چگونه رنگ موهای خود را از مشکی به بلوند تغییر دهید

چگونه رنگ موهای خود را از مشکی به بلوند تغییر دهید
آیا برای یک تغییر بزرگ آماده اید؟ اگر می خواهید ظاهری روشن تر داشته باشید، رنگ بلوند را انتخاب کنید.
اگر موهای شما قهوه ای ملایم یا روشن است، بلوند کردن کار سختی نیست، اما اگر موهای مشکی یا قهوه ای تیره دارید، کار سختی پیش رو دارید.
موهای خود را با لوازم سفید کننده ی موجود در داروخانه ها نسوزانید. با این کار، بجای بلوند، موهایی با رنگ نارنجی کدویی خواهید داشت.
کمی فرصت بدهید و بگذارید ما شما را برای داشتن موهای بلوندِ یخیِ زیبا راهنمایی کنیم.
تغییر رنگ مو از بلوند به مشکی، راحت تر از مشکی به بلوند است. ایجاد لایه ای از رنگ در قسمت بالایی موها راحت است، اما خلاص شدن از دست کلّ رنگ، داستانی متفاوت دارد. معمولاً بیشتر آرایش گران به شما می گویند که برای انجام این کار، نزد یک حرفه ای بروید و اگر می خواهید موهای خود را در خانه رنگ کنید، فقط از سه پرده از رنگ طبیعی موهای خود استفاده کنید. بنابراین، اگر رنگ موهایتان قهوه ای روشن است، در خانه موهای خود را بلوند کنید. اگر هم موهایتان مشکی است، در خانه، موهای خود را قهوه ای ملایم کنید.
احتمالاً از هم اکنون می دانید که باید نزد یک حرفه ای بروید. اما اگر صبور باشید و موهای آراسته ای داشته باشید، می توانید به ظاهر دلخواه خود دست یابید.
موارد اولیه
اولین مورد، یادگیری استفاده از رنگ مو است. بطور کلّی، ده درجه ی رنگ وجود دارد. البته، هنگام خرید رنگ، ممن است با صدها اسم رنگ مواجه شوید، اما آن ها فقط پرده هایی از این ده درجه ی رنگ هستند. درجه ی یک، مشکی است و درجه ی ده، بلوند پلاتینیوم. بهتر است تصویری از درجه ی رنگ موهایتان و درجه ی رنگ دلخواهتان داشته باشید.
اگر شما به آرایشگاه رفته و به آرایشگر خود بگویید که می خواهید از درجه ی یک به درجه ی ده بروید، قطعاً به شما جواب منفی خواهد داد. شما می توانید این کار را طی یک فرآیند ساده انجام دهید. هنگامی که می خواهید رنگ موهای خود را از مشکی به بلوند تغییر دهید، باید رنگ ها را از مشکی به قهوه ای، از قهوه ای به نارنجی، از نارنجی به زرد و از زرد به سفید تغییر دهید.
تصمیم

چگونه رنگ موهای خود را از مشکی به بلوند تغییر دهید

چگونه رنگ موهای خود را از مشکی به بلوند تغییر دهید

چون این یک فرآیند بزرگ است، ممکن است به موهایتان آسیب بزند. اگر موهایتان وضعیت خوبی دارد، می تواند این تغییر را به سلامت پشت سر بگذارید. اما اگر کارهای زیادی با موهای خود کرده اید، سریعاً دست نگه دارید.
اگر موهایتان آسیب دیده است و واقعاً دلتان می خواهد موهای بلوند یخی داشته باشید، باید موهای خود را کوتاه کنید. چون اگر هم این فرآیند را درست انجام دهید، این رنگ با موهای شکسته و شاخه شاخه ی ریخته روی شانه هایتان به هیچ وجه زیبا نخواهد بود.
پس، واقع بین باشید و تصمیم درست را اتخاذ کنید و شتاب زده عمل نکنید. چون این یک تصمیم بزرگ است.
منابع
اگر واقعا تصمیم به انجام این کار دارید، سری به یک فروشگاه لوازم آرایشی بزنید. دقت کنید که وسیله ی درست را انتخاب کنید. چون ممکن است پول خود را صرف وسایلی کنید که برای این کار مناسب نباشند.
اگر موهایتان را مشکی رنگ کرده اید، از یک پاک کننده ی رنگ مو استفاده کنید.
به موهای خود استراحت دهید
پس از پاک کردن رنگ مشکی، احتمالاً با یک رنگ قرمز روبرو خواهید شد. شما باید پس از اعمال پاک کننده، به موهای خود استراحت دهید.
اگر رنگ با موجود مشکلی ندارید، بگذارید همان گونه بماند. اما اگر واقعاً از این رنگ بدتان می آید، از یک رنگ موقّت مشابه برای کم کردن شدّت آن استفاده کنید.
به موهای خود محلول پروتئین ( که در فروشگاه لوازم آرایشی موجود است) بزنید و دو هفته ای به موها استراحت بدهید.
از رنگ قزمر خلاص شوید
2

