چگونه یک کرم پودر مناسب انتخاب نماییم‎

چگونه یک کرم پودر مناسب انتخاب نماییم‎

ابتدا برای انتخاب کرم پودر مناسب، می باید نوع پوست خود را بشناسید. اگر با نوع پوست خود آشنا باشید میتوانید به گونه ای از کرم پودر استفاده نمایید که کسی متوجه نشود از کرم پودر استفاده نموده اید. برای انتخاب نوع کرم پودر می باید به نوع پوست (چرب، خشکو یا ترکیبی) و رنگ پوستتان توجه نمایید. طیف رنگ کرم پودرها از رنگ بژ تا طلایی و زیتونی و از رنگ های تیره تا روشن وجود دارد. بهترین زمان انتخاب کرم پودر در هنگامیست که امکان استفاده از نور طبیعی روز وجود دارد. هیچگاه کرم پودر را بر روی پشت دست و یا مچتان تست نکنید. از سه رنگ مختلف کرم پودر برای مقایسه استفاده نمایید. بهترین بخش برای تست کرم پودر روی فک است. رنگ کرم پودر شما نباید بیش از یک یا دو درجه از پوستتان روشن تر باشد.
پوست های چرب، پوست پردردسری برای انتخاب کرم پودر می باشد. چنانچه پوست چربی دارید می باید از کرم پودرهای بدون چربی و مات استفاده نمایید تا از برق پوست بکاهد و ماندگاری کرم بر روی پوستتان بیشتر باشد. استفاده از پنکیک نیز به شما توصیه می شود.
پوست های خشک در استفاده از کرم پودرها دردسر کمتری متحمل می شوند ولی چنانچه پوست بسیار خشکی دارید، به دنبال کرم پودرهایی بروید که علاوه بر اینکه رنگ مناسبی به پوست شما می دهد، کمی نیز آن را براق نماید. کرم پودرهای مایع که روغنی نیز هستند، گزینه مناسبی برای شما می باشند. استفاده از پنکیک بدون چربی پرهیز نمایید.
چنانچه پوستی طبیعی دارید، در انتخاب کرم پودر مشکلی نخواهید داشت، به دنبال کرم پودری باشید که بهترین شکل پوستتان را پوشش دهد.
انواع پوشش دهندگی کرم پودر:
فون مایع: استفاده از این نوع کرم آسان است و پوشش طبیعی به پوست می دهد. این کرمها معمولاً برای پوست های طبیعی و خشک مطلوب هستند.

فون مایع
کرم های مرطوب کننده رنگی: علاوه بر اینکه مرطوب کننده هستند، با داشتن دانه های رنگی، به پوست رنگ نیز می دهند. این پوست برای پوست های صاف مناسب است.

کرم های مرطوب کننده رنگی
کرم پودر: این کرم ها بسیار مرطوب و روغنی هستند و برای پوست های خشک مناسب می باشند و به دلیل سنگینی بافتشان، می باید از اینکه جذب پوستتان شده اند، اطمینان حاصل نمایید.

کرم پودر
پنکیک: پنکیک ها قدرت پوشش دهی بیشتری دارند و به صورت چرب و خشک موجود می باشد.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*