۱۰ راه برای رهایی از استرس ها و فشارهای روزمره

۱۰ راه برای رهایی از استرس ها و فشارهای روزمره

آیا می خواهید کمی احساس راحتی و آرامش داشته باشید؟ ما راه هایی ساده و مناسب برای شما داریم.
همه ی ما هر از چند گاهی دوست داریم که از زندگی روزمره خارج شده و کمی به خود استراحت دهیم. با این همه پُست هایی که راجع به پوست و مو و آرایش داده ایم، خالی از لطف نیست که کمی هم به آرامش روحی توجه کنیم، آن هم با این همه استرس، مشغله، فشار و … که ما را احاطه کرده است. روح بیمار، جسم را هم بیمار و نابود می کند.
خبر خوب این است که بدست آوردن این آرامش کار سختی نیست. در این مطلب، ۱۰ راه برای رهایی از استرس ها و فشارهای روزمره برایتان فراهم کرده ایم تا بتوانید با انرژی بیشتری به زندگی ادامه دهید.
۱٫ چشمه ی خانگی آب گرم
یک محیط آرام و دنج را تصور کنید. شما در وان آب گرم حمام خود دراز کشیده اید. موسیقی لایت و آرامش بخش در حال پخش شدن است. نور رقصان شمع ها یک محیط رمانتیک را ایجاد کرده است، و انتشار بویی خوش که شما را وسوسه می کند کمی بیشتر در آن جا بمانید. همه ی این ها را می توانید در خانه ی خودتان داشته باشید.

چشمه ی خانگی آب گرم
۲٫ ماراتُن فیلم
در یک شب پنج شنبه، عده از دوستان نزدیک تان را به خانه ی خود دعوت کنید. کمی غذا، ذرت بو داده، شکلات، بستنی و چند فیلم یا سریال زیبا و جذّاب تهیه کنید و با هم به تماشای آن ها فیلم ها بنشینید.
اگر قرار است سریال ببینید، باید تمام قسمت های آن سریال را داشته باشید. ولی منظور ما این نیست که همه ی قسمت ها را در یک شب تماشا کنید.
اگر فکر می کنید که ماراتُن فیلم بهترین راه نیست، اشتباه می کنید. چون هنگامی که به سمت دوست خود پوست میوه پرت می کنید، با دوستان خود می خندید و بطور کلّی شاد هستید، در واقع در حال دفع استرس ها و فشارها هستید. نگرانی ها و ترس های شما به گوشه ای دور از دسترس در مغز شما فرستاده می شود یا طی صحبت با بهترین دوستانتان، بطور کامل از بین می رود.
۳٫ چُرتی بزنید!
آیا می دانستید که خواب بعدازظهر، می تواند انرژی دوباره به شما بدهد؟ پس اگر می خواهید از استرس های روزانه رها شوید و برای ادامه ی روز خود انرژی داشته باشید، خواب بعدازظهر را دست کم نگیرید. پس دفعه ی بعد که در خانه در حال کار هستید، روز بدی داشتید و یا برای آخر هفته ی خود وقت آزاد داشتید، چُرتی بزنید!
بهترین مدّت زمان خواب که بیشترین تأثیر را دارد، نهایتاً ۲۰ دقیقه است. اگر فکر می کنید که ممکن است بیشتر بخوابید، موبایل یا ساعت خود را تنظیم و خودتان را مجبور کنید که پس از ۲۰ دقیقه از تخت خواب بلند شوید. اگر مدّت زمان بیشتری را در رختخواب بمانید، تأثیرش برعکس شده و احساس بیحالی و بی حوصلگی به شما دست خواهد داد.

