هفت نشانه ی داشتن یک رابطه ی سالم

هفت نشانه ی داشتن یک رابطه ی سالم
در این مطلب از سایت یک متخصص مد به چند نشانه و نکته درباره یک رابطه سالم و خوب اشاره می کنیم که امیدوارم مورد توجه شما قرار بگیرد. بعضی اوقات که ما از یک رابطه ی بد خلاص می شویم نمی توانیم یک رابطه ی خوب را تشخیص دهیم. آیا احساس عصبانیت دارید نسبت به شخص جدید؟ آیا مطمئن نیستید که این یک رابطه ی خوب و سالم است؟اکنون ۷ نشانه از یک رابطه ی سالم را عنوان می کنیم.
این ۷ نشانه روش هایی هستند که می توانید مطمئن باشید شما در یک رابطه ی خوب هستید.


۱٫    شما قادر هستید زمانی را دور از هم بگذرانید

شما قادر هستید زمانی را دور از هم بگذرانید
زوج هایی که نمی توانند زمانی را دور از هم بگذرانند به یکدیگر وابستگی عمیقی دارند. اگر چه به نظر رومانتیک می آید ولی قطعا سالم نیست.
برای اینکه یک رابطه ی سالم داشته باشید، شما و طرفتان بایستی این توانایی را داشته باشید بعضی مواقع از هم دور باشید.عشق این نیست که محتاج داشتن او در زندگی خود باشید، عشق یعنی آن شخص را در زندگی خود بخواهید.
اگر شما و عشقتان بتوانید زمانی را دور از هم بدون احساس گناه  بگذرانید ، و بدون احساس حسادت نسبت به شخص دیگر، پس شما یک رابطه ی سالم دارید.
۲٫    شما احترام متقابل نسبت به هم دارید
هر چقدر هم تاکید کنم که احترام متقابل گذاشتن اهمیت دارد، کم است. سالها برایم گذشت تا این درس را یاد گرفتم.
اگر شما و عشقتان واقعا احترام متقابل به هم بگذارید ، این نشانه ی یک رابطه ی سالم است. شما بایستی به احساسات یکدیگر،اعتقادات، نقطه نظرات، و از همه مهمتر مانند احترام به غریبه ها،به هم احترام بگذارید.
یک شخص خیلی باهوشی را می شناختم و احترام خیلی زیادی برای هوش و ذکاوتش قائل بودم. اما متکبر بود و خیلی زود کاری می کرد که آدمهای اطرافش از اینکه به اندازه ی او تحصیلات و علم ندارند، احساس حماقت کند. این موضوع خیلی مهم است با همچین شخصی هرگز نمی توان احساس آرامش داشت .احترام متقابل برابر یک رابطه ی سالم است.
۳٫    شاد هستید

شاد هستید
یکی از آسان ترین نشانه هایی که گویای این است که شما در یک رابطه ی سالم هستید ، احساس کنید شاد هستید.
اگر شما وقتی از خواب بیدار می شوید احساس نشاط می کنید و دوستانتان متوجه تغییر زیادی در روحیه شما شده اند ومی گویندکه بهتر شده اید، پس شما در یک رابطه ی سالم هستید.خوشحالی یکی از نشانه های رابطه ی سالم است.

۴٫    ارتباط آزاد وجود داشته باشد
اگر شما و طرف مقابل به راحتی بتوانید در مورد احساستان،گذشته، وچیزهایی که نگرانتان می کند، صحبت کنید،پس شما در رابطه ی سالم هستید. شما نبایست همیشه با هم موافق باشید، حتی لازم نیست هرچه را که عشقتان می گوید دوست بدارید.
نکته اینجاست که اگر شما و عشقتان به راحتی ،و با احترام ، با یکدیگر بتوانید صحبت کنید؛در نتیجه شما در یک رابطه ی سالم هستید.

۵٫    یکی از بزرگترین نشانه ها که شما در رابطه ی سالم هستید این است که باهم راحت باشید.
شما و عشقتان باید بدانید که هستید،با کسی که هستید راحت باشید، و بتوانید این حس راحتی را به اشتراک بگذارید. از این حس راحتی کمی فراتر بروید. مثلا می توانید به او زنگ بزنید وقتی سرما خورده ایدو در توالت در حال استفراغ کردن هستید؟ او بالا ی سرت خواهد آمد و از تو مراقبت خواهد کرد؟ آیا شما با او در زمانهای هم خوب و هم بد راحت هستید؟ اگر شما روز بدی داشتید و اعصابتان بهم ریخت، آیا به اندازه کافی با او  راحت هستید که آن روی خود را به او نشان دهید؟
اگر بله، پس شما در یک رابطه ی سالم و خوب هستید.
۶٫    شما می توانید با هم بحث کنید
رابطه همیشه مثل رنگین کمان زیبا نیست . در یک رابطه بودن یعنی شما گاها در بحث و مجادله باشید. یکی از بهترین نشانه هایی که شما در یک رابطه سالم هستید این است که توانایی بودن در بحث با یکدیگر را دارید.
شخصی را می شناختم که با همسر خود این مشکل را داشت و همیشه باید مراقب رفتارش با او می بود. حتی طاقت کمی بحث را نداشتند و بحث کوچک را یک جنگ و دعوای بزرگ تصور می کردند و از او می خواست که دیگر بحثی نباشد.
این یک روش وحشتناک زندگی است. شما نمی توانید در جایی که از بحث و گفتگو می ترسید در یک رابطه ی خوب بسر ببرید.
اگر در بحث و گفتگو با عشقتان راحت هستید و می توانید بعد از آن بدون حس تهدید عاطفی با هم ادامه دهید، نشانه این است که در یک رابطه ی سالم بسر می برید.
۷٫    به هم اطمینان کنید

به هم اطمینان کنید
اطمینان داشتن یکی از مهمترین قسمتهای یک رابطه است، و می تواند شما را بسازد یا بشکند.اگر به طرف خود با تمام وجود و عواطفتان اطمینان کنید، او هم متقابلا به شما اطمینان می کند، در این صورت شما در یک رابطه ی کاملا سالم بسر می برید.
فراموش نکنید شما باید بتوانید خودتان باشید 🙂

4

1 thought on “هفت نشانه ی داشتن یک رابطه ی سالم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*