۳ آرایش چشم برای چشم های آبی و موهای مشکی

۳ آرایش چشم برای چشم های آبی و موهای مشکی

۳ آرایش چشم برای چشم های آبی و موهای مشکی :
اگر زیبارویانی با چشم های آبی هستید، این مطلب را از دست ندهید. سایت یک متخصص مد در این مطلب گام به گام به شما نشان می دهد که چگونه بهترین آرایش را برای چشم های آبیتان انتخاب کنید.
آیا چشم هایتان آبی و موهایتان مشکی یا خرمایی است؟ پس این مطلب مخصوص شماست. امروز می خواهیم ۳ آرایش چشم به شما نشان دهیم که با چشم های آبی و موهای تیره، ظاهری مجلل و فوق العاده به شما بدهد.
همه می گفتند که بلوند بهتر است، ولی از وقتی که من رنگ طبیعی بلوند موهایم را به مشکی تغییر دادم، همه به من گفتند: “چشم های تو آبی ترین چشم هایی است که تا به حال دیده ام.” آیا چشم هایم آبی تر شده بود؟ البته که نه! این تضاد رنگ مشکی موهایم با رنگ آبی چشم هایم بود که مرا به سوی ظاهری دراماتیک سوق داده بود. اضافه کردن آرایش مناسب به این ترکیب می تواند ظاهر شما را به سطحی جدید وارد کند.
آیا در مورد انتخاب نوع آرایش شک دارید؟ راز این کار در چرخ رنگ ها (colour wheel) نهفته است.
i7itddwfموارد اساسی
تئوری رنگ ها می گوید که هر رنگی در چرخ رنگ ها که متضاد رنگ چشم شماست، چشم هایتان را زیباتر می کند. به همین دلیل است که بسیاری از آرایش های چشم حول سایه های چشم با پرده های گرم طلایی می چرخند. این تکنیک خیلی خوب است، ولی هیچ کس دوست ندارد خود را به سه یا چهار پرده از نارنجی محدود کند. خوشبختانه راه های دیگری وجود دارد که با آن ها می توان الهام های فوق العاده ای از چرخ رنگ ها گرفت:
سه تایی: این ترکیب رنگ، استفاده از سه رنگ با فضای یکسان در چرخ رنگ ها را توضیح می دهد. به عنوان مثال، زرد، سبز- آبی و بنفش.
متشابه: این عبارت، مجموعه ای از رنگ های مجاور هم در چرخ رنگ ها را توصیف می کند. رنگ اولیه و ثانویه معمولاً یک رنگ نافذ با دو رنگ در دو طرف به عنوان رنگ سوم است.
حال که یک نظریه ی کوچک را برایتان توضیح دادیم، وقت آن رسیده که به چیزهای خوب مانند چگونگی استفاده از این اطلاعات برای رسیدن به یک آرایش چشم زیبا، بپردازیم.
شماره ی ۱: مسی کامل با لکّه ای طلایی
اگرچه طرح رنگ های کامل خیلی مبتکرانه نیست، ولی راهی مناسب برای ایجاد ظاهری است که به زیبایی چشم های نافذ شما را هایلایت کند. اگر خیلی در مورد اعمال آرایش خبره نیستید، ما به شما پیشنهاد می کنیم کار خود را از این جا آغاز کنید.
ارایش چشم: مسی کامل با لکّه ای طلایی

