار جنس مخالف خود در محل کارش، کار خوبی است.
راه های مختلفی برای کشف دروغ و خیانت وجود دارد. اگر اعتماد ندارید، دیگر هیچ چیز ندارید.
۳٫ نگذارید چیزهای کوچک نابودتان کند
مردم همیشه می گویند « چیزهای کوچک نیز به حساب می آیند.» ولی من به شما می گویم چیزهای کوچک به راحتی در یک چشم بهم زدن می توانند یک ازدواج را نابود کنند.
همیشه چیزهای کوچک مانند باز گذاشتن همیشگی درب خانه یا جا گذاشتن کلید در خانه می تواند شما را عصبانی کند.
ولی نباید این گونه باشد. وقتی مدام می گوییم چیزهای کوچک، داریم پاسخ شما را می دهیم: چیزهای کوچک! این ها کوچک هستند و باید نادیده گرفته شوند. آن ها را نادیده بگیرید و به زندگی خود ادامه دهید! باور کنید این چیزها ارزش دعوا را ندارند!
۴٫ از خانه بیرون بروید

از-خانه-بیرون-بروید

یکی از شکایات بزرگی که افراد متأهل از همسران خود دارند این است که ما هرگز با هم از خانه بیرون نمی رویم.
زوج های موفق بین خانه و بیرون از خانه تعادل برقرار می کنند. هم در خانه می مانند و هم به بیرون می روند و خوش می گذرانند. پس کنترل تلویزیون را رها کنید و حاضر شوید!
۵٫ علایق جداگانه داشته باشید
برای این که رابطه سالمی داشته باشید، علاوه بر علایق مشترک، باید علایق غیر مشترک نیز داشته باشید.
زوج هایی که برای هر چیزی به به همدیگر متّکی هستند، خیلی زود حسود، وابسته و عقده ای می شوند. این کار از نظر احساسی و روانی به دو طرف آسیب می رساند. علاوه بر این ها، داشتن علایق جداگانه باعث می شود که برای صحبت حین شام و پس از آن موضوع داشته باشید.
۶٫ علایق مشترک خود را فراموش نکنید
علایق مشترک خود را فراموش نکنید

همه ی علایق نباید غیر مشترک و جداگانه باشد. شما باید با همسرتان علایق مشترک داشته باشید. ممکن است که شما از چیزی بدتان بیاید، ولی مطمئناً چیزی وجود دارد که هر دوی شما از آن لذّت ببرید.
یکی از کلیدهای داشتن ازدواجی موفق، پیدا کردن اشتراکات است. انجام کاری که هر دوی شما از آن لذّت می برید، هنگام دعواها می تواند خیلی مفید باشد.
۷٫ خانواده را خارج از همه چیز نگه دارید
این یکی از بزرگترین مشکلات زوجین است.
مادر شما حق دارد در ازدواج شما دخالت کند، ولی نباید زیاده روی کند. نباید بیجا به همسر شما بد و بیراه بگوید، نباید در کارهای روزمره ی شما دخالت کند و … .
ازدواج ها و طلاق های اجباری، اصرار به داشتن نوه و چیزهایی از این قبیل را نباید بپذیرید. از طرف دیگر، راجع به دعواها و بحث های معمولی نیز چیزی به خانواده ی خود نگویید. چون بیخود حرص می خورند و این حرص خوردن زندگی شما را تحت تأثیر منفی قرار می دهد.
۸٫ دوستان را نیز خارج از همه چیز نگه دارید
من نمی گویم با دوستان خود درد دل نکنید، ولی همه چیز را به همه کس نگویید. بهترین دوست و مورد اعتماد ترین دوست یک فرد با بقیه ی دوستانش فرق دارد. قوانین مورد قبل نیز برای اینجا ( دوستان دیگر) صدق می کند. دوستانتان حق ندارند در رابطه ی شما باشند و دخالت کنند. آن ها را بیرون نگه دارید.
۹٫ عصبانی به رخت خواب نروید
عصبانی به رخت خواب نروید

هر رابطه موفقی بر این قانون پایه ریزی شده است: عصبانی به رخت خواب نروید. بیدار بمانید و با هم صحبت کنید. حتی اگر نیاز است، با هم دعوا کنید! دعوا هم گاهی مفید است. اما عصبانی به رخت خواب نروید.
بگذارید مرافعه تمام شود و سپس از یکدیگر عذرخواهی کنید. این گونه، صبح با نشاط و عشق بیشتری از خواب بیدار می شوید.
۱۰٫ رفتار مؤدبانه داشته باشید و از یکدیگر تشکّر کنید
مهم ترین چیز که در هر ازدواج و بین هر زوج موفقی وجود دارد، رفتار مؤدبانه است.
درست است، از یکدیگر تشکر کنید. هنگامی که همسرتان درب را برایتان باز می کند، بگویید “ممنونم عزیزم”. از خانه داری همسرتان تعریف کنید، حتی اگر با ماشین ظرفشویی ظرف ها را بشوید. و با احترام با یکدیگر صحبت کنید.
هنگامی که زوج ها احترام به یکدیگر را فراموش می کنند، دارایی های خوبشان را نیز فراموش می کنند. این کار باعث می شود که همسر در جای دیگری به دنبال این احترام بگردد.
همیشه طوری رفتار کنید که انگار دو روز است که با هم اشنا شدید  و عشق فراوانی بین شما وجود دارد. این گونه رابطه موفقی خواهید داشت.

0

نظر دهید

*