سال جدید یک سال خوب

سال جدید یک سال خوب :

چگونه سال جدید را به یکی از بهترین سال های عمرمان تبدیل کنیم ؟ آیا می خواهید سال جدید را به یاد ماندنی کنید؟ سایت یک متخصص مد برای شما پیشنهادهایی دارد.
با نزدیک شدن به اول فروردین، فکر کردن به ۳۶۵ روز پیش رو بسیار جذّاب خواهد بود. مانند تماشای یک فیلم هیجان انگیز و فکر کردن به این که “بعدش چی می شه؟!”.
خوب این فیلم نیست و زندگی شماست، و خبر خوبی است. چون به این معنی است که قدرت تبدیل سال پیش رو به یکی از بهترین سال های عمرتان در دستان شماست. ما در این مطلب راه هایی را به شما پیشنهاد می کنیم که سال جدید را برایتان شیرین، خاطره انگیز و به یاد ماندنی می سازد:
یک سفر بزرگ

یک سفر بزرگ
اگر همیشه منتظر این باشید که هم پول و هم وقت کافی برای سفر داشته باشید، هیچ وقت هیچ کدام را به اندازه ی کافی نخواهید داشت، یا حداقل همزمان نخواهید داشت. انگار همیشه یا پول دارید و وقت ندارید، یا وقت دارید و پول ندارید. پس منتطر نباشید که پول و وقت را همزمان داشته باشید، چون هرگز این اتفاق نخواهد افتاد.
جایی را انتخاب کنید که همیشه دوست داشتید به آن جا بروید. بررسی کنید که هزینه ی وسیله ی نقلیه (هواپیما، قطار و …) و دیگر هزینه ها چقدر خواهد شد. چون هنگامی که یک چشم انداز از هزینه ها داشته باشید، می توانید بودجه ی خود را تنظیم و ایده ی خود را به واقعیت تبدیل کنید.
تعیین یک هدف و دستیابی به آن
یکی از راه های به یاد ماندنی کردن سال جدید، دستیابی به یک هدف یا آرزو است. شاید مثلاً همیشه می خواستید مقدار زیادی وزن کم کنید، یا هر چیز دیگری. سال جدید سالی است که قرار است به آن هدف بزرگ دست یابید.
هدف خود را معیّن و یک برنامه برای رسیدن به آن تنظیم کنید. گام ها و مراحل رسیدن به هدف خود را مشخص و خود را مقیّد به پیروی از آن ها کنید. هر چقدر هدف مشکل تر باشد، موفقیتش شیرین تر خواهد بود. پس، از انتخاب اهداف بزرگ نترسید. خودتان را باور کنید تا به دست نیافتنی ها دست یابید.
سال جدید، سال “اولین بار”ها
هنگامی که صحبت از انجام کارها در زندگی پیش می آید، هیچ چیز مانند “بار اول” نشده و هیچ وقت فراموش نمی شود: اولین روز مدرسه، رانندگی با خودرو برای اولین بار، اولین تجربه ی چتر بازی و … . سال جدید را سال انجام کارهای جدید کنید. هر ماه تجربه ای جدید را امتحان کنید تا در طول سال شاداب بمانید. در یک کلاس آموزشی جدید ثبت نام کنید یا برای اولین بار با یک گروه کار آزموده و باتجربه به کوهنوردی بروید. از محدوده ی آسایش خود خارج شوید تا خاطراتی زیبا و به یاد ماندنی برایتان رقم بخورد.
آرامش قلبی

آرامش قلبی

اگر همیشه همه ی بارها روی دوش شما بوده و همیشه نگران آینده بوده اید، معلوم است زندگی آزادانه ای نداشته اید. قلب شما احساس سنگینی می کند و معمولاً چیزی شما را خوشحال نمی سازد.
با زندگی کردن در لحظه، قلبتان را سبُک کنید و سال پیش رو را به سالی بدون استرس و پُر از آرامش تبدیل کنید. اشتباهات گذشته را فراموش کنید و نگرانی های فردا را کنار بگذارید. در امروز زندگی کنید تا سالی پُر از لبخند و شادی داشته باشید.
بیشتر “بله” گفتن
این به این معنی نیست که وظایف و گرفتاری های خود را زیاد کنید. بلکه به معنی بله گفتن به انجام کارهایی است که دوست دارید آن ها را انجام دهید، ولی همیشه به آن ها پاسخ منفی می دهید. این موضوع همچنین به معنی بله گفتن به کارهایی است که از آن ها لذّت می برید، ولی تا کنون انجامشان نداده اید.
دفعه ی بعدی که شخصی از شما انجام کاری را می خواهد، بلافاصله پاسخ منفی ندهید. به جای این کار، کمی پیشنهادش را ببرسی کنید و ببینید که آیا چیزی هست که مورد علاقه ی شما باشد یا خیر. اگر بود، بهانه ها را کنار بگذارید و آن را بپذیرید. شاید چیزی باشد که شما خیلی از آن لذّت ببرید.
گسترش مهارت ها
هر چقدر که به دانش شما افزوده شود، افق های پیش روی شما نیز بیشتر گسترش می یابد. گسترش مهارت ها نه تنها موقعیت های کاری و استخدامی شما را افزایش می دهد، بلکه ذهنتان را نیز زیرک تر و چابک تر نگه می دارد و احتمال بروز بیماری هایی مانند آلزایمر را کاهش می دهد.
به آموزشگاه های معتبر بروید و در کلاس هایی مرتبط با رشته ی تحصیلی و یا کلاس هایی که به آن ها علاقه دارید، ثبت نام کنید. ممکن است یک مهارت جدید در سال جدید، درهایی از موقفیت را به روی شما بگشاید.
یکی یا همه ی موارد گفته شده در بالا را انجام دهید تا سال جدید یکی از بهترین سال های عمرتان باشد. با انجام این کارها چه چیزی از دست می دهید؟ هیچ چیز؛ دقیقاً هیچ چیز!

4

2 thoughts on “سال جدید یک سال خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*