در این مثال زیبا از استفاده از رنگ های کامل، رنگ مسی در زیر چشم ها، رنگ آبی چشم مدل را بیشتر می کند. برای رسیدن به این ظاهر باید گام های زیر را طی کنید:
•    چشم هایتان را زیرسازی کنید تا سایه ی چشمتان پخش نشود. سپس، یک رنگ بِژ طلایی لطیف را به سراسر پلک خود اعمال کنید.
•    در گام بعدی، یک سایه ی مسی اکلیلی را به گوشه ی خارجی چشمهایتان بزنید و رنگ را به سمت بالا و بیرون هدایت کنید (مانند امتدادی از خط زیرین مژه هایتان) تا یک باله ی دراماتیک ایجاد  شود. سپس رنگ را به تدریج به سمت داخل بچرخانید و بگذارید به آرامی قبل از این که به گوشه ی داخلی چشم هایتان برسد، محو شود.
•    یک رنگ بِژ یا سفید مات را بردارید و استخوان ابروی خود را هایلایت کنید. سپس، با استفاده از یک برس پفی، هر گونه تیزی لبه ها را بگیرید و محل برخورد رنگ مسی و هایلایت سفید را صاف کنید.
•    با استفاده از خط چشم مایع یا ژل مورد علاقه تان، در پلک بالایی، نزدیک ترین محل به خط مژه را خط بکشید.
•    با استفاده از یک مداد مشکی یا قهوه ای، لبه ی داخلی پلک پایینی را خط بکشید و خط را تا جایی ادامه دهید که به گوشه ی خارجی چشمتان برسد.
•    اگر به دنبال تعریفی دراماتیک تر هستید، یک لایه سایه ی چشم قهوه ای تیره را به بالای چشم خود بزنید.
•    کار خود را با استفاده از یک ریمل حجم دهنده به پایان برسانید.
مطمئن باشید که یک دلیلی دارد که این مدل با خیلی از دختر خانم های با موهای تیره و چشم های آبی می آید. این مدل گرم است و به زیبایی هر چه تمام تر، چشم ها را برجسته می کند.
شماره ی ۲ : گروه سه تایی زرد، سبز- آبی و آبی- بنفش
اگر برای کمی ماجراجویی آماده هستید، زمان پرداختن به یکی از ایده های مورد علاقه ی من فرا رسیده است. فقط کافی است نگاهی به این ترکیب فوق العاده ی زرد، سبز- آبی و آبی- بنفش بیاندازید.

ارایش چشم : گروه سه تایی زرد، سبز- آبی و آبی- بنفش

اگر معمولاً یک دختر خنثی هستید، این ترکیب رنگ چشمگیر، راهی مناسب برای دستیابی به چیزی خیالی تر و جذّاب تر است.
•    مثل همیشه، چشم خود را زیرسازی کنید. این کار باعث می شود که رنگ ها عمیق تر در چشم هایتان بنشینند و سایه ی چشمتان محو نشود. سپس، گوشه ی داخلی چشمتان را با استفاده از یک رنگ سفید یا زرد خیلی رنگ پریده هایلایت کنید.
•    با استفاده از یک برس سایه ی چشم سفت و صاف، یک رنگ طلایی خاص را به یک سوم داخلی چشمتان بزنید.
•    با استفاده از همان برس، یک بنفش کم رنگ براق را به مرکز پلک خود اعمال و به سمت یک سوم خارجی چشمتان هدایت کنید.
•    یک برس زاویه دار کوچک بردارید و همان رنگ بنفش را از گوشه ی خارجی چشمتان تا دو سوم از خط پایینی مژه بکشید. باقی خط مژه ی پایینی خود را نیز با یک رنگ طلایی خاص پُر کنید.
•    یک برس مشابه تصویر زیر را داخل یک سایه ی چشم آبی مایل به خاکستری تیره بزنید و کار خود را از گوشه ی خارجی چشمتان شروع کنید. از رفتن به داخل رنگ ارغوانی نترسید. چون بسیار زیبا می شود.

Untitled-1

•    با استفاده از برس ترکیب پفی خود، رنگ روشن را در بالای چشم خود به جلو و عقب ببرید و به تدریج به سمت استخوان ابرو حرکت کنید.
•    حالا استخوان ابروی خود را با سایه ی چشم بِژ گرم و یا سفید مات هایلایت کنید. رنگ هایلایت را با رنگ روشن و رنگ پریده ی بالای چشمتان ترکیب و محل برخورد دو رنگ را تا حد ممکن طبیعی کنید.
•    لبه ی داخلی پلک پایینی خود را با یک مداد چشم مشکی خط بکشید و سپس، برای مژه هایتان از یک ریمل حجم دهنده استفاده کنید.
این ترکیب کاملاً سرزنده و کمی اسرار آمیز است!
شماره ی ۳: متشابه آبی، سبز، آبی- سبز
آیا تا به حال کسی به شما گفته که برای چشم های آبی نباید سایه ی آبی استفاده کرد؟ این مدل فوق العاده ی دریایی مطمئناً این نظریه را نقض می کند.

