چگونه عطر مناسبی انتخاب نماییم؟

ppچگونه عطر مناسبی انتخاب نماییم؟
واژه شناسی عطر
خالص: عصاره های خالص و طبیعی و روغن گلها و سایر گیاهان. به عنوان مثال عصاره خالص گل سرخ
رایحه اصلی: وقتی ما رایحه ترکیبی خوشی را احساس می کنیم، به عناصر زیادی در آن پی می بریم. وقتی اولین رایحه خوش پراکنده
می شود، چیزی که شما استشمام می کنید دسته گل نام دارد و وقتی که محو می شود ما با عطر واقعی مواجه میشویم که سومین عامل رایحه ترکیبی می باشد. درست مانند یک سمفونی است، این طور نیست؟

عصاره های خالص و طبیعی و روغن گلها
راز شماره۱: تا زمانی که آخرین (اصلی ترین) رایحه عطری را استتشمام ننموده اید، آن را خریداری نکنید
ادکلن: از ۳ الی ۵ درصد روغن به علاوه الکل و آب تشکیل شده است. ادکلن ها سبک تر و نیروبخش هستند. مانند ادکلن با عصاره مرکبات
ادوتویلت: شامل همان اندازه همان میزان عطر و یا کمی بیشتر، بین ۴ الی ۸ درصد، از ادکلن. ادوتویلت به جای آب، فقط با الکل ترکیب می شود.
ادوپرفیوم: بیشترین میزان عطر، بین ۱۵ تا ۱۸ درصد، را داراست و با الکل ترکیب می گردد. بسیار گران قیمت تر از ادکلن و ادوتویلت است.
پرفیوم: شامل ۱۵ تا ۳۰ درصد عطر است که با الکل ترکیب شده است. به دلیل اینکه با بیشترین میزان عطر ترکیب شده است، بسیار گران تر از ادکلن، ادوتویلت و ادوپرفیوم می باشد.
واژگان دیگری که در زمینه عطر خواهید شنید.

برای خانمها این واژگان شامل: citrus- fresh-floral-oriental-sweet-spice-wood می باشد.
رایحه های عطر آقایان:leather-tobacco-musk- mosses

عطر کردن

راز شماره ۲: بدانید که از کدامیک از خانواده های عطریات بیشتر لذت می برید، شما بیشترین زمانتان را با عطرتان می گذرانید
خانواده عطریات برای خانمها:
رایحه ها بر اساس خصوصیات عطر قالب، دسته بندی می شوند. بیایید ۴ خانواده اصلی را که بیشترین رایحه عطر خانمها را تشکیل می دهند، بشناسیم و آنها را از این طریق که کدامیک را دوست دارید و کدامیک را نمیپسندید، تقسیم نماییم. وقتی شما برای خرید عطری مراجعه می کنید، تفاوت هایی که در عطریات می بینید مربوط به خانواده تشکیل دهنده آن عطر می باشد. ۴ گروه اصلی شامل : عطر گل/شیرین- مرکبات/ میوه ها/ خنک- شرقی/ چاشنی ها- چوب می باشد.
راز شماره ۳: تعدادی عطر از خانواده های مختلف انتخاب نمایید و از هرکدام براساس فصل، موقعیت و شرایط خود استفاده نمایید.

عطرگل/ شیرین، برای طول روز و احتمالاً عطر شرقی/ چاشنی ها برای شب هنگام. در هوای سرد، رایحه های قوی تر می توانند مورد استفاده قرار گیرند، بدون اینکه موجب آزار سایرین شوند. در مقابل، عطرهای ملایم تر در هوای گرم بهتر هستند. تصور کنید که تابستان با عطر چمن تازه و یا بستنی وانیلی چگونه خواهد بود.
Floral (عطر گل):
به دسته گلی شامل گلهای تازه چیده شده بیندیشید. گل رز، میخک، سنبل، بهارنارنج و هرگل و شکوفه ای که در یک چمنزار می روید. Floral به صورت گسترده ای از رایحه های مختلف برای عطر خانمها استفاده می نماید. بسیار مطبوع و شیرین است و به راحتی قابل تشخیص می باشد.