پس از استراحت دادن به موها، یک روشن کننده ی دابِل خاکستری تهیه کنید. ما مطمئن هستیم که شما این مرحله ی خاکستری کردن را لازم دارید. پس هر روشن کننده ای را انتخاب نکنید. چیزی که شما به دنبال آن هستید، قطعاً عبارت ” drabbing” را روی بطری خود دارد. “Wella” و “Clairol” در این زمینه معروف هستند.
از نظر تکنیکی، شما می توانید تمام آن ده مرحله را با یک روشن کننده ی سریع، طی کنید. اگر موهایتان خیلی کوتاه است، می توانید با آسیب ناشی از این کار کنار بیایید. اما اگر می خواهید موهای بلند خود را بلند نگه دارید، این فرآیند را به آرامی انجام دهید.
اگر می خواهید راه آهسته را انتخاب کنید، برای روشن کننده از اکسیدان حجم ۲۰ استفاده کنید ( برای روش سریع تر می توانید از اکسیدان حجم ۴۰ استفاده کنید). اکسیدان و روشن کننده را با هم ترکیب کنید و بگذارید به مدت یک ساعت روی موهایتان باقی بماند. پس از یک ساعت، موهای شما یک یا دو درجه روشن تر می شود. با هر بار استفاده از این ترکیب، موهایتان یک درجه روشن تر می شود. پس، این کار را ادامه دهید. بهتر است بین هر بار استفاده، چند روز به موهایتان استراحت دهید.
سالم نگه داشتن مو
شما نباید از کراتین و پروتئین موهای خود غافل شوید. بنابراین، سعی کنید پس از هر فرآیند، از این محلول ها استفاده کنید تا موهای خود را تا جای ممکن سالم نگه دارید.
فرآیند وقت گیری به نظر می رسد، اما نه وقت گیر تر از انتظار برای رشد مو ها پس از این که با اعمال سریع تغییرات، موهای خود را سوزاندید.
علاوه بر سالم نگه داشتن مو، یکی دیگر از مزایای تغییر رنگ آهسته این است که به راحتی می توانید تصمیم بگیرید که تا چه میزان می خواهید موهایتان روشن شود.
مانند خیلی چیزها در زنگی، این فرآیند نیز با نزدیک شدن به آخر خود آن گونه که انتظار می رود، نتیجه نمی دهد. هنگامی که به درجه ی هشت می رسید، ترکیب شما پس از هر بار استفاده، تغییر کمتری ایجاد می کند.
اگر حس کردید موهای بلوند جدیدتان دیر به دیر چرب می شود و به نوعی، غیر طبیعی شده است، فاصله ی بین شستشوی موهای خود را بیشتر کنید. چون با انجام تغییر رنگ، کمی موهای خود را خشک کرده اید. در ضمن، از شامپوهای مخصوص موهای خشک نیز می توانید استفاده کنید.
رنگ خود را کامل کنید
هنگامی که به رنگ دلخواه خود رسیدید، به آن toner اضافه کنید. برای از بین بردن زردی، از toner های پایه بنفش یا پایه آبی استفاده کنید. این رنگ ها زردی را خنثی کرده و موهای شما را بلوندِ پلاتینیومِ واقعی می کنند.
دقت کنید، toner همان رنگ مو نیست و درجه ی رنگ مو را تغییر نمی دهد. بلکه فقط شدّت رنگ را تغییر می دهد. پس اگر می خواهید موهایتان بیشتر بلوند یخی باشد، از toner برای از بین بردن رنگ های آبی، بنفش، قرمز، نارنجی و بطور کلّی هر رنگی که در موهای شما خودنمایی می کند، استفاده کنید.
چگونه این بلوند یخی زیبا را حفظ کنید