چُرتی بزنید!
۴٫ به زیبایی خود برسید
به کسانی که حوصله ی رفتن به سالن های زیبایی را ندارند، پیشنهاد می کنیم که در خانه به زیبایی خود برسند. کمی لاک ناخن، وسایل مو و محصولات مخصوص صورت بردارید. از چیزهایی که در خانه دارید مانند سوهان ناخن، ناخن گیر و کِرِم مرطوب کننده استفاده کنید. سپس، تمامی فعالیت های روزانه ی دیگر خود را برای یک روز، تعطیل کنید و فقط به زیبایی خود برسید.
همچنین، می توانید دوستانتان را نیز برای این کار، به خانه تان دعوت کنید. به موهای خود برسید، مانیکور و پدیکور کنید و به صورت خود رسیدگی کنید.
اگر هم نمی دانید که برای زیبایی خود دقیقاً چه باید بکنید، کافیست مطالب سایت ما  را مطالعه کنید. ما در این سایت تمامی تلاش خود را برای این که چیزی مفید به شما بیاموزیم، به کار گرفته ایم.
۵٫ ماساژ پا
حال، نوبت به آن بخش از بدنتان است که بیشترین فشار را تحمل می کند: پا ها.
بازتاب شناسی یا رفلکسولوژی (Reflexology) یک درمان قدیمی است که حتی گفته می شود می تواند بدن و ذهن شما را درمان کند. این روش درمانی می گوید هر ناحیه از کف پا، به یک عضو خاص از بدن مرتبط است و با ماساژ دادن پا، می توان تأثیر مثبتی روی دیگر اعضای بدن گذاشت.
به عنوان مثال، اگر سیستم گوارش شما دچار مشکل شده باشد، کافیست دست خود را روی بخش گوارش کف پای خود قرار دهید و به آرامی ماساژ دهید.
اگر هم نمی دانید دقیقاً کجای بدنتان مشکل دارد و یا اصلاً بدنتان مشکلی ندارد، روی خود ماساژ پا تمرکز کنید. در خلال ماساژ می توانید هرگونه گرفتگی یا انقباض زیر پوست را احساس کنید. این ها همان بخش هایی هستند که باید برای بهبود سلامتی خود روی آن ها تمرکز کنید.
در انتها، یک ماساژ پای عالی، با ایجاد یک حس غیر قابل توصیف، لبخندی زیبا بر لبان شما خواهد نشاند.
۶٫ فروشگاه لوازم آرایشی
آیا شما هم  از کسانی که پشت پیشخوان فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی و یا بخش لوازم آرایشی فروشگاه های بزرگ و هایپر مارکت ها هستند، دوری می کنید؟ آن ها با برخوردی خوب و لبخندی روتین ولی زیبا از شما استقبال می کنند، ولی شما وقتش را ندارید.
باید به زیبایی چهره ی خود نیز برسید. یکی از عوامل مؤثر در آرامش روح، زیبایی بیرونی است. بنابراین، باید هر از چند گاهی توقفی در این فروشگاه ها داشته باشید. این کار باعث می شود که همیشه به روز باشید و جدیدترین وسایل و محصولات آرایشی را مشاهده و بررسی کنید و کم کم تبدیل به یک متخصص زیبایی شوید! شما می توانید رنگ ها، استایل ها و لوازم جدید را امتحان کنید و اگر هم خوشتان نیامد، چیزی نخرید.

