۶ نشانه ی بد در سالن های تخصصی ناخن

۶ نشانه ی بد در سالن های تخصصی ناخن
تفاوت بین یک سالن خوب با یک سالن بد چیست؟ این مطلب را بخوانید تا متوجه شوید.
مانند همه چیز در زندگی، سالن های زیبایی نیز مانند هم نیستند. بعضی از سالن ها مانیکور، لاک ناخن و سرویس های باورنکردنی ارائه می دهند، در حالی که بعضی از سالن ها فقط عفونت و ناخن شکسته ارائه می دهند و پول شما را هدر می دهند.
اگر وارد یک سالن و یکی از این نشانه ها را در آن دیدید، سریع از آن جا خارج شوید!
۱٫ حس کردن بوی مواد شیمیایی در همان ابتدای ورود
به مایعی که با پودر اکریلیک استفاده می شود، مونومِر گفته می شود که بوی خوبی ندارد.
این یک حقیقت است. اما گاهی وارد یک سالن می شوید و بوی واقعاً بدی حس می کنید!
انواع مختلفی از مونومِر وجود دارد و ارزان ترین نوع آن حاوی متیل متاکُلرات (methyl metacrolate) است. خیلی وارد علم شیمی نمی شویم، چون در حیطه ی کار سایت ۷۸٫۴۷٫۶٫۶۶/~boutik  نیست، ولی متیل متاکُلرات برای انسان خیلی مضر است.
یک مونومِر ارزان تر نیز وجود دارد که این ماده را ندارد. استفاده از این مونومِر در سالن ها ممنوع است ولی بعضی از سالن های مشکوک، هنوز از آن استفاده می کنند. پس مراقب باشید!
۲٫ محصولات بدون لِیبل و برچسب
محصولات بدون لِیبل و برچسب

این را به عنوان یک خط قرمز در نظر بگیرید. اگر سالن ها برای شما از لوسیون، شامپو، مونومِر و یا هر محصول دیگری که در یک بطری بدون برچسب نگه داری می شود، استفاده می کنند، شما نمی توانید بدانید که داخل آن بطری چیست.
من در یک سالن کار می کنم که دارای محصولات مراقبت از پوست حاوی عصاره ی بادام است. یک مشتری هم داشتم که آلرژی داشت و از من می خواست که قبل از استفاده از محصولات، بخش محتویات محصول را بخوانم. اگر من این کار را نمی کردم و از آن محصولات استفاده می کردم، ممکن بود زندگی آن مشتری به خطر بیافتد.
این حقّ شماست که بدانید دقیقاً از چه چیزی دارند برایتان استفاده می کنند. اگر سالن مورد نظر شما چیزی برای مخفی کردن نداشته باشد، چیزی را مخفی نمی کند. پس، لِیبل چیز خوبی است.
۳٫ انجام ندادن بررسی اولیه
هر بار که یک مشتری روبروی من می نشیند، اولین کاری که انجام می دهم، بررسی دقیق دست ها و یا پاهای وی است. حالت پوستشان و نوع کاری که باید انجام شود، را بررسی می کنم و از همه مهم تر، در پوستشان به دنبال هر گونه نشانه ی عفونت یا بیماری می گردم.
من از سالن ها انتظار ندارم که به خاطر یک زگیل، یک مشتری را بیرون کنند، ولی انتظار دارم اقدامات کافی را برای جلوگیری از گسترش آن انجام دهند. اقداماتی مانند استفاده از دستکش یک بار مصرف، دو بار ضد عفونی کردن وسایل و دوری از آلودگی.
شما این حق را دارید که از سالن ها بخواهید قبل از استفاده از وسایل برای شما، یک ضد عفونی سریع روی آن ها انجام دهند.
۴٫ ناخن های بد شکل

2

من اکنون یک متخصص ناخن هستم، چون ناخن را دوست دارم و می خواهم که مشتریانم زیباترین ناخن های ممکن را داشته باشند. یعنی وضع ناخن های طبیعی شان را بهبود ببخشم.
دختر ها همیشه نزد من می آیند و ناخن های کاغذی، نازک و جویده شده شان را به من نشان می دهند و می پرسند که چرا ناخن هایشان به این چنین وضع بدی در آمده است. من هم به آن ها پاسخ می دهم که کسی که ناخن های شما را درست می کند، هر چهار تا شش هفته لایه های بزرگی از ناخن شما را بر می دارد!
اما یک متخصص خوب، به جای کندن لایه های ناخن، با استفاده از محصولات مناسب و سوهان زدن صحیح، آن ها را ضخیم و محکم و زیبا می سازد.
این کار زیبا سازی باعث می شود که ناخن های مصنوعی نیز روی ناخن هایتان محکم و استوار بمانند و از ناخن های طبیعی شما محافظت کنند.
اگر از یک سالن خواستید که ناخن شما را پُر کند و آن ها بجای این کار، آن یک ذرّه ناخنی را هم که دارید، خواستند بردارند، سریع از آن جا فرار کنید!
۵٫ ارّه بجای سوهان
یک بار از یک متخصص خواستم که ناخنم را سوهان بزند و او بجای این کار، ناخنم را ارّه کرد! من هم مانیکور را همان جا متوفق کردم و نگذاشتم که آن فرد نزدیک من بیاید، چون ناخن هایم خیلی برایم عزیز هستند.
منظور من از عبارت “ارّه کردن”، حرکت خشن سوهان به سمت عقب و جلو است.
حرکت سوهان همیشه باید از خارج به داخل و در یک جهت باشد. ارّه کردن ناخن باعث ضعیف شدن ناخن ها و فرسوده و پوست پوست شدن آن ها می شود.
هر متخصص ناخن در جهان باید این مورد را بلد باشد. اگر شخصی دارد ناخن های زیبای شما را ارّه می کند، دارد تنبلی می کند و شما این جازه را دارید که به او و صاحب سالن، این موضوع را گوشزد کنید و در صورت تکرار، دیگر به آن سالن نروید.
۶٫ قیمت خیلی خیلی ارزان
3

یک ضرب المثل فارسی می گوید: « هر چقدر پول بدهی، همان قدر آش می خوری.»
یک سالن با قیمت های خیلی پایین یک جای کارش می لنگد. چون یک ضد عفونی کننده، خیلی هم ارزان نیست و ضد عفونی کردن صحیح همه ی ابزارها و وسایل، هزینه های سنگینی برای سالن دارد.
اگر به سالنی می روید که همه ی خدمات را با نصف قیمت جاهای دیگر ارائه می دهد، ممکن است در هزینه های شما صرف جویی شود، ولی به احتمال خیلی زیاد، با ناخن های بد شکل و زشت و قارچ و عفونت از آن جا خارج می شوید.
من نمی خواهم شما فکر کنید که بیشتر سالن ها، مکان هایی وحشتناک و پُر از مواد شیمیایی مضر و باکتری هستند. اکثر این سالن ها، مکان هایی فوق العاده هستند که ظاهر شما را زیبا و محبوب می کنند. ولی احتیاط شرط عقل است.
پس، همیشه مراقب باشید و به سالن های معروفی بروید که تلاش بیشتری برای مراقبت از شما و بدنتان می کنند.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*