لباس توردار

لباس توردار

در این مطلب از یک متخصص مد به یکی از پرکاربردترین بخش های لباس که اکثر طراحان لباس ازش استفاده می کنن و میشه باهاش بسیار جذابیت موزیانه و زیرکانه ای ایجاد کرد صحبت کنم . استفاده از تور در لباس از سال های خیلی قبل رواج داشته و اگر توش زیاده روی نشه میتونه طراح رو به خلق یک اثر منحصر به فرد برسونه…وقتی از تور استفاده میشه اولین چیزی که به ذهنم میرسه به طراح لباس اجازه داده شده که روی سطح زیبای یک بدن دیدنی نقش و نگاری رو طراحی کنه…یک ظرف اب زلال رو تصور کنید که می تونید روش نقاشی زیبایی رو خلق کنید چقدر می تونه ارامش بخش و زیبا باشه ؟ بدن زیبای شما اینجا جایگزین زیبایی و پاکی و زلالی اب هستش … یک تور که می تونه سایه ای از بدن زیبا شما رو طوری نشون بده که بیننده با دیدن طرح های زیبای لباس در کنار سایه ای از بدن زیبا محو تماشای ترکیب این زیبایی بشه…

لباس توردار رسمی و لاکچری

اگر همیشه ایونت های فشن یا مد رو دنبال کرده باشید خواهید دید که در بیشتر مراسم و جشن های بزرگ دنیا مشهورترین استایلیست های دنیا برای مشتری های لاکچری خودشون از ایده های مختلف تور دار استفاده می کنن به طور مثال تصویر زیر رو که مربوط به خواننده زیبا و دوست داشتنی خانم Taylor Swift هست رو ببینید. نقش و نگار زیبای روی تور با بکگراندی از بدن ظاهری بسیار زیبا رو به چشمامون هدیه کرده.. دیدن این طرح ها از نزدیک تر میتونه ساعت ها ادم رو مشغول تماشای هر نقش و نگار کنه . در تصویر چهارم هم می تونید نمونه دیگری از این ایده رو ببینید که اون هم با استفاده از نقش ها و طرح های مشکی زیبایی خاصی رو ایجاد کرده …. میون حرف های خودم از حق نگذریم چقدر تو تصویر چهارم کفش زیبایی پوشیده خیلی خوش مدل و جذابه وسط این همه داستان من یهو محو تماشای مدل کفشش شدم D:

به طور مثال تصویر زیر رو که مربوط به خانم Stella Maxwell یکی از مدل ها و انجل های ویکتوریا سیکرت هستن رو ببینید لباسشون واقعا خاص و زیباست هم بخشی از کمر زیبا و خوش مدل رو تو دید قرار دادن هم با ادامه دادن تور در قسمت پایین لباس یک رسمیت و سنگینی خاصی رو به لباس دادن … این استایل هم جسارت و زیبایی دخترانه خاصی داره و هم با طراحی خاصی که در قسمت پایین داره سنگینی و رسمیت زنانه ای رو به وجود آورده … وقتی که راه میره تور با حرکت باد تکان های خاصی به خودش میده و انگار که تور یک ساقدوش و همراه کننده برای این لباسه و بهش اوباهت خاصی میده . انگار که شخصی با دو بادیگارد وارد یک مجلس شده … با حرکت شخص این لباس لحظه ای پاها رو پشت تور نازک پنهان و زیبا در دید قرار میده و لحظه ای دیگر پاهای برهنه با جسارت و زیبایی تمام خودشون رو به رخ می کشن.

تصویر زیر مربوط به خانم Bella Hadid که یکی از مدل های مشهور آمریکایی هستن رو ببینید لباسشون واقعا زیباست … مخصوصا با بدن زیبایی که دارن این جذابیت دو چندان شده …. طرح های این لباس طوری رو بدن ایشون نقش بسته که واقعا دیدنش برای مردان دیوانه کننده و خطرناک هستش …میشه این لباس زیبا رو در یکی از زیباترین لباس هایی که تو مجموعه های این چند ساله گذشته دیدم دسته بندی کرد و قرار داد …. همیشه وقتی بحث تور میشه اولین چیزی که به ذهن افراد میرسه لباس عروس یا لباس های عروسکی خاص هستش ولی همین طور که مشاهده می کنید با استفاده درست و دقیق از این ایده ها میشه هنرنمایی کرد و لباس فوق العاده ای رو خلق کرد .

شاید شما دوست نداشته باشید که تا این حد بدن زیباتون تو دید باشه میشه از این زیبایی و هنر تو سبک های پوشیده تر هم استفاده کرد به طور مثال تصویر زیر رو ببینید یه کار بسیار زیبا و شلوغ که یک سایه بسیار کم از بدن زیبا رو می تونید توش ببینید که شبیه یک پارچه رنگ بدن دیده میشه …. ولی باز چیزی از یک لباس با طرح و نقش و نگار فوق العاده کم نمیکنه و میشه واقعا با این لباس در یک مهمانی درخشید و خیره کننده بود . تصویر دوم رو ببینید واقعا مجذوب این لباس شدم خیلی اشکال هندسی جالب و زیبایی داره و با مدل چاکداری که پاهای زیبا رو به نمایش میذاره ادم رو دیوونه و مجذوب خودش میکنه .

