ده برند برتر کفش ورزشی

ده برند برتر کفش ورزشی
لوگوی آن ها، کفش های قهرمانان را در سراسر جهان زیبا می کند. در واقع، آن ها از یک ورزشکار می خواهند که برای شرکت در یک رقابت، به او کفش بدهند. در ازای این کار، آن ورزشکار این کفش را تأیید و تبلیغ کرده و باعث می شود که طرفدارانش در سراسر دنیا به پیروی از قهرمان مورد علاقه ی خود، از آن برند خاص، کتانی خریداری کنند.
در این مطلب، ۱۰ برند برتر در صنعت کفش های ورزشی را به شما معرفی می کنیم.
۱٫ Nike
Nike

 

Nike یک کمپانی آمریکایی است که در سال ۱۹۶۴ با نام Blue Ribbon Sports تأسیس شد و در سال ۱۹۷۸، نام خود را به Nike که الهه ی پیروزی در یونان باستان بود، تغییر داد. شعار ” Just Do It” یا ” فقط انجامش بده” و لوگوی آن، به راحتی در بازارهای دنیا قابل شناسایی است. این کمپانی به عنوان بزرگ ترین تأمین کننده ی کفش و پوشاک ورزشی شناخته می شود. Ilie Nastase، یک تنیسور اهل رومانی، اولین کسی بود که کفش های Nike را تبلیغ کرد. از تبلیغ کنندگان بزرگ این شرکت می توان به Carl Lewis، Steve Prefontaine، Jackie Joyner-Kersee، Sebastian Coe و Michael Jordan اشاره کرد.
۲٫ Adidas
Adidas

 

Adolf Dassler کمپانی Adidas را در سال ۱۹۴۸ در آلمان تأسیس کرد. البته، در سال ۱۹۴۸، کمپانی Gebruder Dassler Schuhfabrik توسط Adolf Dassler و برادرش Rudolf تأسیس شد. ولی در سال ۱۹۴۹، این دو از هم جدا شده و Rudolf شرکت Puma را تأسیس نمود. لوگوی اصلی این برند، سه خط موازی به صورت مورّب است. از تبلیغ کنندگان این شرکت می توان به ستاره های بسکتبال مانند Pete Maravich، Kareem Abdul-Jabbar، Jerry West، James Worthy، John Havlicek و Elgin Baylor اشاره کرد. از ستاره های کنونی نیز می توان به Lionel Messi، Kaka، Lucas Moura، David Beckham، Derrick Rose و Dwight Howard اشاره کرد.
۳٫ Reebok
Reebok

 

این کمپانی در سال ۱۸۹۵ با نام J.W. Foster و پسران در انگلستان تأسیس شد. مؤسس این کمپانی می خواست که برای فرزندانش، کفش میخ دار مخصوص دویدن بسازد. در سال ۱۹۵۸، نوه هایش Joe و Jeff، نام شرکت را به Reebok – که تلفظ آفریقایی rhebok که نوعی بُز کوهی بومی آفریقاست- تغییر دادند. در سال ۱۹۷۹، Paul Fireman پس از این که یک جفت از کفش های این شرکت را در یک برنامه ی بین المللی دید، این برند را به ایالات متحده برد. از سال ۲۰۰۵، این شرکت تحت مالکیت کمپانی Adidas در آمده است. از تبلیغ کنندگان معروف این شرکت می توان به Eli Manning، Phillip Rivers، Peyton Manning، Tim Lincecum و Justin Verlander اشاره کرد.
۴٫ Puma
4. Puma

پس از بوجود آمدن اختلاف بین برادران Dassler، Adolf کمپانی Adidas و Rudolf کمپانی Ruda را تأسیس کرد و بعد ها، نامش را به Puma تغییر داد.
این دو برادر، قبل از این که از هم جدا شوند، معدن طلا داشتند. آن ها در المپیک ۱۹۳۶ برلین، Jesse Owens را قانع کردند که کفش تولیدی آن ها را بپوشد. پس از آن، تصمیم گرفتند که هر یک جدا به کار خود ادامه دهند. آن ها در جنگ جهانی دوم وارد حزب نازی شدند و Rudolf همیشه برادش را به خاطر دستگیر شدن توسط آمریکایی ها، سرزنش می کرد و همین باعث شد درگیری و رقابت بین این دو کمپانی شدید تر شود و به فرزندان نیز انتقال پیدا کند. از تبلیغ کنندگان این کمپانی می توان به Eusebio، Johan Cruyff، Joe Namath و Walt Frazier اشاره کرد.
۵٫ Converse
Converse

