۵ دلیل خوب برای تغییر مدل مو

۵ دلیل خوب برای تغییر مدل مو

۵ دلیل خوب برای تغییر مدل مو
موهای ما تاج افتخار و مرکز زیبایی طبیعی ماست. اما وقتی که شکوه موهایمان از حد معمول کمتر شد، چه کنیم؟ خوب، در اینجا، تغییر چیز خوبی خواهد بود.
مو، آیتمی متغیر است و چیزی نیست که از بَدو تولد با آن زاده شده باشیم و قادر به تغییر آن نباشیم. مو، مو است و می توان با رنگ ها، اندازه ها و مدل های مختلف، آن را زیبا کرد.
برای این که شما را قانع کنیم که مدل موی جدید تصمیم درستی خواهد بود، پنج دلیل خوب و قانع کننده برایتان آورده ایم.
تغییر خوب است

 تغییر خوب است
Lao Tzu می گوید: «زندگی، محموعه ای از تغییرات طبیعی و خود به خودی است. با آن ها مقابله نکنید، چون باعث ایجاد غم و اندوه می شود. بگذارید واقعیت، واقعیت باشد. بگذارید همه چیز در مسیر عادی خود به هر سمتی که دوست دارد، برود.»
بر اساس یک تحقیق که توسط Andrew Collinge، آرایشگر بریتانیایی انجام شد، خانم ها در کلّ زندگی شان، ۱۰۴ بار مدل موهایشان را تغییر می دهند. ۱۰۴ بار! شما تا کنون چند با مدل موهایتان را تغییر داده اید؟ احتمالاً خیلی کم.
Collinge همچنین دریافت که خانم ها رنگ موهایشان را حداقل ۳ بار و مدل کوتاه کردن موهایشان را سالی ۲ بار تغییر می دهند.
اما چرا؟ چرا گاهی احساس نیاز به تغییر ظاهر ایجاد می شود؟
به طور ایده آل، هدف از ایجاد تغییر در مدل مو این است که چیزی را پیدا کنید که به طرز کاملاً منحصر به فرد و زیبایی، نشانگر شما باشد. مدل مو، کاملاً با رنگ پوست شما هماهنگ می شود، چهره ی شما را جذّاب و معصوم می سازد و رنگ چشم هایتان را برجسته می سازد. مدل موی جدید می تواند به مرتب کردن و نگه داری کمی نیاز داشته باشد و ظاهر شما را فوق العاده کند.
این موضوع یکی از رؤیاها و آرزوهای خانم هاست. اما اگر به یک مدل مویی که بتوانید تا آخر عمر با آن خوشحال و شاد زندگی کنید، رسیدید، چه می شود؟ آیا برای باقی عمرتان، موهای خود را با همین مدل نگه می دارید؟ چرا که نه! اندازه و رنگش که عالیست!
اما چیزی که اکثر مردم از آن غافل هستند، این است که چیزی که امروز عالیست، لزوماً در آینده عالی نخواهد بود.
میزان تغییرات خود را در نظر بگیرید. چیزهایی که برای شما و بدنتان اتفاق می افتد و بر مدل موی شما تأثیر می گذارد.
مدل مویی که در ۱۶ سالگی چهره ی شما را فوق العاده ساخته بود، اکنون که صورتتان کمی گِرد تر شده است، با شما نمی آید.
با گذر روزها، صورت ما نیز تغییر می کند. بدنمان توسعه می یابد؛ قدّمان بلند تر می شود و لاغرتر می شویم. در بعضی موارد حتی چهارشانه تر نیز می شویم. بدن خود را برنزه می کنیم.
زندگی آرام این اجازه را به ما می دهد که بهترین مراقبت ها را از موهای خود بکنیم، ولی زندگی پُر مشغله باعث می شود حتی وقت نکنیم موهای خود را شانه کنیم.
شخصی که دیروز بودیم، با شخصی که امروز هستیم متفاوت است. شخصی که فردا خواهیم بود با شخصی که امروز هستیم نیز متفاوت خواهد بود. پس چرا مدل موی ما باید یک چیز باشد؟
تغییر را بپذیرید تا پاداش آن را دریافت کنید.
اعتماد به نفس خود را بیشتر کنید

اعتماد به نفس خود را بیشتر کنید
زندگی آسان نیست.
ما هر روز  با چالش ها، تضاد ها و آزمون هایی رو به رو می شویم که هم برای رشد یک انسان لازم است و هم گاهی یادآوری می کند که زندگی می تواند یکنواخت باشد.
ملاقات های فاجعه بار، مشتری ای که در لحظه ی آخر انصراف می دهد، ترفیعی که از دست می رود و …، همه ی این ها می تواند سطح اعتماد به نفس شما را پایین بیاورد.
هنگامی که سطح اعتماد به نفس شما به پایین ترین حد ممکن رسید، دوست دارید وانمود کنید که یک انسان بالغ نیستید. ما این موضوع را درک می کنیم.
چون با اعتماد به نفس ترین انسان ها نیز هر از چند گاهی نیاز به تقویت اعتماد به نفس خود دارند.
راهی ساده، مؤثر و آسان برای این کار، وقت گرفتن در یک سالن زیبایی مجهز و حرفه ای و رسیدگی به خود است. ممکن نیست که وارد یک سالن شوید و هنگام خروج از آن جا شاد و پُر انرژی نباشید، مگر این که در آن جا یک کاسه روی سر خود بگذارید و موهای دور کاسه را بتراشید.
نه تنها موهایتان نرم تر، لطیف تر و انعطاف پذیرتر می شود، بلکه یک هفته ی بعد را مشغول شنیدن تعریف از دوستان و آشنایان خود خواهید بود.
آیا این موضوع عالی نیست؟
تصویر خود را تغییر دهید

