راه هایی برای یک آرایش چشم گربه ای بی نقص

راه هایی برای یک آرایش چشم گربه ای بی نقص
اگر می خواهید آرایشی اسرار آمیز و جادویی داشته باشید، با خط چشم، گوشه ی چشم خود را بالا ببرید، مژه های خود را بلند و چشم هایتان را شبیه گربه کنید. فقط باید خط چشم به اندازه ی کافی داشته باشید.
اگر فکر می کنید این آرایش خاصّ، فقط مخصوص مجالس است، اشتباه می کنید. انکار نمی کنیم که این آرایش مخصوص مجالس است، ولی اگر به درستی انجام دهید، برای همه جا مناسب است و شما را منحصر به فرد تر می کند. به نظر ما، دختری که خط چشمی پهن و بی نقص دارد، دختری با ذات قوی، شجاع و ماجراجو می باشد. چون هر کسی می تواند این کار را انجام دهد ولی نه بی نقص.
از طرف دیگر، هر کسی نمی خواهد این آرایش را داشته باشد. اما کسانی که این آرایش را بی نقص انجام می دهند، به آن عادت می کنند و به نوعی معتاد آن می شوند. هنگامی که در این کار استاد شوید، به آن وابسته می شوید. این آرایش به محصولات درست، تمرین، صبر و کمی تشویق نیاز دارد.
در این مطلب، نکاتی را برای داشتن چشم های گربه ای به شما آموزش می دهیم.
وسایل مورد نیاز
مداد چشم را فراموش کنید، چون کارساز نیست. مدادها معمولاً برای این آرایش، خیلی خشک هستند و نمی توانید خطی دقیق با آن بکشید. می توانید از مدادهای نرم تر استفاده کنید، اما معمولاً ناحیه ی بالای پلکتان را لکّه می کند. این مدادها برای تمرین مناسب هستند، ولی اگر می خواهید آرایشی بی قص داشته باشید، از این ها استفاده کنید:
خط چشم ژله ای: خط چشم ژله ای، بهترین انتخاب برای مبتدی هاست. چون استفاده از آن، راحت تر از استفاده از خط چشم مایع است. برای این خط چشم، به یک قلم موی زاویه دار نیز نیاز دارید.
خط چشم مایع: این نوع، برای کسانی است که در خط چشم زدن، مهارت و دست روانی دارند. خط چشم مایع به شما خطی دقیق می دهد. رنگ های رایج آن مشکی و قهوه ایست، اما محدوده ی رنگ بالایی برای انتخاب دارند.
چگونه خط چشم بکشید

چگونه خط چشم بکشید

چگونه خط چشم بکشید

خط چشم کشیدن به تمرین و دست هایی ثابت نیاز دارد. برای بیرون رفتن عجله نکنید. سعی کنید آینه را جایی بگذارید که نور کافی برای آرایش وجود دارد.
۱٫    با خط چشم، در امتداد خط مژه ی بالایی، چند نقطه ایجاد کنید. سعی کنید تا می توانید، این نقطه ها به خط مژه نزدیک باشد. از گوشه ی داخلی چشم خود آغاز و چند میلی متر  قبل از گوشه ی خارجی چشمتان، متوقف شوید.
۲٫    با دقت، این نقاط با خطی دقیق و نازک، به هم وصل کنید.
۳٫    هنگامی که به آخرین نقطه رسیدید، خط را با زاویه ی ۴۵ درجه به سمت بالا منحرف کنید.
۴٫    حال، از یک سوم بیرونی خط مژه شروع کنید و خطی ضخیم بکشید. سپس، به تدریج هرچه به نوک نزدیک می شوید، خط را دوباره نازک کنید و این کار را تا بالا ادامه دهید.
مانند ابروها، این خطوط را نمی توانید در هر دو چشم، مانند هم بکشید، چون چشم هایتان نیز بطور طبیعی هم شکل نیستند. هدف ما این است که آن ها را تا حد ممکن شبیه هم کنیم. شما می توانید این کار را با بردن سر به سمت عقب و نگاه کردن به آینه با چشم های تقریباً بسته انجام دهید. این کار باعث می شود تا بتوانید طول و زاویه ی بالی را که کشیده اید، ارزیابی کنید.
این ها نکات پایه ای بودند. وقت بگذارید و تمرین کنید. چون هر چقدر که مهارتتان بیشتر شود، می توانید روش و تکنیک منحصر به فرد خود را گسترش دهید.
روش مثلثی