 

Marquis Mills Converse، این کمپانی را در سال ۱۹۰۸ با نام Converse Rubber Shoe Company تأسیس کرد. در سال ۱۹۱۵، این کمپانی شروع به تولید کفش های تنیس کرد. این کمپانی در سال ۱۹۱۷ به دلیل زخم پای Charles H. Taylor، یک کتانی گردن دار تولید کرد که به نام “Chuck Taylor” معروف است. Wilt Chamberlain هنگامی که در بازی های NBA در سال ۱۹۶۲ توانست ۱۰۰ امتیاز را کسب کند، این کفش را می پوشید. Michael Jordan نیز در فینال NCAA سال ۱۹۸۲، این کفش ها را پوشیده بود. این برند، برای مدت طولانی به عنوان کفش رسمی مسابقات NBA بود، اما اکنون دیگر از این لیگ کنار گذاشته شده است. این کمپانی در سال ۲۰۰۳ تحت مالکیت Nike در آمد.
۶٫ New Balance
New Balance

این کمپانی در سال ۱۹۰۶ با نام New Balance Arch Support Company تأسیس شد و  به ندرت از تبلیغات گران قیمت و پُر خرج استفاده می کند. اما چون در ایالات متحده و انگلستان تولید می شود، قیمت کفش هایش معمولاً گران تر از دیگر رقبا می باشد. این کمپانی به جای اسم، از عدد برای نامگذاری محصولاتش استفاده می کند تا اسامی باعث نشود که حواس ها از نام New Balance پرت شود.
۷٫ Fila
 Fila

 

Fila Ltd در سال ۱۹۱۱ در ایتالیا بنیان گذاری شد. لوگوی این برند به خاطر شکل مار مانند حروفش خیلی معروف است. این کمپانی توسط Boris Becker و Bjorn Borg تبلیغ می شد. کمپانی Fila در سال ۲۰۰۳ ورشکسته شد و در سال ۲۰۰۷، سهامش توسط شرکت Fila Korea که یک شرکت کاملاً جداگانه و مجزا بود، خریداری شد.
۸٫ K-Swiss
 K-Swiss

 

Art و Ernie Brunner، دو برادر سوئیسی، کمپانی k-Swiss را در سال ۱۹۶۶ در لس آنجلس تأسیس کردند. این کمپانی، اولین تولید کننده ی کفش چرمی تنیس در دنیا است. طرح ها و خط های سفید این کفش ها آن قدر کلاسیک و زیبا بود که باعث شد Steven Nichols در سال ۱۹۸۶ این کمپانی را خریداری کند. محبوبیت این برند به این دلیل افزایش یافت که به مشتریان خود اجازه می داد رنگ خط های روی کفش را به دلخواه خودشان سفارش دهند.
۹٫ Asics
Asics

 

 

Asics مخفف عبارت لاتین “anima sana in corpora sano” به معنی “روح سالم در بدن سالم” است. این کمپانی با نام Panmure Co. Ltd در سال ۱۹۴۹ در ژاپن تأسیس شد. از تبلیغ کنندگان این برند می توان به تیم های فوتبال Newcastle، Sunderland، Leeds و Aston Villa اشاره کرد.
۱۰٫ Li-Ning
 Li-Ning

 

Li-Ning یک کمپانی چینی است که در سال ۱۹۹۰ تأسیس شد. این کمپانی در سال ۲۰۰۶ پس از عقد قرارداد با Shaquille O’Neal، سروصدای زیادی در NBA به پا کرد و  بزرگ ترین امتیاز را وقتی کسب کرد که Dwayne Wade موافقت کرد که کفش های این کمپانی را تبلیغ کند. Udonis Haslem  نیز اکنون برای این کفش ها تبلیغ می کند.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*