شماره ی 3: متشابه آبی، سبز، آبی- سبز

کلید بهبود رنگ چشم های آبی یا سبز- آبی، انتخاب پرده ای از آبی است که کم طراوت تر از رنگ چشم هایتان باشد. این گونه، چشم هایتان بی رنگ نمی شود.
•    مثل همیشه، چشم خود را زیرسازی کنید. این کار باعث می شود که رنگ ها عمیق تر در چشم هایتان بنشینند و سایه ی چشمتان محو نشود. سپس، یک رنگ فیروزه ای برّاق را به یک سوم داخلی چشمتان بزنید.
•    در گام بعدی، یک برس سفت و صاف را ابتدا در یک سبز علفی باطراوت و سپس به مرکز پلک خود بزنید و به آرامی با رنگ فیروزه ای ترکیب کنید.
•    در این گام، یک رنگ آبی نفتی یخی را آزادانه به گوشه ی خارجی چشم هایتان اعمال و به سایه ی چشم سبز علفی متصل کنید. یک برس کوچک زاویه دار بردارید و رنگ را از گوشه ی خارجی چشم به سمت پایین و دو سوم خط پایینی مژه ها حرکت دهید (گوشه ی داخلی باید فیروزه ای باقی بماند).
•    یک برس مانند تصویر مرحله ی قبل بردارید و یک رنگ زیتونی تیره را با شروع از گوشه ی خارجی، به بالای چشمتان بزنید. این کار را به گونه ای انجام دهید که با حرکت به سمت گوشه ی داخلی چشم، شکل باریک شود (رنگ تیره در گوشه ی داخلی چشم باعث کوچک به نظر آمدن چشم می شود).
•    با استفاده از یک برس پفی و با حرکتی قوسی مانند برف پاک کن ماشین، یک رنگ سفید مات را به استخوان ابروی خود بزنید. رنگ را طوری به سمت پایین بکشید که بدون درز و یکپارچه در رنگ بالای چشمتان ترکیب شود.
•    خط چشم بالای چشمتان را لطیف انتخاب کنید تا تأثیر منفی روی آن رنگ های دوست داشتنی نداشته باشد. برای این کار می توانید دور چشمتان را با یک مداد چشم مشکی خط بکشید و سپس با استفاده از یک مداد چشم ضد آب تیره یا مشکی، لبه ی داخلی پلک پایینی خود را خط بکشید.
•    یک یا دو لایه ریمل ضد آب نیز به ریشه ی مژه هایتان بزنید تا کارتان تمام شود.
این آرایش چشم آبی دریایی قطعاً همه ی سرها را به سمت شما برمی گرداند، مخصوصاً اگر موهایتان خرمایی باشد.
این سه روش گام به گامی که امروز به شما ارائه کردیم، با هر مجموعه ی رنگی هماهنگ هستند. پس نیازی به نگرانی نیست.
هر مدلی را که خواستید، انتخاب کنید. ما مطمئن هستیم از این که مردم چگونه به چشم های نافذ شما خیره می شوند، شگفت زده خواهید شد.

11

۴ نظر ها

  1. ♥ Soha ♥ - خرداد ۸, ۱۳۹۳

    سلام،خسته نباشید،سایتتون خیلی خیلی فوق العادست،خیلی خوشم اومد،همیشه میام اینجا ازاین ب بعد،هرروز سر میزنم و از مطالبتون استفاده میکنم.موفق باشید. :*

  2. ♥ Soha ♥ - خرداد ۸, ۱۳۹۳

    لطف دارین شما.چشم.دوتا سایتارو جزو Bookmark قرار دادم که همیشه دردسترس باشن.واقعا هنووز سایتایی ب این خوبی ندیدم.خیلی خیلی خووبن.خسته نباشید.

نظر دهید

*