فروشگاه لوازم ارایش
همچنین در این فروشگاه ها می توانید برای آرایش خود به عنوان مثال برای یک مهمانی مشاوره بگیرید. با آن ها صادق باشید و بگویید که برای آرایش برای یک مهمانی می خواهید وسایل آرایشی بگیرید اما می خواهید کمترین هزینه را بکنید. آن ها نیز با در نظر گرفتن این موضوع، بهترین گزینه ها را پیش پای شما خواهند گذاشت.
۷٫ هورا! خرید!
واقعاً این مورد نیاز به توضیح دارد؟ چون همه می دانیم که هیچ چیز برای خانم ها، هیجان انگیز تر از اختصاص یک روز کامل به خرید کردن نیست.
البته این بدان معنی نیست که باید کلّی پول صرف این کار کنید. مقرون به صرفه خرید کنید. تنها قانون این گونه خرید کردن این است که نباید خریدهای روزانه ی خود را انجام دهید. یعنی سوپر مارکت های زنجیره ای باید از فهرست شما حذف شوند.
به کفش، پیراهن، تی شرت، لوازم آرایش، کیف دستی، بوت، عطر، زیور آلات و … فکر کنید.
این روز، همان روزی است که باید احتیاط را کنار گذاشته و لباسی را امتحان کنید که ماه ها بود که چشمتان را گرفته بود. به کسی ربطی ندارد که شما موقعیتی مناسب برای پوشیدن آن لباس ندارید. به نظرتان امکان دارد که یک میلیونر، یک لامبورگینی اَونتادور را فقط به خاطر این که جایی را ندارد که با آن رانندگی کند، نَخَرد؟ مطمئن باشید موقعیت مناسب را برای پوشیدن آن لباس پیدا می کنید.

خرید!
۸٫ غذا بخورید
خبر دارید که در مرکز شهر، به تازگی یک رستوران افتتاح شده است؟ همان رستورانی که غذاهای خوشمزه و محیطی آرام و زیبا دارد. اگر هم دوستانی دارید که مایل هستند کمی پول خرج کنند، با هم به آن رستوران بروید و غذاهایش را امتحان کنید.
همه ی ما، معمولاً غذاهای متوسطی را می خوریم که لذّت خاصّی برایمان ندارد. با پُخت غذاهای خانگی می توانید رژیم غذایی سالم خود را حفظ کنید و آن را زیر پا نگذارید. اما هر از چند گاهی نیاز است که به خودتان یادآوری کنید که غذا خوردن فقط برای این نیست که به بدن خود کالُری برسانید. غذا می تواند دلپذیر، خوشمزه و لذّت بخش نیز باشد.
پول خود را صرف غذای مورد علاقه ی خود کنید و از آن لذّت ببرید.
۹٫ یک روز با پیژامه
چند بار برایتان پیش آمده که صبح زود با صدای گوشخراش زنگ ساعت از خواب بیدار شوید و آرزو کنید که « کاش می توانستم کمی بیشتر در رخت خواب بمانم!»؟ این موضوع معمولاً در روزهای شنبه یا روزهای بارانی که هوای بیرون سرد است و صدای باران، لذّت ماندن در رختخواب و خوابیدن را صد چندان می کند، پیش می آید. هر چه که هست، دفعه ی بعد که این موضوع پیش آمد، کمی راجع به آن فکر کنید. اگر دلیل معقولی برای این که یک روز را مرخصی بگیرید دارید، این کار را بکنید.
یک روز کامل را در خانه سپری کنید!
حتی فکر این موضوع، لبخند شادی بر لبانم می آورد. این کار نهایتا راحتی و کاملاً مجانی است.
۱۰٫ دسر را اول بخورید
دکتر تغذیه ی شما این کار را نمی پسندد، اما هر چند وقت یک بار، نیاز داریم چیزها را کمی قاطی کنیم.
اما چیزی که باعث می شود این ایده عجیب به نظر برسد این است که ما فراموش می کنیم که این کار امکان پذیر است. دنیا که به آخر نمی رسد! اما باعث می شود که پیام های لذّت در سراسر بدنتان منتشر شود.
دسر را اول بخورید، قبل از شام. همان کاری که در بچگی انجام می دادید.

دسر
خودتان هم به این موضوع مایلید. در حالی که این کار را می کنید، به این موضوع فکر کنید که چه فرد فوق العاده و باورنکردنی ای هستید. از ویژگی ها، شخصیت دلپذیر و بدن فوق العاده ی خود لذّت ببرید و خوشحال باشید.
چون این همان لحظه ای است که روحتان باید احساس آرامش کند.

0

نظر دهید

*

English English Persian Persian