می تونید از مدل های پوشیده تر هم استفاده کنید مثلا از این ایده در بخش های استین یا شونه ها استفاده کنید که باز هم زیبایی فوق العاده ای براتون ایجاد میکنه .. میتونید در چند تصویر زیر ایده های مختلف از این سبک رو مشاهده کنید و برای خودتون نقشه بکشید و ازش برای یک مهمانی یا یک استایل در مراسمی خاص استفاده کنید .

دامن توردار

یک ایده زیبای دیگر در این سبک استفاده از دامن های تور دار هستش که می تونه خیلی زیبا و جذاب باشه .  بیشتر مدل لباس هایی که براتون تو این مطلب جدا کردم مشکی بود میتونید از رنگ های دیگر هم استفاده کنید ولی واقعا حیف میشه رنگ تیره میتونه خیلی بهتر رنگ پوست بدنتون رو نشون بده و طرح های تیره روی لباس خیلی زیباتر در دید قرار می گیرن . در تصویر زیر ببینید چقدر دامنش زیباست و چه ست زیبایی شده .

 

می تونید از حریر یا تور ساده هم استفاده کنید و اگر دوست ندارید کار شلوغ یا پر طرح داشته باشید می تونید لباس هایی شبیه تصویر زیر انتخاب کنید و در عین سادگی خیلی جذاب و سر سنگین باشید .در تصویر زیر تو قسمت بالا با ترکیب حریر و پارچه یک نقش زیبا به وجود اومده که در کنار سادگی طرح ، یک لباس بسیار شیک و سنگین رو خلق کرده . یک استایل بسیار خانومانه و سنگین و جذاب …یا اگر دوست دارید تو بخش دامن یا پایین تنه از این ایده به صورت خیلی ساده و بدون طرح استفاده کنید می تونید از دو تصویر بعدی هم ایده های خوبی بگیرید . من بیشتر از مدل لباس هایی که در بالا قرار دادم خوشم اومد البته خوب این موضوع کاملا سلیقه ای و شخصی هستش بستگی به شما داره که بخوایین چقدر تو این سبک لباس ها وارد بشید و ازشون خوشتون بیاد.

 

شلوار توردار

استفاده از تور در شلوار هم خیلی جاها دیده شده و می تونه ترکیب خوب و راحتی باشه … میتونید چند نمونه در تصاویر زیر مشاهده کنید .می تونید شلوار با مدلی شبیه تصویر اول رو با یک نیم تنه زیبا ست کنید و یک ترکیب خیلی شیک باهاش بسازید . تصاویر زیر رو ببینید مثلا مدل شلوار در تصویر اول می تونه براتون یک استایل بسیار مدرن و جذاب رو ایجاد کنه …. یک خانم جذاب و مدرن که سایه ای از پاهای زیباش قرق در طرح و نقش و نگار شده …. این طرح بیشتر چشم بیننده رو در میاره تا پاهای زیباش رو تصور کنه و یک جذابیت و جنون خاصی رو ایجاد میکنه که بسیار زیبا و خطرناک می تونه باشه 🙂 در تصویر دوم هم می تونید همچین سبکی رو مشاهده کنید … یکی از مسائل مهم تو استفاده از این سبک لباس ها انتخاب لباس زیر مناسب هستش چون حتما سایه ای از لباس زیر مشخص میشه باید از رنگ بندی استفاده کنید که به رنگ لباستون بیاد و تضاد بدی رو ایجاد نکنه … مثلا اگر لباستون سفید هستش از لباس زیر با تونالیته روشن و سفید استفاده کنید نه یک شورت مامان دوز قهوه ای که پدر این استایل رو در بیاره D: :))

 

البته شلوار هایی با همچین طراحی برای ساحل و کنار دریا هم خیلی استفاده میشن که فکر می کنم قبلا هم بهش در مطلب استایل کنار دریا و اب بازی اشاره کرده بودیم ولی چون واقعا طرح و نقش و مدل زیبایی داشتن دوست داشتم از اینجا هم بهش اشاره کنیم .. البته بستگی به خودتون داره می تونید شلوار با مدلی شبیه تصاویر بالا رو با یک نیم تنه زیبا ست کنید و یک ترکیب خیلی شیک باهاش بسازید قرار نیست که فقط ازش تو ساحل استفاده بشه D: (: خوب بازدید کنندگان محترم یک متخصص مد بیشتر از این وقت گرانبهاتون رو نمی گیرم امیدوارم که از این مطلب از یک متخصص مد لذت برده باشید و امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید .

 

 

13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*