نکات کلیدی برای حفظ سلامت و زیبایی مو

نکات کلیدی برای حفظ سلامت و زیبایی مو
با توجه به اینکه سلامت و زیبایی مو از اهمیت زیادی برخوردار است لذا توجه به آن حائز اهمیت بسیاری می باشد. عوامل بسیاری بر رشد مو تاثیرگذار می باشد که از آن جمله وراثت، سن، رژیم غذایی، سلامت فرد و پوست او می باشد. در زیر توجه شما را به نکاتی در زمینه مراقبت از مو جلب می نماییم.
۱-    برای داشتن موهایی سالم و زیبا پس از استحمام هیچگاه موهای خود را کاملاً خشک ننمایید و در صورت استفاده از سشوار آن را بر روی کمترین درجه قرار دهید

133940584
۲-    در زمانی که موها خیس هستند تنها از شانه های دندانه درشت برای شانه کردن موهایتان استفاده نمایید
۳-    انتخاب شامپو از دیگر مواردیست که باید به آن توجه نمایید، به همین منظور جنس موهای خود را شناسایی نموده و بر اساس آن شامپو را انتخاب نمایید. همچنین به طور سالانه شامپوی خود را تغییر دهید

شامپو و ویتامینه
۴-    از ماسک ها و ویتامینه های مو استفاده نمایید
۵-    روزانه موهای خود را ماساژ دهید. این امر موجب جریان یافتن خون و در نتیجه رشد بهتر موهای شما می گردد. ترجیحاً این کار را قبل از استحمام انجام دهید و فرایند ماساژرا درحدود ۳-۲ دقیقه ادامه دهید.
۶-    استفاده از روغن هایی مانند: زیتون، کرچک، دانه انگور، بادام تلخ و رز ماری از جمله مواردیست که موجب تقویت موها شده و استحکام و رشد آن ها را افزایش می دهد. در صورت استفاده از روغن های طبیعی بر پوست سر، پس از گذشت ۳۰ دقیقه، سر خود را با شامپو بشویید.

روغن نارگیل برای مو
۷-    استفاده از میوه ها و سبزیجات تازه را از خاطر نبرید
۸-    استفاده از ویتامین های آهن و منیزیم نیز به رشد موهای شما سرعت می بخشد.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*