شش نکته برای مراقبت از موهای بلند

 در این مطلب به بررسی شش نکته برای مراقبت از موهای بلند می پردازیم

۱٫ از وسایل داغ استفاده نکنید
شما ممکن است با داشتن موهای زیبا، بخواهید هر روز یک مدل به آن ها بدهید. اما کاری که می کنید، این است که انتهای مو های خود را می سوزانید و به مو های خود آسیب می زنید. اگر واقعاً می خواهید موهای خود را بلند و سالم نگه دارید، باید کمی از وسایل داغ دست بکشید. برای استفاده ی روزانه از اطوی مو و بابلیس، از یک اسپری محافظت کننده در برابر حرارت نیز استفاده کنید.
۲٫ نرم کردن و حالت دادن عمیق را فراموش نکنید
هر شب از نرم کننده استفاده کنید و آن را فقط به انتهای مو نزنید، بلکه ریشهای مو را نیز با آن بپوشانید.
۳٫ ماهی یک باز از ماسک های مو استفاده کنید
هاهی یک بار از ماسک مو استفاد کنید، مخصوصاً وقتی که موهایتان رنگ شده است یا خیلی در معرض نور خورشید قرار دارد. همچنین، می توانید از مراکز زیبایی نیز بخواهید که این درمان ها را انجام دهند.
۴٫ بطور منظّم موهایتان را مرتب کنید
وقتی موهای بلند دارید، دلتان نمی خواهید که ذرّه ای از آن را کوتاه کنید. اما مرتب کردن و کمی کوتاه کردن موها، باعث سلامت و زیبایی موی شما می شود. بنابراین، تردید نکنید و حداقل هر شش یا هشت هفته یک بار، سری به آرایشگر خود بزنید.
۵٫ از ویتامین ها استفاده کنید
اگر می خواهید رشد موهایتان سریع تر باشد، از ویتامین هایی مانند بیوتین که برای افزایش رشد مو و ناخن مفید هستند، استفاده کنید.
۶٫ شستن روزانه ی مو با شامپو را فراموش کنید
آیا می دانستید که شستن هر روزه ی موها با شماپو، باعث خشک شدن آن ها می شود؟ شستن روزانه ی مو با شامپو را فراموش کنید و موهای خود را حداقل دو روز یک بار بشویید. اگر ریشه ی موهایتان در این دو روز چرب شد، از شامپوهای مخصوص موهای خشک استفاده کنید.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*