روش مثلثی

۱٫    از گوشه ی خارجی چشمتان، خطی در امتداد خط مژه ی زیرین بکشید. طوری که انگار خط مژه ی پایینی چشمتان پهن شده است. این کار را برای هر دو چشم انجام دهید.
۲٫    حال، از نوک بال، خطی به سمت داخل پلک خود بکشید و داخل این مثلث کوچک را با خط چشم پُر کنید.
۳٫    گوشه ی بین بال و خط مژه را گِرد کنید.
۴٫    هنگامی که بخش بال مانند را کشیدید، کلّ خط مژه یا فقط یک سوم خارجی آن را خط بکشید.
روش نوار چسب
در این روش، به یک نوار چسب برای الگوسازی نیاز دارید. با این که این روش نیز به دست های ثابت نیاز است، اما با این الگوها، نیازی به صرف وقت برای شبیه هم کردن چشم ها نیست.
۱٫    این کار خیلی مهم است. قبل از شروع کارتان، چسب را چند بار به پشت دستتان بچسبانید و بکنید تا از چسبندگیَش کاسته شود. این گونه، خیلی محکم به پوستتان نمی چسبد و هنگام کندن، دردی برای پوست حساس دور چشمتان ایجاد نمی کند.
۲٫    یک تکّه چسب را از گوشه ی داخلی چشم خود تا آن طرف پلک بچسبانید.
۳٫    دیگر تکّه ی کوچک را در امتداد خط زیرین مژه به سمت بالا بچسبانید. این دو تکه چسب باید در یک نقطه همدیگر را قطع کنند.
۴٫    حال، داخل این الگو را پر کنید و سپس، چسب ها را بکنید.
تنها مشکل این روش این است که خط و بال، خیلی ضخیم می شوند. بنابراین، این روش برای کسانی است که می خواهند آرایشی تمیز و با دقت داشته باشند.
آرایش چشم گربه ای برای شکل های مختلف چشم

آرایش چشم گربه ای برای شکل های مختلف چشم

همه ی انسان ها متفاوت و منحصر به فرد هستند. اما هنگام آرایش دو هدف مهم است. اولین هدف سرگرم شدن و شاد بودن و دومین هدف، برجسته کردن ویژگی های طبیعی است. در ادامه، چند توصیه برای آرایش چشم گربه ای برای اشکال مختلف چشم ها داریم.
چشم های فاصله دار: هدف این است که با کشیدن خط از گوشه ی داخلی چشم، آن ها را به هم نزدیک تر نشان دهیم. همچنین، استفاده از رنگ های تیره، اشیاء را به هم نزدیک می کند. پس سعی کنید خط و سایه ی چشم را تیره انتخاب کنید.
چشم های نزدیک به هم: برای این که چشم هایتان دور تر از هم به نظر برسند، فقط باید خط چشم را از گوشه ی خارجی چشم ها شروع و یا خط چشم را در گوشه ی داخلی نازک و به تدریج در دو سوم خط مژه، ضخیم تر کنید.
چشم های کوچک: اگر چشم هایتان کوچک است، از خط چشم های ضخیم دوری کنید. شما می توانید با خط کشیدن داخل خط مژه ها با یک مداد، آن ها را بزرگ تر نشان دهید.
چشم های بادامی: تنها خط مژه های بالایی را و اگر دلتان خواست، خط زیرین مژه را هم خط بکشید.
اگر از این نوع آرایش خوشتان آمده و دوست دارید همیشه از آن استفاده کنید، ما توصیه هایی برایتان داریم.
روز: اگر می خواهید از این نوع آرایش برای روز استفاده کنید، از رنگ های ملایم تر استفاده کنید.
۱٫    با روال عادی خود آغاز کنید: لایه ی نخست، رنگ زمینه، پوشاننده. برای جلوگیری از پخش شدن آرایش و افزایش دوام آن، روی پلک خود نیز از لایه ی اولیه استفاده کنید.
۲٫    با استفاده از یکی از تکنیک های بالا، برای چشم های خود خط چشم بکشید. آرنج خود را روی یک سطح ثابت قرار دهید، سر خود را به سمت عقب خم کنید و سعی کنید خط چشم ها را شبیه هم بکشید.
۳٫    بهتر است خط مژه ی پایینی را خالی بگذارید تا ظاهری ساده تر داشته باشید.
۴٫    یک سایه ی چشم ملایم و کِرِمی را به تمام سطح پلک خود بمالید.
۵٫    از ریمل استفاده کنید.
۶٫    در انتها، مقداری رژ گونه، رژ یا برق لب نیز به آرایش خود اضافه کنید.
حالا ظاهری ساده اما تأثیر گذار دارید. ممکن است چشم های گربه ای برای روز کمی زیاد به نظر برسد، اما این گونه نیست. با این آرایش، ظاهری منحصر به فرد و جذّاب خواهید داشت. با گذر زمان و تمرین، خواهید توانست روال عادی آرایش خود را بسازید. اما مهم ترین ویژگی این نوع آرایش، قابلیت تبدیل آن به ظاهری مؤثر برای شب است.
شب:
۱٫    برای ظاهری دراماتیک، بال را کمی پهن کنید.
۲٫    بر اساس شکل چشم هایتان، برای عمق دادن ظاهرتان به خط زیرین مژه هایتان خط چشم بکشید.
۳٫    از سایه های تیره و سایه روشن برای پلک هایتان استفاده کنید.
۴٫    ابروهای خود را پُر کنید اما خیلی تیره نکنید.
۵٫    حال، کمی رژ لب و رژ گونه  اضافه کنید اما زیاده روی نکنید که چهره ی شما مانند ماسک به نظر برسد.
با این که هدف از از آرایش شب، آرایش بیشتر است، اما به خاطر داشته باشید که کمتر همیشه بهتر است.
ایده گرفتن
سعی کنید با نگاه به اطراف خود و جستجو در اینترنت و فیلم های دهه ی ۶۰، برای آرایش چشم گربه ای خود ایده بگیرید، تمرین کنید و در انتها، استایل خاصّ خود را ایجاد کنید.

9

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*