چند نوع مدل موی کوتاه و زیبا

چند نوع مدل موی کوتاه و زیبا
هر زمان و هر فصلی که دلتان بخواهد، می توانید موهای خود را کوتاه کنید. موهای کوتاه خیلی راحت می تواند ظاهر شما را از حالت یکنواخت خارج کند.
اگر برای موهایتان همیشه از مدل دُم اسبی استفاده می کنید، شاید لازم باشد تجدید نظر کنید. کوتاه کردن موها به راحتی و خیلی سریع می تواند کلّ ظاهر شما را تغییر دهد.
اگر خیلی مایل به کوتاه کردن نیستید، با کلیپس زدن و جمع کردن موها در بالای سر، حالت کوتاه موها را برای خود شبیه سازی کنید. در فضای مجازی نیز منابع مختلفی مانند سایت یک متخصص مد وجود دارد که بوسیله ی آن ها می توانید مدل دلخواه خود را پیدا کنید.
مدل pixie cut  
مدل pixie cut

اگر واقعاً به دنبال ظاهری جسورانه هستید، هیچ چیز بهتر از مدلpixie cut  نیست. پس از سال ها داشتن موهای بلند، این مدل خیلی رها کننده است. طوری که گویی بار زیادی را از روی شانه هایتان برداشته و به شما اجازه ی امتحان مدل های بیشتری را می دهد.
مدلpixie cut  تقریباً برای هر فُرم صورتی مناسب است، مخصوصاً برای افرادی که صورتشان گِرد است. چون باعث می شود صورتشان کشیده نشان دهد.
مدلpixie cut  همچنین باعث می شود چشم هایتان برجسته تر نشان دهد. دلیل محبوبیت این مدل در خانم های مسن تر این است که همه ی اعضای صورت را کشیده نشان می دهد. موهای بلند باعث می شود که صورت کمی افتاده به نظر برسد، ولی تأثیر موهای کوتاه دقیقاً برعکس است.
pixie cut برای موهای فِر
این مدل برای خانم هایی که موهای صاف یا تاب دار دارند، بهترین گزینه است. اگر موهای شما خیلی خیلی فِر است، ممکن است به جای این مدل به مدل afro برسید. اگر موهای فِری دارید که همیشه آن ها را صاف می کنید، می توانید از مدل pixie cut استفاده کنید.
اگر موهایتان را هفته ای دو یا سه بار موهایتان را صاف می کنید، باید بدانید که این کار آسیب های فراوانی به موهای شما می زند. اگر واقعاً موهای صاف را دوست دارید، باید آن ها را کوتاه کنید. هر چقدر موها بلند تر باشد، آسیبی که به آن ها می رسد بیشتر است. وقتی که موهایتان کوتاه است، هر چقدر که دلتان بخواهد می توانید موهایتان را صاف کنید و سپس، بخش آسیب دیده ی موها را کوتاه کنید.
به یاد داشته باشید که به حداقل ۹ سانتی متر مو نیاز دارید تا اطوی مو بتواند آن را بگیرد.
اگر صورت کشیده ای دارید، باید قبل از کوتاه کردن موهایتان به این مدل، خوب فکر کنید. چون این مدل صورت را کشیده تر می سازد، قبل از انجام هر کاری باید صورت خود را خوب بررسی کنید.
نگهداری مدل pixie cut  
نگهداری مدل pixie cut

نگهداری این مدل کمی سخت است. هنگامی که موهای شما کوتاه است، کوتاهیَش برای مدّت کمی است و خیلی سریع رشد می کند. به همین دلیل، باید یک برنامه ی منظم برای رفتن به آرایشگاه داشته باشید.
در این مدل، موها خود به خود چتری می شوند. شما می توانید آن ها را به سمت پایین یا به یک طرف شانه کنید.
هنگامی که در مود یک ظاهر دراماتیک هستید، می توانید موهایتان را دیزل پسرانه مدل دهید. دو طرف سر را به سمت پایین و جلو و بالای سر را به سمت بالا بدهید.
برای ظاهری زیباتر می توانید جلوی موها را به سمت بالا و سپس به سمت عقب ببرید. برای آسان کردن کارتان از یک اطوی مو برای صاف کردن و حالت گیری راحت تر موها استفاده کنید.
نوعی دیگر از این مدل
اگر به دنبال ظاهری جذّاب تر هستید، می توانید مدل undercut pixie را امتحان کنید.
ظاهر مو در این مدل بسیار مهم است. شما می توانید ظاهرتان را با تغییر محصولاتی که برای موهایتان استفاده می کنید، تغییر دهید. برای داشتن موهای مات می توانید از داکس و برای داشتن موهای برّاق می توانید از نیترو یا واکس مو استفاده کنید.
برای داشتن موهایی آشفته می توانید از موس استفاده کنید. این یک راه آسان برای داشتن ظاهری زیباست. بعضی از بخش های مو را به سمت بالا و بعضی دیگر را به سمت پایین بگذارید تا صورتتان را قاب بگیرد.
با استفاده از یک ژل مو نیز می توانید کلّ موها را به سمت عقب بدهید. اگر موهایتان نازک است، با استفاده از یک سشوار و یک برُس لوله ای، موهایتان را صاف کنید و سپس، به سمت عقب بدهید.
مدل Bob
مدل Bob