 تصویر خود را تغییر دهید
بر اساس گفته های Andrew Collinge، یکی از پنج دلیلی که خانم ها مدل موهایشان را تغییر می دهند این است که دوست دارند خود را دوباره احیاء کنند.
من دوستی داشتم که هر بار که در کارش ضرر می کرد، همه چیزش را تغییر می داد و از نوع می خرید. موهایش نیز از این قاعده مستثنی نبودند و آن ها را نیز تغییر می داد. هر بار که می خواست این کار را انجام دهد، یک تصویر قدیمی از خود را به چیزی جدید تغییر می داد. وی همیشه دوست داشت ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشد.
راه های متفاوت و کم هزینه تری برای تغییر تصویرتان وجود دارد که باعث می شود شما را مشتاق به تغییر های سازنده نشان دهد.
به همین دلیل است که شغلمان را تغییر می دهیم، دکوراسیون خانه را تغییر می دهیم و مدل های جدید لباس را امتحان می کنیم.
تغییر مدل مو نیز یکی از جنبه های بزرگ این تغییر است. علاوه بر این ها، چه کسی دوست دارد که یک مدل مو را برای کلّ عمر خود داشته باشد؟ در حالی که خواسته هایمان، نیازهایمان و رفتارهایمان همواره تغییر می کند؟
می توانیم مدل های مختلفی را امتحان کنیم. زمان هایی وجود دارد که دوست داریم منحصر به فرد باشیم و زمان هایی جذّاب.
بالاتر از همه ی این مسائل، هیچ کس دوست ندارد که راکد باشد. ما تازگی را در بیشتر مسائل دوست داریم. بیشتر چیزها پس از مدتی جذّابیت خود را از دست می دهند.
بنابراین، مطمئناً یک مدل موی جدید یکی از ساده ترین و جالب ترین راه ها برای تغییر تصویر قدیمی است.
تعدیل سن
چه کسی دوست دارد که به اندازه ی سنّش نشان دهد؟
هنگامی که جوان هستیم، دوست داریم که بزرگتر از سنّمان نشان دهیم. هیچ ۱۶ ساله ای دوست ندارد ۱۶ ساله به نظر برسد.
هنگامی که سنّمان بیشتر می شود، دوست داریم که جوان تر به نظر برسیم. هیچ کس در دهه ی ۳۰ یا ۴۰ زندگی خود دوست ندارد که ۳۰ یا ۴۰ ساله به نظر برسد.
کسانی هم که در دهه ی ۲۰ زندگی خود هستند، به هیچ وجه دوست ندارند سنّشان به زبان آورده شود.
خبر خوب این است که شما می توانید با  تعدیل و تنظیم مدل مویتان، سن خود را کم یا زیاد کنید. تغییر مدل مو به این معنی نیست که موهای دوست داشتنی خود را کوتاه و یا رنگ طبیعی بلوند موهای خود را قرمز کنید.
تنها کاری که باید بکنید این است که به یک سالن زیبایی مورد اعتماد بروید و از آن ها بخواهید که بهترین تلاش خود را برای تغییر مدل موی شما انجام دهند. آن ها می توانند بر اساس ویژگی های صورت، رنگ چهره و دیگر چیزها، بهترین تصمیم را برای تغییر مدل موها و رنگ آن ها برای رسیدن شما به هدفتان، بگیرند.
این گونه می توانید از ظاهر بزرگ تر و یا جوان تر خود لذّت ببرید. تصمیم با خودتان است.
زندگی خود را تغییر دهید

 زندگی خود را تغییر دهید
در انتها، ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، ولی تغییر مدل مو می تواند زندگی شما را تغییر دهد.
گاهی اوقات می توانیم از موهایمان به عنوان سپر استفاده کنیم، یک پرده ی راحتی در برابر سختی های زندگی. ما همیشه به یکنواختی زندگی خود می چسبیم، حتی اگر برایمان مناسب نباشند. چون این کاری است که همیشه انجام داده ایم و ممکن است در بعضی جاها، برایمان مناسب بوده باشد.
اما اعتماد به نفس، رفتار و شخصیت ما خیلی به مدل موی ما مرتبط است. راجع به آن فکر کنید: پس از رفتن به یک سالن زیبایی چقدر خندان تر می شوید و اعتماد به نفستان چقدر بیشتر می شود؟ آن را با زمان های دیگر مقایسه کنید.
داستان های فراوانی درباره ی خانم هایی که با تغییر دادن مدل مویشان، زندگی شان نیز تغییر کرد، وجود دارد.
خانم های خجالتی که پشت موهای بلند مخفی می شدند، تبدیل به خانمی سرزنده و با اعتماد به نفس بالا تبدیل می شوند.
خانم هایی که میلی به داشتن موهای فِر نداشتند، زیبایی طبیعی موهای فِر خود را می پذیرند.
همه ی آن ها برای همه و برای شما امکان پذیر است.
بنابراین، چرا مدل مو و زندگی خود را تغییر ندهید؟ اعتماد به نفس، شور زندگی و انرژی ای را که همیشه به دنبال آن بودید، با مدل موی جدید خود به دست آورید. از احساس جذّابیت و وقار خود در هر موقعیتی لذّت برید.
وارد شغل جدید شوید، دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید.
در واقع، مدل موی جدید، شما را وادار به انجام کار می کند.
شما چه تغییری را دوست دارید؟

3

نظر دهید

*