1
Citrus/fruty/fresh (مرکبات، میوه ها، خنک):
پرتقال، لیمو، گریپ فروت و سایر مرکبات. زردآلو، سیب، هلو و …

عطر

Oriental/spicy (شرقی، چاشنی):
وانیل گرم، چاشنی ها و صمغ کاج که تداعی کننده شرق دور می باشند. همچنین عنبر و مشک که بسیار اسرارآمیز هستند.

وانیل

Woody (چوب):
رایحه ای مانند بهارنارنج وفضای هندی

انتخاب یک عطر کامل و خوب:
با توجه به اینکه بدن شما از نظر شیمیایی، ویژگی های منحصر به فردی دارد، ممکن است یک عطر مشخص بر روی پوست افراد مختلف، رایحه های متفاوتی متساعد نماید و این کاملاً بستگی به شخص استفاده کننده دارد. به هرحال عطر در شیشه و کارت تست، رایحه متفاوتی دارد.
راز شماره۴: عطر را ابتدا بر روی یک کارت اسپری نمایید، پس از ۵ الی ۱۰ دقیقه، مجدداً آن را ببویید.

تستر عطر

اگر بازهم از آن خوشتان آمد، فقط و فقط در آن صورت، آن را بر روی پوست خود تست نمایید.
راز شماره ۵: به نوع پوست خود توجه نمایید. پوستتان خشک است، چرب است و یا معمولی؟

هرچه پوستتان خشک تر باشد، عطر زودتر اثرش را از دست خواهد داد، بنابراین پرفیوم برای شما بسیار مناسب تر از ادوتویلت می باشد.
پس از اینکه عطر بر روی پوست نشست، چیزی که بسیار اهمیت دارد، این است که چقدربر روی پوست شما ماندگاری دارد. با توجه به اینکه عطرها از مواد و لایه های مختلفی تشکیل شده اند که موجب دوام عطر در ساعت ها و دقایق می گردد، عطر شما پس از گذشت زمان رایحه متفاوتی پراکنده خواهد کرد. بنابراین برای انتخاب عطر صبر کنید تا عطرتان کاملاً خشک شود.

نوع پوست
راز شماره۶: حس بویایی ما در انتهای روز، و روزهای گرم، قوی تر است، بنابراین خرید عطر را به ساعات پایانی روز موکول کنید تا بتوانید با حس بویایی قوی تری، عطرهای مختلف را ببویید.
راز شماره۷: به طور همزمان از چندعطر استفاده ننمایید.

چگونه از عطر استفاده نماییم؟
اگر از دئودورانتها، لوسیون ها و یا پودرهایی با رایحه قوی استفاده می نمایید، این امر موجب تداخل با عطر شما شده و موجب تغییر بو و ماندگاری کم آن خواهد شد.
راز شماره ۸: وقتی که عطرتان را انتخاب کردید، لوازم آرایش مکمل آن را انتخاب نمایید که به طور کامل با آن هماهنگی داشته باشد و اختلال ایجاد ننماید.
راز شماره ۹: برای بهترین عملکرد، عطرتان می باید بر روی نبض شما زده شود. این قسمت ها شامل: وسط گردن، پشت گوش، داخل مچ دست و پشت زانو و آرنج. اگر عطر خود را به یکی از این محل ها بزنید، در طول روز دیگر نیازی به تمدید عطر خود ندارید. برای اینکه رایحه عطرتان ملایم تر باشد، عطر را به هوا بزنید و از میان آن عبور کنید و اینکار را بدون لباس انجام دهید تا پوستتان به عطر آغشته گردد. از این طریق هم میزان کمتری از عطر خود را مصرف می نمایید و هم از لک شدن لباس خود جلوگیری می کنید.
راز شماره ۱۰: برای دوام بیشتر عطر بر روی پوست خود، بر بخشی از پوست که آن را به عطر آغشته نموده اید، ژل بزنید و یا عطر را بلافاصله پس از حمام کردن، زمانی که منافذ پوست باز است بزنید تا عطر به سرعت جذب گردد.
راز شماره ۱۱: بیش از حد عطر نزنید. مسلماً شما نمیخواهید در اتاقی راه بروید که همه بینی خود را گرفته اند و یا سرفه می کنند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*