اگر برای مدل pixie cut آماده نیستید یا فکر می کنید که برای فُرم صورت شما مناسب نیست، مدل bob گزینه ی خوبی است. این مدل بسیار تطبیق پذیر است و به راحتی می توان آن را حالت داد. از طرف دیگر، رشد مو در این مدل به اندازه ی مدل pixie cut ناخوشایند نیست.
انواع مختلفی از مدل کلاسیک bob وجود دارد و برای هر شخصی، یک استایل خاص وجود دارد. پس، بگذارید نوع موها و شکل صورت شما راهنمایتان باشد.
انواع Bob
اگر مدل bob را در نظر دارید، انواع مختلف آن را بشناسید. در مدل A-line bob پشت موها کوتاه تر است و زیر موها به سمت گردن انحنا دارد.
مدل graduated bob نیز مانند مدل A-line است، با این تفاوت که در این مدل پشت موها لایه لایه و پله ایست. معمولاً این مدل کوتاهتر از مدل A-line است و از پشت شبیه مدل pixie cut و از جلو شبیه A-line به نظر می رسد.
مدل Asymmetrical bob یا bob نامتقارن در چند سال اخیر خیلی پُرطرفدار شده است. در بعضی موارد، قسمت پشت این مدل پُرپشت است و در بعضی موارد این طور نیست. مهم ترین ویژگی این مدل این است که یک طرف بلندتر از طرف دیگر است.
این مدل هم می تواند زیبا شود و هم درهم و برهم. بنابراین، باید به یک آرایشگر ماهر و باتجربه مراجعه کنید.
انتخاب مدل مناسب Bob
انتخاب مدل مناسب Bob

اگر صورت شما کشیده است، اندازه ی موها باید تا چانه باشد و جلوی موها چتری باشد. چتری یک گزینه ی بدیهی برای کسانی است که پیشانی بلندی دارند. با صورت کشیده، موها نه باید خیلی بلند باشند و نه خیلی کوتاه. تا چانه بهترین اندازه است.
اگر صورت شما گِرد است، دو طرف موها نباید خیلی پُرپشت باشد. موهایتان را صاف و اندازه اش را تا زیر چانه تان نگه دارید. همچنین باید از چتری نیز دوری کنید. برای یک صورت پهن، از مدل های یکطرفه استفاده کنید. با این کار چهره ی شما کشیده تر می شود.
اگر موهایتان نازک است، مدل graduated bob برای شما بهترین گزینه است.
اگر موهایتان تاب دار است، زیر موها را یکدست کوتاه کنید. هر وقت هم که خواستید می توانید موهایتان را صاف کنید، ولی بهترین استایل با بافت طبیعی و تاب دار موهایتان به دست می آید. یک اندازه بودن کلّ موها مرتب کردن و استایل دادن را برایتان آسان تر می سازد.
اگر موهایتان فِر است، از مدل های بلند bob استفاده کنید. این گونه، وزن خود موها باعث می شود که به سمت پایین کشیده شوند و کمتر پُف کنند.
مدل دادن Bob
اندازه ی مناسب نیازی به مدل دادن زیاد ندارد. اگر کمی تغییر می خواهید، چتری یکطرفه را امتحان کنید یا بعضی از بخش های مو را به سمت عقب شانه کنید تا در ظاهرتان جاذبه ایجاد شود.
اگر موهایتان یکنواخت و خسته کننده به نظر می رسد، انتهای موهایتان را اطو بکشید. با استفاده از بابلیس، انتهای موها را به سمت داخل، بیرون و یا پایین جهت بدهید. چند دقیقه کار با اطوی مو می تواند استایل و جذّابیت فراوانی ایجاد کند.
اگر موهایتان همیشه صاف و به سمت پایین است، پس از شستن موها با استفاده از یک برس لوله ای و یک سشوار، موهایتان را به سمت عقب برس بکشید. هنگام سشوار کشیدن، یک طرف را با برس به سمت عقب شانه کنید و سپس، کار خود را با سمت دیگر شروع کنید.
با سشوار کشیدن تنها، کار آن گونه که باید نمی شود. ولی با عقب دادن ریشه ی موها و استفاده از سشوار، در واقع به موهایتان حجم می دهید. پس از حجم دادن به موها و با استفاده از یک برس، موهایتان را به مدل دلخواهتان در آورید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*