سالم نگه داشتن مو

چگونه این بلوند یخی زیبا را حفظ کنید

شما برای رسیدن به این رنگ خیلی تلاش کردید. اما متأسفانه این رنگ برای همیشه باقی نمی ماند. داشتن موهای بلوند پلاتینیوم، تلاش فراوانی برای نگه داری نیاز دارد. بنابراین، سعی کنید هر سه هفته یک بار دستی به سر رو روی موهای خود بکشید.
هنگامی که موهایتان شروع به زرد شدن کرد، وحشت نکنید! چون toner به تدریج در حال محو شدن از موهای شماست. شاید هم تصمیم بگیرید که toner مورد نظرتان را در حجم زیاد تهیه کنید. این اشتباه را نکنید و موهای خود را دوباره رنگ نکنید. رنگ مو، بیشتر از toner به مو ها آسیب می زند. پس از همان toner که در ابتدا استفاده کردید، استفاده کنید.
علاوه بر toner، ممکن است دوباره موهایتان به رنگ شدن نیاز داشته باشند. البته که ریشه های موهایتان تیره می شود و باید آن ها را به طور جداگانه مدیریت کرد. اگر موی طبیعی شما قهوه ای ملایم یا روشن است، این کار زیاد سخت نیست. ممکن است کمی آزمون و خطا داشته باشد، اما قابل صرف نظر کردن است.
بهترین راه حفظ این رنگ، پوشش دادن هر سه هفته یک بار ریشه ها است ( فقط ریشه ها! نه بقیه ی مو). سپس از ریشه مو تا نوک آن را با toner بپوشانید.
مراقبت های روزانه
شما همچنین می توانید با استفاده از شامپوها و نرم کننده های ارغوانی، زردی موهای خود را در کمترین حد خود نگه دارید. محصولات بسیاری برای موهای بلوند وجود دارد، پس محصولی را که برایتان مناسب است، انتخاب کنید. مطمئن باشید از کرم هایی که رنگ آبی و ارغوانی دارند، بهترین نتایج را خواهید گرفت.
قبلاً، خانم های مسنّی که موهایی آبی یا ارغوانی داشتند، کم نبودند. این موضوع به خاطر استفاده ی بیش از حد از محصولات ارغوانی روی موهای سفیدِ طبیعی بود. Toner های آبی و ارغوانی بهترین انتخاب برای از بین بردن زردی مو هاست، اما در مصرف آن ها زیاده روی نکنید.
اگر با رنگ زردِ موهای خود مشکل دارید، از محصولات ارغوانی بیشتری استفاده کنید. شاید نیاز باشد به روند روتین شستشو با شامپو و نرم کننده، شستشو با آب خالی را نیز اضافه کنید. همچنین، نگاهی هم به دیگر محصولاتی که استفاده می کنید، داشته باشید. اگر موهای واقعاً روشنی دارید، حتی استفاده از ژل مو نیز می تواند روی موها، لکّه ایجاد کند.
به یاد داشته باشید که برای بلوند کردن موهایتان، کارهای زیادی با آن ها کردید و احتمالاً به آن ها آسیب زده اید. پس مراقب موهای خود باشید. به طور منظم موهای خود را با نرم کننده و دیگر مواد، نرم کنید و به شدّت از استفاده از اطوی مو و سشوار، خودداری کنید.

14

2 thoughts on “چگونه رنگ موهای خود را از مشکی به بلوند تغییر دهید

  1. سلام
    من موهام قبلا n2 گذاشتم موهام بلند شده حالا هررنگی میزارم روشن نمیشه چجوری باید موهامو دکلره کنم ؟یعنی ساقه های تیره ترو اول دکلره کنم؟میشه راهنماییم کنید ممنون

    1. سلام بهتون پیشنهاد می کنم حتما به آرایشگر خوب مراجعه کنید… برای این کار باید اول پایین موهاتون رو دکلره کنید ده دقیقه اخر مواد رو به سایر قسمت موهاتون بزنید … همیشه شاد و سلامت باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*